Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Suport bicicleta pe carlig

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Va salut! Scurt si la obiect:
-peste o saptamana plec in Germania
-am una bucata suport bicicleta care se monteaza pe carligul masinii, care are spatiu destinat special pentru placuta de inmatriculare care este iluminat, deci respecta toata normele pentru montarea unei placute de inmatriculare

Din cat am citit eu pe internet este ilegal sa detii 3 placute de inmatriculare in Romania. Problema este alta, in Germania sunt obligat sa am placuta de inmatriculare si pe suportul acesta de bicicleta...


Ce sa fac? Sa declar un numar pierdut pentru a-l primi pe al-3? Care sunt sfaturile voastre?

Multumesc, o seara faina!

Edited by IloveHp, 16 February 2018 - 21:03.


#2
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Gasesti firme care fac numere.
Faci cate vrei ...

#3
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
Nicio firma nu-i face placutele originale, valabile. Poate isi mai ia si vreo amenda.
De ce nu intrebi la inmatriculari, sigur au ei o solutie. Platesti inca o placuta si gata!

#4
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Muţi plăcuţa

#5
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015
Initiator, in Germania (si probabil ca in orice alta tara) ai nevoie de placuta cu numar la suportul de bicicleta, daca din cauza suportului de bicicleta nu poate fi citita placuta din spate. La supoartele pe carlig este probabil aproape intordeauna cazul. In asa caz, ai nevoie in Germania conform § 10 alin. 9 FZV de o copie a numarului din spate (placuta trebuie conform legii "repetata"). Dar: nu trebuie sa fie stampilata! Trebuie numai sa indeplineasca standardele unei placute, nu poti scrie cu permanent marker pe o bucata de carton etc. Deci ai nevoie de un duplicat fara stampile.

"(9) Wird das hintere Kennzeichen durch einen Ladungsträger oder mitgeführte Ladung teilweise oder vollständig verdeckt, so muss am Fahrzeug oder am Ladungsträger das Kennzeichen wiederholt werden. Eine Abstempelung ist nicht erforderlich. Bei Fahrzeugen, an denen nach § 49a Absatz 9 der Straßenverkehrs-Zulassungs-Ordnung Leuchtenträger zulässig sind, darf das hintere Kennzeichen auf dem Leuchtenträger angebracht sein."

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate