Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

chitanta bancomat

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
am retras niste bani de la bancomat totul a fost ok cu o exceptie eu am cerut chitanta dar pe chitanta eliberata scrie alt nr de cont si alta suma. ar trebui sa fiu ingrijorat? mentionez ca totul ca totul e ok in aplicatia de banking de pe tel imi arata corect suma retrasa si soldul ramas. doar pe chitanta de la bancomat sunt diferite si cum nu mi s-a mai intamplat asta am zis sa intreb aici pt linistea mea sufleteasca.

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Aia e chitanța unuia dinainte....
Eu  cer chitanțã doar cînd mai am 2-3 lei....

#3
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Banca?
Ce tip de card ai folosit?VISA,Mastercard?Debit?Credit?

#4
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
brd
visa
debit

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Daca ai aplicatie de banking pe telefon, de ce mai ceri chitanta de la atm atunci cand scoti bani ? Mi se pare risipa inutila de hartie, ing chiar are mesaj pe ecran legat de acest aspect.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 abulafius43, on 15 februarie 2018 - 18:10, said:

am retras niste bani de la bancomat totul a fost ok cu o exceptie eu am cerut chitanta dar pe chitanta eliberata scrie alt nr de cont si alta suma. ar trebui sa fiu ingrijorat?

Daca e vorba de BRD, trebuie sa te astepti oricand.  Sa urmaresti cu aproape toate tranzactiile si soldul ca am mai vazut nefacute la BRD.  Nu zic ca fura cineva dar uneori soldul de la bancomat nu se coreleaza cu cel din internet banking, ceea ce e noaptea mintii.  Deci uita-te cu atentie pe cifre, de fiecare data.

Edited by rosix, 15 February 2018 - 18:39.


#7
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
pai in aplicatia mybrd imi arata corect suma pe care am retras-o si cati bani mi-au ramas. stiu cat am avut inainte sa scot si stiu cat am retras deci pot verifica si aplicatia imi arata totul corect. doar chitanta e diferita pana acum chitantele au fost mereu ok apropo pe chitanta nu numai ca e trecut alt nr de cont si alta suma retrasa dar pare sa fie pt alt tip de card (maestro) eu am visa si suma de pe chitanta e mai mare decat decat am avut eu in cont. deci ce crezi? e posibil sa fie chitanta altcuiva dinaintea mea cum zicea cineva? pt ca daca da inseamna ca chitanta mea va fi eliberata celui care-mi urmeaza. urasc incertitudinile astea.

#8
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Cel mai probabil desteptul de la mentenanta cand a bagat hartia a busit sistemul si bancomatul da chitanta celui dinainte.
Adica cel ce a venit dupa tine a luat chitanta ta, cum tu ai luat chitanta celui dinainte ta.

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 abulafius43, on 15 februarie 2018 - 19:34, said:

pai in aplicatia mybrd imi arata corect suma pe care am retras-o si cati bani mi-au ramas. stiu cat am avut inainte sa scot si stiu cat am retras deci pot verifica si aplicatia imi arata totul corect. doar chitanta e diferita pana acum chitantele au fost mereu ok apropo pe chitanta nu numai ca e trecut alt nr de cont si alta suma retrasa dar pare sa fie pt alt tip de card (maestro) eu am visa si suma de pe chitanta e mai mare decat decat am avut eu in cont. deci ce crezi? e posibil sa fie chitanta altcuiva dinaintea mea cum zicea cineva? pt ca daca da inseamna ca chitanta mea va fi eliberata celui care-mi urmeaza. urasc incertitudinile astea.
Nu-ti arata corect. Eu m-am trezit cu descoperire de cont, fiindca unu´ de la o statie privata de benzina, n-a operat in banca decat la o luna dupa ce am alimentat. Si-n  My brd net, nu mi-a aparut nimic. Doar cand a intrat pensia, am vazut ca mi-au umblat nitel la ea. Si bineinteles, perceput dobanda, sau comision sau cum naiba-i mai zice.

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu vreau sa fiu carcotas dar eu am auzit de mai multe aventuri la bancomat la BRD - solduri aiurea pe chitantele oamenilor, cu corectare in zilele urmatoare. De aceea va zic, chiar daca e un incident izolat, cel mai bine e sa va verificati socotelile, sa nu lasati pe altii...

#11
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Si cu ce e vinovata banca ca tu desi stiai ca ai tranzactii facute, ai mers pe burta si ai scos cashul tot, riscand sa ajungi pe minus si sa platesti costurile aferente?

 myshyk, on 15 februarie 2018 - 19:52, said:

Nu-ti arata corect. Eu m-am trezit cu descoperire de cont, fiindca unu´ de la o statie privata de benzina, n-a operat in banca decat la o luna dupa ce am alimentat. Si-n  My brd net, nu mi-a aparut nimic. Doar cand a intrat pensia, am vazut ca mi-au umblat nitel la ea. Si bineinteles, perceput dobanda, sau comision sau cum naiba-i mai zice.


#12
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 anarchy78_ro, on 15 februarie 2018 - 18:19, said:

Banca?
Ce tip de card ai folosit?VISA,Mastercard?Debit?Credit?
si ce importanta are asta...vrei sa faci o analiza a tipului de card...vrem si noi raportul dupa ce il faci, te rugam mult. vrem sa vedem ce a rezultat in ruma raportului tau

#13
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Eu am patit altceva la un bancomat.
Am incercat sa scot 3000 lei... chitanta eroare.
Am incercat a doua oara sa scot 3000 lei... chitanta eroare.
Am incercat a treia oara sa scot 3000 lei... chitanta eroare.
In final am renuntat, am banuit ca nu sunt bani in bancomat si m-am dus la altul.
Dupa ceva vreme ma uit pe extras. Ce sa vezi acolo... 3 tranzactii de 3000 lei extrasi si 3 tranzactii de 3000 lei returnati.

Adica la fiecare eroare ei imi operau suma si o scadeau, ca apoi sa o returneze. Macar au returnat-o fara sa intervin eu. Sunt curios daca aveam doar 3000 lei in cont, ma taxau petru celelalte doua tranzactii de 3000 lei ca descoperire de 6000 lei... banuiesc ca nu o sa aflu niciodata. Posted Image

Edited by romangx, 15 February 2018 - 20:35.


#14
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
da' nimeni nu citeste ce scriu? nu-i vorba doar de faptul ca pe chitanta apare alta suma retrasa ci si de faptul ca apare si o alta serie de card un alt nr de cont si alt tip de card total diferite de ale mele. asta intreb cum e posibil sa fie chitanta atat de gresita.

#15
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Ti-am explicat mai sus, a gresit dorel cand a schimbat hartia si a facut sa ofere chitantele aiurea, sa primeasca fiecare chitanta celui dinainte.
Daca ti se mai intampla asta incearca sa mai faci tranzactii imediat dupa, sa vezi ca o sa iasa chitanta ta.

#16
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
mersi pt lamurire deci probabil ca nu ar trebui sa ma ingrijorez prea mult dar am sa merg totusi la banca sa intreb ce si cum. nu poti fi niciodata prea atent cand e vorba de finante. o intrebare: chestia asta se intampla cateodata sau e ceva frecvent?

#17
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
rar, depinde cat de atent e cel ce lucreaza

#18
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,347
  • Înscris: 01.12.2001
Ai verificat ora pe chitanta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate