Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Respectarea dreptului la opinie

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Alta chestie la romani e ca nimeni nu recunoaste cand greseste.

La occidentali e o normalitate sa spuna: ini cer scuze, am gresit.
La noi romanasul se arunca in explicatii penibile si ridicole doar pentrua iti demonstra ca pamantul este plat, sau nuai inteles tu bine a vrut el sa spuna sau sa faca...

View Postalex342, on 15 februarie 2018 - 16:24, said:



Este si stresul de vina. Romanii sunt stresati, unii au si 2 joburi ca sa isi poata intretine familia. Romanii trebuie sa alerge ca sa isi poata castiga painea. Trebuie sa execute repede ordinele primite. Patronii imping la maxim nervii angajatilor. Ex: Am auzit o gramada de soferi care spun ca seful ii grabeste, sa ajunga mai repede la destinatie etc.

Cu toate astea la ei vezi vanzatori la supermarket,pe salariul mnim, plini de fericire si pozitivism

#38
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Sper ca sunteti constienti de faptul ca geostorm este Galeo.

#39
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Cred că-s destul de puțini cei care nu și-au dat seama :)

#40
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postbalauru69, on 15 februarie 2018 - 18:24, said:

Sper ca sunteti constienti de faptul ca geostorm este Galeo.
Putem sa ne prefacem ca nu ?

#41
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postalex342, on 15 februarie 2018 - 17:33, said:

Aia nu au nicio scuza. Romanul ar trebui sa se respecte pe sine si sa isi ceara drepturile. Daca ar castiga fiecare minim 5000 lei, nu ar mai exista legea junglei, supravietuieste cel care este cel mai nesimtit, cel care da cel mai tare din coate etc.

Ma auto citez
Mai, voi si ganditi, sau doar tastati? Ce face un roman cu 5000 de lei daca laptele ar costa 300 de lei litrul? Iar benzina 1000 de lei litrul? Voi nu realizati ca salariul reflecta cantitatea si calitatea muncii depuse, nu are nici o legatura cu cat te fura la preturi ala de la raft. Ce va tot legat de salarii, legati-va de nenorocitii aia care va mananca salariile pe nimic, stabilind preturi ridicole la marfuri. Fa o socoteala simpla: Omul are 1000 de lei salariu. un ou, costa 50 de bani. Rezulta ca isi poate cumpara 2000 de oua. Ii creste salariul la 1200 de lei, mare bucurie mare, nu? Cu 25 la suta. Intre timp, oul a ajuns la un leu. Carevasazica, omul bucuros de marire isi cumpara din salariu 1200 de oua.  Cam asta e situatia cu "daca ar avea salariul de nu stiu cate mii de euro"! I-ar imbogati pe aia cu marile lanturi de magazine, pe benzinari, nu ar trai el mai bine.
LE.Pai cine ar mai putea fi cu "noi romanii" dar a uitat ca nici pe harta nu mai stie unde e Romania.

Edited by myshyk, 15 February 2018 - 19:26.


#42
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

View Postbalauru69, on 15 februarie 2018 - 18:24, said:

Si galeo / astute are drepturi.

Viata e nedreapta, stiu...   Posted Image

Edited by Barboso, 15 February 2018 - 20:42.


#43
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postgeostorm, on 15 februarie 2018 - 15:33, said:

In.jumatate de ora i se blocase deja contul si a doua zi era dat afara, desi era un fel de lider sindical si.avea o oarecare protectie conform legii.

Asta-i ca și cum ai spune: ”Totuși a născut deși era doar puțin gravidă și un pic virgină”

Edited by DaculScoril0, 16 February 2018 - 00:48.


#44
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 23.09.2017

View Postmyshyk, on 15 februarie 2018 - 19:24, said:

Mai, voi si ganditi, sau doar tastati? Ce face un roman cu 5000 de lei daca laptele ar costa 300 de lei litrul? Iar benzina 1000 de lei litrul? Voi nu realizati ca salariul reflecta cantitatea si calitatea muncii depuse, nu are nici o legatura cu cat te fura la preturi ala de la raft. Ce va tot legat de salarii, legati-va de nenorocitii aia care va mananca salariile pe nimic, stabilind preturi ridicole la marfuri. Fa o socoteala simpla: Omul are 1000 de lei salariu. un ou, costa 50 de bani. Rezulta ca isi poate cumpara 2000 de oua. Ii creste salariul la 1200 de lei, mare bucurie mare, nu? Cu 25 la suta. Intre timp, oul a ajuns la un leu. Carevasazica, omul bucuros de marire isi cumpara din salariu 1200 de oua.  Cam asta e situatia cu "daca ar avea salariul de nu stiu cate mii de euro"! I-ar imbogati pe aia cu marile lanturi de magazine, pe benzinari, nu ar trai el mai bine.
LE.Pai cine ar mai putea fi cu "noi romanii" dar a uitat ca nici pe harta nu mai stie unde e Romania.


Vezi, aici eu mai exprim si altceva insa fara sa mai scriu pe forum. Este de la sine inteles ca intr-o tara vestica coruptia detine un procent extrem de mic. In postul meu de mai sus citat de tine, era de la sine inteles ca eu vad o Romanie unde salariu este de 5000 lei si preturi normale, 1-1,5 euro l de lapte, 1 euro si cva 10 oua, painea 0,5-3 euro painea etc. Si desigur sa ne comportam ca nemtii de exemplu. Dar daca inca pastram comportamentul de maimuta abia coborata din copac si ne comportam ca pana acum, cu siguranta nu ii puitem ajunge pe cei din vest. Pt inceput de bun simt ar fi sa aruncam si noi separat gunoiul ala separat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate