Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

jocuri pentru cuplu

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
cineeunueu

cineeunueu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2018
Salut,

am urmatorea problema, poate ma ajuta cineva:

Nevasta-mea i s-a pus pata sa jucam ceva amandoi pe televizor.

EU: gamer de vreo 25 de ani dar aproape exclusiv: Adventure/Quest, RPG, RTS. de la HC-90 Z80 PANA LA WITCHER 3. N-am nici o idee despre arcade/platforme/racing//console etc.
EA; nu a jucat nimic, dar isi aduce aminte ca in copilarie, fratele ei juca pe televizor un italian care sarea pe ciuperci

Eu detin doar un sistem de gaming ( nimic impresionant, doar un I5 6600K, 16 Gb RAM DDR4, AMD RX 480 8 GB dar care isi face treaba) si nu as investi prea mult in ideea asta, existand o sansa mare ca sa fie o idee de a ei care asa cum i-a venit asa sa ii si dispara.

Planul meu e sa imi unitatea PC, sa o conectez la TV, sa cumpar 2 chinezarii pe post de controllere si sa incercam sa jucam CEVA in acelasi timp.

Poate cineva sa-mi dea niste sugestii de niste jocuri in configuratia si in conditiile de mai sus  ?

Edited by cineeunueu, 13 February 2018 - 22:32.


#2
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009
Nu mai bine va jucati in pat? Asa nu va stricati ochii la televizor, nu consumati curent, plus ca va cunoasteti mai bine! ;)

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postcineeunueu, on 13 februarie 2018 - 22:31, said:

EU: gamer de vreo 25 de ani

Gamer de 25 ani sau gamer, de 25 ani ?

#4
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Pentru un cuplu?
Cock Hero!Posted Image

#5
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Kama Sutra :D

#6
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Ca jocuri racing Split/Second are mod split screen din cate tin minte. Forza 7 cred ca are split screen doar pe consola. Blur avea split screen dar legal nu se mai poate achizitiona fiind retras de pe Steam prin 2013.
Poti sa joci Fifa cu un controller si tastatura, n-am incercat cu doua controllere.
Seria Heroes of Might and Magic are hotseat, adica pot juca amandoi jucatorii cu accelasi mouse, jocul fiind turn based, cel mai nou e Heroes VII. Cam toate jocurile turn based cred ca ofera mod hotseat.
Mai sunt jocurile gen Mortal Kombat care suporta doi jucatori.

PS: Vezi ca jocurile moderne au cam declarat razboi controllerelor chinezarii.

Edited by SpeedDemon, 13 February 2018 - 22:49.


#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
stardew valley..o sa apara multyplayer..e un joc foarte zen:)

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Las-o balta, sigur e neindemanatica si numai o sa te enerveze sau o sa vrea sa joace jocuri din alea tampite de cand isi aminteste ea de acum 10-20 ani...
Ii spui ca windoswul 10 nu e compatibil cu jocurile vechi si o trimiti sa-ti gateasca ceva bun in bucatarie Posted Image

Sau intra pe pog.com si joci multiplayer

#9
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

View PostTruculMagic, on 13 februarie 2018 - 22:50, said:

o sa vrea sa joace jocuri din alea tampite de cand isi aminteste ea de acum 10-20 ani...
Ii spui ca windoswul 10 nu e compatibil cu jocurile vechi si o trimiti sa-ti gateasca ceva bun in bucatarie Posted Image

Au evoluat platformerele, principiul e accelasi doar ca grafica e moderna si se bucura de un relativ succes.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QpnY1G3vt_0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8yCUPIFis2U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Postcineeunueu, on 13 februarie 2018 - 22:31, said:

Nevasta-mea i s-a pus pata sa jucam ceva amandoi pe televizor.


Jocul ala in flash cu berile, cu cat pui mai multe in naveta, cu cat se dezbraca mai mult :)

#11
cineeunueu

cineeunueu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2018
Trebuie sa recunosc ca e vina mea ca am dat  un titlu de topic cam clickbait si s-au adunat o seama de oameni care aparent stau mai mult pe Sexy Lounge (16) sau care cred ca ma jucam pe HC-90 ( o marca de pantofi celebra in special in tarile nordice )inainate sa ma nasc, dar oricum pentru cei on-topic:

@SpeedDemon multumesc de sugestii, dar sansa ca sa am dezbateri daca Necropolis-ul e OP sau nu in Heroes of Might and Magic III cu partenera tinde spre zero.

@jimi91 e o idee noua , trebuie sa il intreb pe gogu.com de asta

@TruculMagic de aia nu vreau sa ma implic foarte mult mult deocamdata, probabil ca o sa-i treaca

Ca sa revin la ideea initiala : ce doresc eu, niste idei despre niste jocuri in spiritul consolei Wii dar pe PC : simple, gen racing, Mario Kart,  jucabile in 2 pe canapea pentru non-gameri. Exista asa ceva ?

Edited by cineeunueu, 13 February 2018 - 23:26.


#12
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
BIne ca te jucai pe "marca aia de pantofi" HC-90 si nu pe un terminator, SEGA..etc....

Descarca catvea jocuri, ca oricum nu le cumperi si vezi ce jocuri ii plac sotiei tale.


LE: In 2 sunt jocuri de curse, lego, etc etc...conteaza ce ii plac.
PS. Totusi ma mir ca esti gamer de 25 de ani si nu cunosti toate jocurile...

Edited by xxvirusxx, 13 February 2018 - 23:29.


#13
cineeunueu

cineeunueu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2018

View Postxxvirusxx, on 13 februarie 2018 - 23:26, said:

BIne ca te jucai pe "marca aia de pantofi" HC-90 si nu pe un terminator, SEGA..etc....

Home Computer 1990 Master Race, bitch !

View Postxxvirusxx, on 13 februarie 2018 - 23:26, said:

PS. Totusi ma mir ca esti gamer de 25 de ani si nu cunosti toate jocurile...
Ciudat nu-i asa ? Pentru ca sunt convins ca si tu ai cativa ani de cand ai invatat alfabetul ( cel putin 2 ani sunt convins) si tot nu ai fost in stare sa citesti ce am scris in postul original despre nisa mea de gaming.

Edited by cineeunueu, 13 February 2018 - 23:47.


#14
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Chiar in seara asta am jucat Trackmania Turbo in split screen cu prietena mea si a fost foarte amuzant, noi fiind fani infocati ai Blur, dar din pacate nu este disponibil pe nicaieri. Nici a mea nu este atrasa de partea de gaming, insa din cand in cand mai bagam un Mortal Kombat XL, nu m-am chinut sa invat smecherii pentru a fi egalitate intre noi. Iar daca ai un PS4 poti incerca si Guitar Hero Live, care mi se pare un joc foarte bun pentru cuplu.

#15
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postcineeunueu, on 13 februarie 2018 - 23:22, said:

Trebuie sa recunosc ca e vina mea ca am dat  un titlu de topic cam clickbait si s-au adunat o seama de oameni care aparent stau mai mult pe Sexy Lounge (16) sau care cred ca ma jucam pe HC-90 ( o marca de pantofi celebra in special in tarile nordice )inainate sa ma nasc, dar oricum pentru cei on-topic:

@SpeedDemon multumesc de sugestii, dar sansa ca sa am dezbateri daca Necropolis-ul e OP sau nu in Heroes of Might and Magic III cu partenera tinde spre zero.

@jimi91 e o idee noua , trebuie sa il intreb pe gogu.com de asta

@TruculMagic de aia nu vreau sa ma implic foarte mult mult deocamdata, probabil ca o sa-i treaca

Ca sa revin la ideea initiala : ce doresc eu, niste idei despre niste jocuri in spiritul consolei Wii dar pe PC : simple, gen racing, Mario Kart,  jucabile in 2 pe canapea pentru non-gameri. Exista asa ceva ?

inca nu a aparut multyplayer..poate exista vreun mod pentru mai multi jucatori..in orice caz, am inteles ca anul asta ar rtebui sa apara (probabil in cateva luni)..
Eu de exemplu mai   joc LOL..am jucat starcraft (doar campania), prince of persia, assasins creed..in general jocuri care se termina:)..nu WOW:))

Iar acest joc, este suprinzator de chill:)..te relaxezi:)....prima data cand joc un astfel de joc, si sunt surprins cat de mult mi-a placut..mi se pare ideal  pentru o persoana care nu se prea joaca:P..

Sunt multe jocuri misto, depinde de tine ce iti permiti sa joci:P..si League of Legends (LOL) ar fi o optiune:P..

#16
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postcineeunueu, on 13 februarie 2018 - 22:31, said:

EA; nu a jucat nimic, dar isi aduce aminte ca in copilarie, fratele ei juca pe televizor un italian care sarea pe ciuperci



Super Mario îl cheamă pe italianul ăla.
Cel mai bine pentru voi ar fi să-l joace ea cu joisticul tău în timp ce tu cânți la muzicuța ei.

Edited by DaculScoril0, 14 February 2018 - 00:44.


#17
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View Postcineeunueu, on 13 februarie 2018 - 22:31, said:

existand o sansa mare ca sa fie o idee de a ei care asa cum i-a venit asa sa ii si dispara.

Mai bine jucati spanzuratoarea sau lapte gros. La ce doreste sotia ta, ti-a batut apropo ca " ar vrea si ea sa se joace pe TV"  adica sa mai lasi jocurile pe calculator si sa mai treci si prin pat. Ce doreste ea este imposibil sa-i dispara unei femei din cap Posted Image

Edited by pascali_daniel, 14 February 2018 - 08:03.


#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
69

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate