Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Audi A5 Sportback sau Audi A7(sau alte sugestii). Buget 20 mii.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 AstroNut98, on 18 februarie 2018 - 16:19, said:

Uite, eu de exemplu as alege un Opel, Ford sau Skoda nou la orice ora. 5 ani nu bag nici un ban in ea, am piese mai ieftine si am masina NOUA, nu alergata 200.000km. Si vezi ca Ford, Opel si Skoda nu au doar masini gen Fiesta, Corsa, Rapid, au si ei masini de clasa medie cu dotari premium. Un Mondeo Vignale, un Superb Laurin & Klement, un Insignia nu te cred ca nu ti-ar place sau nu te-ar multumi la fel ca un Audi A5 / A6 / A7 cu 200.000km. Posted Image Si din punct de vedere pragmatic sunt alegeri mult mai inspirate.

La cat de proaste sunt masinile noi, in nici un caz nu mai prinzi 5 ani fara sa bagi bani in ele cum era la Logan 1. Pana si logan 2 e mai slab.

#20
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Garantie?? Nu de aia exista?

Si nu sunt toate asa proaste cum crezi tu. Exista cazuri si cazuri, asa cum existau si pe vremuri masini dezastru la fiabilitate, exista si acum masini ce stau foarte bine.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 TruculMagic, on 18 februarie 2018 - 15:33, said:


Unii le vand deoarece au bani si isi cumpara ceva mai nou sau mai puternic Posted Image
An Audi de 5-6 ani cu 200.000km da clasa la orice Opel nou , Ford, skoda sau ce mai stiti voi Posted Image
...Daca si numai daca a fost intretinut/ servisat corespunzator! In caz contrar, vei plinge cu vorbe!
Totusi, un A5 [in bugetul initiatorului] nu-i chiar asa de greu de gasit. La A7 e ca la ghicitoare...

#22
aDN_

aDN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 22.11.2015

 ericmario, on 18 februarie 2018 - 15:41, said:

https://suchen.mobil...fd-a4c119c92337

Cu mentiunea ca nu pot sa nu rad cand vad cati km are la bord.
Dar daca sunt reali, atunci chiar e o castana!

Seria 4 GranCoupe e o varianta interesanta,  problema este ca exista exact 0 masini cu criteriile urmatoare pe mobile.de: 420d, automat, xdrive, neavariat.

Legat de cealalta discutie, nu are rost sa comparam o masina gen Audi A5 cu 200k km+ vs Mondeo/Superb aproape nou, am mai facut o data alegerea asta dupa cum se poate observa din primul post si nu mi-am schimbat ideile intre timpPosted Image.  Asa ca sa revenim: Seria 4 - prea scump, A7 cam prea la limita, CLS la fel. VW CC a mai fost pe lista mea in trecut dar sincer mi se pare ca nu merita. O sa ma uit si dupa un C Klasse w205, sau A6 C7 daca as gasi ceva cu pachet exterior S Line.

#23
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,099
  • Înscris: 17.01.2012

 AstroNut98, on 18 februarie 2018 - 20:31, said:

Garantie?? Nu de aia exista?


interesează-te adânc ce acoperă garanția... (nu injectoare, nu turbină - că-i vina ta că ai turat-o, nu amortizoare, poate doar dacă ies pistoanele prin chiulasă!!!) (am un cunoscut care a schimbat ambreiajul pe banii lui. in garanție... la o skoda...)
altfel o să ai parte de expresia: „e din vina ta!!!”

#24
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015

 popadrian87, on 18 februarie 2018 - 15:33, said:

Cumpara-ti ce-ti place! insa trebuie foarte atent verificata.
Eu m-as uita si la Mercedes sau BMW daca as mai fi avut Audi doar asa pt a incerca si altceva...poate un CLS.

Strict intre A5 si A7 as lua A5 la banii aia pt ca ar fi mai putin rulata.
Bafta!


si mai noua Posted Image => dotari mai noi. Eventual iei un motor mai mare pentru mai multi caluti

#25
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
La bugetul tau A7-le va fi 2011, va avea in jur de 200k km (poate peste) si nici prea multe dotari nu o sa aiba.

Anumite masini nu merita luate cand sunt prea rulate si chele, tu stii !

#26
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Daca nu te deranjeaza consumul si nu vrei masina cu km de taxi, poti incerca un A7 pe benzina.
https://suchen.mobil...b4-ac5d2e0e7f1a

Cred ca e un raport decent euro/Cai putere :)

#27
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
A7 are mari probleme cu  cutia de viteze, citește pe forumurile de marca.

#28
Bazilide

Bazilide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 16.03.2009
Masina SH nu inseamna musai +200.000 km rulaj. Exista masini SH in stare buna, cu garantie, vandute prin dealeri autorizati (gen Premium Selection de la BMW, dar au si restul marcilor) doar ca au alt pret.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate