Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Xiaomi o ia razna ? (ads in official aps)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Pe langa reclama din security->clean (caci cica e third party de la cleanmaster dar nu e scuza), m-am trezit cu ads in file manager si themes, iar alti useri de pe forumul miui au raportat si in aplicatia muzica sau downloads (si la asta din urma parca am avut).
Pe voi nu va deranjeaza ? Poate inca nu a ajuns la voi (eu sunt pe beta global).

Edited by cornel001, 16 February 2018 - 10:15.


#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
asta e si motivul pt care mi-a luat huawei si nu xiaomi.

Tot soiul de aplicati bizare, telefoane care trimit conta cost sms-uri singure etc.

#3
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.04.2009
Se pot opri toate!

#4
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Cum se opresc? Ca si eu am Xiaomi si l-am verificat in toate meniurile si nu am gasit nimic.

#5
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
daca iei xiaomi nu stai cu miui pe el. instalezi un android bazat lineage os cum e ressurection remix daca vrei sa ai un telefon functional

#6
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Eu din 2013 sunt la al 7 lea telefon Xiaomi și toate au fost perfect funcționale cu miui.

#7
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
pana nu incerci nu o sa vezi diferenta

#8
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
:))). Buna asta. Ce te face sa crezi ca nu am încercat? Pana la urma ce rom folosește fiecare, e chestiune de gust. Dar sa spui ca telefoanele cu miui nu sunt funcționale, mi se pare cel puțin o exagerare, dacă nu o încercare de a impune altor utilizatori propriul punct de vedere.

Edited by gatarba, 16 February 2018 - 10:40.


#9
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Foloseste rom-ul de pe xiaomi.eu, nu cel chinezesc de pe miui.com si nu o sa mai ai reclame.

#10
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.04.2009
Intra la securitate și caută asta,debifeaza primește recomandări.
La fel faci și la mi music,Explorer și unde mai sunt.Attached File  Screenshot_2018-02-16-12-25-30-314_com.miui.securitycenter.png   55.22K   121 downloads

#11
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
La mine pe Xiaomi Mi A1 care vine cu android curat nu am vreo aplicație de la ei preinstalata și care să aibă reclame. Sunt doar telecomanda și aplicația de raportat erori dar nu au ads. În schimb instalasem file managerul lor din market și de la ultimile update-uri are reclame. Au zis să mai scoată un "bănuț" :)

#12
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Merci.

Actualmente am gasit ca pe langa setarile din security, intri pe curata si acolo ai alte setari si trebuie sa debifezi si acolo.
Am dbifat la toate mai putin in Themes, unde nu gasesc unde. Stie cineva ?

Pe langa asta, ideea e ca nu ma asteptam ca un producator care s-a ridicat peste medie sa faca asta, dar poate vor sa intre si in business-ul google si sunt eu depasit de vremuri.

#13
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postcornel001, on 16 februarie 2018 - 12:38, said:

Merci.

Actualmente am gasit ca pe langa setarile din security, intri pe curata si acolo ai alte setari si trebuie sa debifezi si acolo.
Am dbifat la toate mai putin in Themes, unde nu gasesc unde. Stie cineva ?

Pe langa asta, ideea e ca nu ma asteptam ca un producator care s-a ridicat peste medie sa faca asta, dar poate vor sa intre si in business-ul google si sunt eu depasit de vremuri.
Problema e că ei nu când oficial în Europa și în China își permit cam orice sa pună pe telefoane.

#14
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
utilizator de xiaomi din 2014 incoace, pana recent cand am schimbat tabara , nu am intalnit probleme de astea la xiaomi , pe toate am tinut miui pe ele, chiar daca am pus custom rom pe ele, tot la miui am revenit , fara probleme

#15
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Asa si ? Nici eu nu am intalnit pana acum (exceptand aia din security care cred ca e un pic mai veche), telefonul se apropie de 2 ani, dar uite ca se intampla acum in tot mai multe aplicatii MIUI.
Or face ca google cu youtube etc, la inceput nu erau ads. Acolo ma asteptam sa vina la un moment dat, aici nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate