Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cinematrix

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Oviphone

Oviphone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.10.2017
Va salut. Ma confrunt cu o noua problema. Pe aplicatia mobile banking am primit o notificare privind o plata efectuata catre Cinematrix 18552253961 CYP. La data indicata nu am facut nicio plata electronica si nici suma retinuta nu am platit-o undeva. Intr-adevar am asociat cardul pentru unele operatii de plata sau cumparaturi insa tranzactia in cauza nu am facut-o precis. Ma poate lamuri cineva?

#2
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ai facut-o si ai uitat de ea.

#3
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
O simpla cautare pe google, dupa Cinematrix, si al patrulea rezultat arata ca sunt de fapt niste tepari:
https://www.trustpil.../cinematrix.net

#4
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
O fi vreo plata recurenta, adica o subscriptie lunara/anuala de care nu ti-ai dat seama initial si ai crezut ca se proceseaza doar o singura data.
Edit: te-au cam ars. :( Te-au pacalit sa introduci datele cardului la crearea contului free si acum ciupesc de acolo.

Edited by Klaudio, 18 February 2018 - 09:20.


#5
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,
Vezi ca sigur ti s-a activat o subscriptie la ei si o sa sustraga bani saptamanal sau lunar.... Cauta prin cont peste tot si dezaboneaza tot pe acolo, si incerca sa stergi din sistemul lor si datele tale bancare. Pe viitor fii mai atent!

https://www.onlineth...tching-website/

#6
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Oameni nebuni isi dau datele bancare pe siteuri dubioase.

#7
Oviphone

Oviphone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.10.2017
Ok. Va multumesc pentru explicatii. Admit , sunt nebun , cascat. , cum va place.  Ajutati -ma doar sa dezactivez porcaria asta.

Ok. Va multumesc pentru explicatii. Admit , sunt nebun , cascat. , cum va place.  Ajutati -ma doar sa dezactivez porcaria asta.

#8
Oviphone

Oviphone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.10.2017
Am butonat in contul meu Cinematrix , la setari , am dat ceva cancel subscribe si mi-a apaut ca nu voi mai fi taxat , insa nu am gasit nicaieri posibilitatea de a dezasocia cardul. Sper ca e ok.

#9
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Sterge contul complet.
Suna la banca si spune-le sa opreasca acel tip de plati, catre acel comerciant, forever.

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostOviphone, on 18 februarie 2018 - 08:45, said:

Va salut. Ma confrunt cu o noua problema. Pe aplicatia mobile banking am primit o notificare privind o plata efectuata catre Cinematrix 18552253961 CYP. La data indicata nu am facut nicio plata electronica si nici suma retinuta nu am platit-o undeva. Intr-adevar am asociat cardul pentru unele operatii de plata sau cumparaturi insa tranzactia in cauza nu am facut-o precis. Ma poate lamuri cineva?

Te-ai inscris pe site-ul tzeparilor si ai bagat acolo datele de card?

View PostOviphone, on 18 februarie 2018 - 10:11, said:

Am butonat in contul meu Cinematrix , la setari , am dat ceva cancel subscribe si mi-a apaut ca nu voi mai fi taxat , insa nu am gasit nicaieri posibilitatea de a dezasocia cardul. Sper ca e ok.

Te-a mancat in cour, Grigore... Iti vor trage bani, lunar de pe card. Pare un site serios, incearca sa dai Unsubscribe la cont si asta e...
Sa stii ca majoritate site-urilor care ofera o perioada gratuita si iti cer datele de card... iti iau o prima taxa de pe card, pentru perioada imediat urmatoare perioadei grauite.

Edited by rosix, 18 February 2018 - 10:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate