Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Vreau sa pun AUX la playerul din masina

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
danu1

danu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.04.2008
Salut. CD playerul face probleme -> vechea problema cu antisocial. Se blochează orice ce bag.Am un 6000CD RDS E-O-N pe mașina ( are CD si radio ). Am reușit să leg o intrare AUX , pe placa de baza, dar prin modulatorul de CD. Problema e ca am sunet de pe AUX pus de mine dar și de pe CD ( mai incet, dar este).
Nu am opțiune de pauza la CD :) .
Am făcut un cd cu un track " silent ", dar cand se blochează cd.ul, se oprește sunetul de pe AUX.

Întrebări:

-Pot anula cumva cd.ul? Adică să păcălesc playerul că are cd și să funcționeze cumva fara ? ( Acum daca dau pe cd fara cd înăuntru sare automat pe radio)

-daca leg la tuner, voi avea aceeași problema cu sunetul din amândouă părți? Mă gândesc că nici dacă las pe o frecventa libera nu este bine, pt că s.ar auzi " white noise"

- pot anula doar AM lăsând FM ? Sau daca trebuie sa anuleze tuner.ul in totalitate?


#2
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Te coafeaza asa ceva?   https://www.olx.ro/o...re-ID2PLAX.html

Nu vand eu, doar intreb...:)

#3
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
schimba tot HU. nu te chinui ca nu merita. cumperi ceva verde + un adaptor sa acoperi gaura.

#4
danu1

danu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.04.2008
Am văzut opțiunile de a schimba tot, și nu mă încântă. Multe cabluri, mufe și adaptoare. ( și ies și mai scump ) Nu îmi place nici carcasa aia ce acoperă gaura...



View Postclausio, on 14 februarie 2018 - 22:37, said:

Te coafeaza asa ceva?   https://www.olx.ro/o...re-ID2PLAX.html
Nu vand eu, doar intreb...:)

Nu îmi e bun ( Ford focus 2000 , mk1 )

#5
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
poti folosi un emulator de cd changer. dar e scump rău si nu merita.
eventual un modulator fm.

#6
danu1

danu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.04.2008
Modulator fm? Te referi la drăciile alea ce se baga in bricheta și emit unde radio?
Se baga alte posturi peste și nici calitatea sunetului nu e cine-stie-ce.



#7
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
o solutie : http://ansonliu.com/...ator-aux-audio/

#8
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postdanu1, on 14 februarie 2018 - 22:34, said:

Salut. CD playerul face probleme -> vechea problema cu antisocial. Se blochează orice ce bag.Am un 6000CD RDS E-O-N pe mașina ( are CD si radio ).
Tare pacatoase is aparatele alea ( am avut pe Mondeo 2004 ) , eu l-am scos si l-am aruncat la gunoi si am luat o rama adaptatoare + un radio cu usb si bluetooth . Ca pret am iesit f ieftin si fara batai de cap . Am dat Fordul demult ...
Ceva de genul asta ( 60 de lei parca )

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   5.1K   8 downloads


#9
danu1

danu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.04.2008
Eu am modelul mai vechi, și carcasa aia nu mi se potriveste. ( Vine fara buzunar, da, știu, am și pretenții...:) )
Până la urmă o să arunc player.ul cu tot cu mașina, dar până atunci, vreau sa experimentez. :)
Tot în legătură cu tuner.ul as vrea o soluție.
Mulțumesc oricum celor ce ați răspuns până acum.


#10
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Daca l-ai pus deja pe placa de baza si iti functioneaza, verifica circuitul care vine de la CD. pur si simplu il tai (daca e la vedere) si ramai fara semnalul de CD.

Eventual, gaseste un alt punct in care sa te lipesti ca sa poti intrerupe corect semnalul de CD.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate