Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

medicamentele pot da o stare proasta?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Acum 25 de ani, in adolescenta, am avut probl grave si o perioada in care mi se muiau picioarele de suferinta ori dormeam, ca treaz era imposibil de suportat starea, dar nu stiu daca astea erau o consecinta a ce aveam eu in cap ori a medicamentelor, imi amintesc ca era si haloperidol. Deci vroiam sa intreb daca putea fi si de la medicamente? pai asa nestiutori sunt doctorii sau nepasatori incat sa bage un om in iad?

Edited by tarzaan, 17 February 2018 - 07:48.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttarzaan, on 17 februarie 2018 - 07:47, said:

pai asa nestiutori sunt doctorii sau nepasatori incat sa bage un om in iad?
Procentul majoritar apartine medicilor ce nu-s pasionati, umbla dupa bani fara sa ofere si serviciile adecvate, nu stiu meserie. Sunt si oameni extraordinari in breasla, de aceea trebuie sa iei pulsul spitalului, policlinicii, cand vrei sa nu mergi la noroc.

Edited by neagu_laurentiu, 17 February 2018 - 08:00.


#3
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
da, cuvantul alopat este din greaca si este un cuvant format din alte pathos..adica alte probleme..te rezolva de ceva si te strica de altceva, cam asa..cauta etimologia cuvantului alopat, este destul de sugestiv.

#4
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
ORICE MEDICAMENT are reacţii adverse :P

#5
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 06.01.2005

View Posttarzaan, on 17 februarie 2018 - 07:47, said:

imi amintesc ca era si haloperidol.

Am vazut la cineva efectele haloperidolului. Ii reducea mobilitatea drastic, inducea somnolenta si stare de rau generalizat. Din cate am inteles (s-ar putea sa gresesc) acum se prescriu alte medicamente care sa trateze ceea ce trata haloperidolul.

PS persoanei, despre care vorbeam, i se administra tratamentul respectiv deoarece suferea de anxietate severa si avea tulburari gen halucinatii auditive, insomnii severe etc. Cu toate efectele adverse medicul a pus-o pe picioare cu tratamentul asta dur. Si medicii combat boala cu ce au la dispozitie la momentul respectiv, cantarind efectele pozitive si cele adverse.

#6
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
Dar daca medicii ti-au recomandat haloperidol ti l-au recomandat pentru ca aveai nevoie de el, nu ti l-au recomandat degeaba.

#7
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Medicamentele naturiste au reactii adverse ?

#8
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
nu prea am capatat raspuns... oricum sa dai haloperidol or medicamente care iti induc o stare pe care nu o mai uiti toata viata si nu mai poti fi vreodata multumit e ca o crima

Edited by tarzaan, 18 February 2018 - 10:38.


#9
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
Dar iti dai seama in ce hal erai tu daca a fost necesar sa ti se dea asemenea medicamente? Mie de ce nu mi-au dat medicii asa ceva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate