Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Ce boxe sa aleg pentru un amplificator Denon PMA-2500NE ?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
alexandru_damian

alexandru_damian

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2017
Buget 6500 RON.

P.S.boxe de podea.

#2
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Pui problema invers, in mod normal  se intreaba ce amplificator merge cu boxele cutare. Iei boxele care iti plac cum se aud cu amplificatorul, noi nu putem sti care sunt gusturile tale. Iei ampliful si incerci combinatii, vezi care iti place mai mult.

#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Focal Chorus 726   Klipsch Reference Premiere RP-280F

Edited by orlandobarbulescu, 19 February 2018 - 11:52.


#4
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 alexandru_damian, on 18 februarie 2018 - 17:02, said:

Buget 6500 RON.

P.S.boxe de podea.
Paradigm Prestige 95F, le-am ascultat acum cativa ani tot cu un Denon potent si sunetul a fost de mare exceptie. Iti recomand o auditie, le importa si pot fi ascultate la realacustic, merita sa-ti faci o programare.

#5
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Quadral Platinum M30 sau Klipsch Reference Premiere RP-280F.

#6
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
mms 202 sau microlab solo 6 sh puse pe podea

Edited by audiofidel, 20 February 2018 - 22:29.


#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 audiofidel, on 20 februarie 2018 - 22:27, said:

mms 202 sau microlab solo 6 sh
Asta-i putin la misto?Posted Image
Ala-i amplificator destul de scump , high end pt. multi de la noi. Iar Solo 6 sunt boxe active de calculator. MMS sunt de folosit cel mult intr-un sistem multicanal sau ceva ultra entry level(daca exista asa ceva).
Chiar la acel amplificator ,daca exista buget ,se pot pune chiar boxe mai scumpe de 1500 de euro cat e bugetul initial.

#8
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Asta m am intreba si eu legat de topic si vad ca sunt singurul care are nedumerirea asta..
Daca e la misto , e la fel de misto pe cat e topicul initiatorului care, pe langa ca pune pe dos aceeasi intrebare naiva care se repeta in 80 la suta din topicuri, "ce  se potriveste cu cutare?" nici nu binevoieste sa faca o minima introducere, o fraza acolo... Mai rar vezi epuizata chestiunea doar din titlu. Stiu ca suntem grabiti cu totii, viata e scurta dar, totusi, acolo, putina politete macar mimata...E atat de interesat de raspunsuri incat timp de  doua zile nu a dat niciun semn.

Edited by audiofidel, 21 February 2018 - 02:20.


#9
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Fa o auditie la avmall la davis acoustics balthus 90.....si nu numai.....vezi ca tre sa pui sub brat amplificatorul tau si sa mergi cu el la auditie....

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Nu te agita. Asta e topic deschis la plesneala...

Edited by edigee, 02 March 2018 - 15:46.


#11
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Aaa sory.

#12
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006

 adacarla, on 02 martie 2018 - 15:29, said:

Fa o auditie la avmall la davis acoustics balthus 90.....si nu numai.....vezi ca tre sa pui sub brat amplificatorul tau si sa mergi cu el la auditie....
Eu nu pot pricepe ce tot cauti sa bagi pe gat la toti acele baltus.Stai linistit ca nu sunt nici pe departe nirvana in audio si sunt o grmada de variante mai bune in acel buget.
Daca esti multumit foarte bine, nu toti au aceleasi gusturi.
Ca sa te apuci sa faci recomandări trebuie sa-ti fi trecut prin mana ceva scule si sa posezi niste cunostinte macar la nivel basic.
E de bun simt sa te abtii cand nu cunosti mai nimic si primele boxe care ti-au iesit in cale te-au dat pe spate.

#13
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Dacă ai o problema de percepție.....spunem...ca nu-i greu sa mai amintesc ca eu am făcut recomandare de audiție la Davis și nu numai.. ...Nici gând sa bag pe gat cuiva ceva. Ce interes am...pe bune sau ai ceva personal cu mine...Dacă e așa m-am liniștit ca nu ai probleme în a înțelege o discuție.

Edited by adacarla, 05 March 2018 - 10:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate