Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum ascund prizele.

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
stiu ca o sa primesc hate dar, animalele trebuiesc tratate ca animale:|..e bine pentru tine dar si pentru caine..daca stai la apartament si ai un caine..e nasol..in primul rand, mirosul de caine..e foarte puternic..in al doilea rand, cainele necesita multa atentie (plimbat,dresat):|..si in al treilea rand..pana cand il vei dresa, o sa se cace, pise pe unde apuca:|.
As intelege un caine mic..pichinez ,bichon ..dar tu ai amstaff:)))..

Pisicile in apartament, sunt cu totul altceva...sunt mult mai curate, in sensul ca isi fac nevoile in acelasi loc, relativ usor de dresat...si nu miros urat:)..daca ai copii mici, nu e recomandat sa ai pisica (exista riscul sa inghita par de pisica)

#38
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007

View Postalex14dlk, on 16 februarie 2018 - 10:18, said:


Pai nu primesc javrele in pat de aia caini mei dorm cu mine si tu dormi cu nevasta-ta.
Csf... Ai csf...

#39
sasesase

sasesase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.03.2017
Frate, esti bun de autor pentru http://ziarulviitor.ro

Eu zic sa depui un CV ca sigur te angajeaza.

#40
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Postjimi91, on 16 februarie 2018 - 12:27, said:

stiu ca o sa primesc hate dar, animalele trebuiesc tratate ca animale:|..e bine pentru tine dar si pentru caine..daca stai la apartament si ai un caine..e nasol..in primul rand, mirosul de caine..e foarte puternic..in al doilea rand, cainele necesita multa atentie (plimbat,dresat)Posted Image..si in al treilea rand..pana cand il vei dresa, o sa se cace, pise pe unde apuca:|.
As intelege un caine mic..pichinez ,bichon ..dar tu ai amstaff:)))..

Pisicile in apartament, sunt cu totul altceva...sunt mult mai curate, in sensul ca isi fac nevoile in acelasi loc, relativ usor de dresat...si nu miros urat:)..daca ai copii mici, nu e recomandat sa ai pisica (exista riscul sa inghita par de pisica)
Am 2 caini man. Un amstaff de 5 ani si o femela de beagle. Amstaff-ul nu face nimic e bland nu a ros niciodata dar fetita asta de beagle e terorista. Si poate pisicile miros caini mei nu miros.

#41
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
se mai liniștește când se maturizează după 1,5-2 ani, dar beagle sunt teroriști de felul lor. sunt extrem de energici, sunt conduși de miros și trebuie sa aibă tot timpul ocupație. dar sunt foarte simpatici și li se iartă multe. sa postezi aici poze cu begle-amstaff-ii care or sa rezulte. :)

#42
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostFane, on 17 februarie 2018 - 18:27, said:

se mai liniștește când se maturizează după 1,5-2 ani, dar beagle sunt teroriști de felul lor. sunt extrem de energici, sunt conduși de miros și trebuie sa aibă tot timpul ocupație. dar sunt foarte simpatici și li se iartă multe. sa postezi aici poze cu begle-amstaff-ii care or sa rezulte. Posted Image
Amstaff-ul e castrat ca nu are pedigree l-am salvat de la un nebun care il tinea in lant la 5 luni. :) Si cu catei de beagle mai vedem ca mai are pitica de crescut pana sa faca puiuti. :)

#43
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
ai grija ca beagle care sunt tinuti in apartament si n-au unde sa alerge cam au tendinta de ingrasare. e posibil sa fie nevoie in cazul asta sa-i dai mancare cu portia. daca observi cumva ca tinde sa se ingrase intreaba veterinarul cum e de facut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate