Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Casa vis a vis de cimitir

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
...Glasul pamantului....
Amplasamentul in sine poate fi cu adevarat relaxant. In general cimitirele sunt locuri linistite, daca nu cumva au aparut intre timp si manelistii.

S-a facut un cartier de case la mine in oras, in apropierea cimitirului mare, la vreo 100 m. Toate casele s-au vandut inca de la faza de proiect.

#110
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Multumesc mult pentru gandurile voastre, din punctul meu de vedere, un topic foarte constructiv , am aflat cam ce parere au oamenii despre acest aspect. Era pur o curiozitate, nimic mai mult

Intre timp, amicul meu a demarat procedurile de achizitie a casei, pesemne ca in catva saptamani o sa aibe si cheile.

Ca o paranteza, totul s a desfasurat prina gentia impobiliara care a fost doar , repet, doar si nimic mai mult, un simplu intermediar. Nu au facut absolut nimic decat au venit sa ii arate casa (cheile locuintei, nu stiu in ce imprejurari , au fost la agentul imobiliar). Nu s-au ocupat de niciun act sau update de act al casei, nu au dat niciun telefon, nimic. Cu toate astea, vor lua 1 la suta din valoarea achizitiei, adica aprox 900 de euro. Stau si ma intreb, cat de usor castiga banii astia, fara sa faca nimic, decat un drum cu masina pana la fata locului. Intr-un final, actele tot cu propietarul le va semna.

#111
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Aia cu agenția, îmi pare rău. Trebuia să-i evite cumva. Și pe mine mă bătea gândul la un moment dat la o casă care avea un colț vecin cu un cimitir. Eu personal prefer vecini de genul ăsta, mai tăcuți, dar soția e mai conservatoare din acest punct de vedere. Plus că am auzit că la ortodocși se mai dezgroapă morții din când în când (7 ani parcă)... Dar na, personal n-aș avea nimic de obiectat.

#112
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Observ ca sunt asa de multi vecini tampiti ca am inceput sa apreciem compania celor morti.

#113
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
si aia sunt tot timpiti, doar ca repauzati.

#114
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postblotunga, on 21 februarie 2018 - 14:24, said:

Aia cu agenția, îmi pare rău. Trebuia să-i evite cumva. Și pe mine mă bătea gândul la un moment dat la o casă care avea un colț vecin cu un cimitir.
Din pacate, nu a reusit sa evite agentia imobiliara. Propietarii nu sunt in oras si au preferat sa lase cheile la agentie.

Ininte de a gasi casa asta, a mai cautat, a mai vizualizat si alte case prin oras...agentiile imobiliare sunt ca o ciuma , se baga peste tot si pe de-asupra mai si blocheaza anumite vizualizari cu programul lor tampit. Oriunde gaseai un anut de vanzare case, 99 la suta erau prin agentie, daca vroiai sa le vizionezi dupa ora 5-6 dupa amiza sau sambata -duminica...ne pare rau, nu avem program in acel interval orar. Fi-ti ar ai boalii sa fiti de chiloti, peste tot intrati. Mai. mult, nici nu fac nimic concret, decat le suna niste telefoane, dar iti iau 1-2 la suta din tranzactie.

#115
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Nu iti iau, le dai tu, fraierul care munceste pe 30 de milioane comison 2000 de euro...

Edited by catalin11catalin, 23 February 2018 - 19:41.


#116
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postcuculea, on 23 februarie 2018 - 08:28, said:

. Mai. mult, nici nu fac nimic concret, decat le suna niste telefoane, dar iti iau 1-2 la suta din tranzactie.
Daca a semnat contract cu ei nu are scapare . Multi trimit un cunoscut sa faca contract si la vizionare se prezinta ca " fratele " apoi ia legatura cu proprietarul " fratele " .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate