Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Galaxy S6 Edge vs Iphone SE

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003
Detin de 1 an si 3 luni un Galaxy S6 Edge. Un telefon care si acum merge impecabil. De ceva vreme, sunt atras insa de Iphone SE, detinut de un bun prieten. Se misca foarte rapid , camera de asemenea, pare ok. merita trecerea de la S6 Edge la Iphone SE ? Camera de pe Iphone se ridica la nivelul celei de pe S6 Edge ? Fac poze si filmulete foarte des.

#2
andrewyuk

andrewyuk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 24.02.2013
Eu as zice ca SE e mai degraba un downgrade. Daca poti incearca sa treci la S8, asta e chiar un upgrade. Nu se compara cu S6 edge.

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
CATEGORIC NU.

#4
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Ooo Claudiu! Dacă tu crezi că o diagonală de 4" îţi e de-ajuns, bagă mare, pardon, bagă mic!

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Camera la SE e foarte ok, e cea de pe 6s daca nu gresesc si aproximativ la fel cu cea de pe iphone 7. Autonomia cred ca e ceva mai buna ca la s6 edge. Insa designul e mai urat. Daca iti place ca e foarte compact si usor, atunci poti sa-l cumperi. Nu stiu ce buget ai, insa as vinde s6 edge (daca e in stare perfecta ar trebui sa iei 1000lei pe el) si as mai pune 1000 si as lua un S8 de pe olx nou cu factura si garantie :)

#6
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 29.03.2010
Daca crezi ca te-ai impaca cu diagonala de 4 inch, si sistemul de operare ios, atunci merita.

Camera este foarte buna. Este cum spune TruculMagic, exact ca si la 6s (cea din spate). SE va mai primi minim 2 update-uri majore (ios 12 si 13) + multe minore. S6 e cam mort din punctul asta de vedere. Daca mai poti astepta, e posibil sa apara SE2, care ar trebui sa arate aproximativ ca si X, doar cu dimensiunea ecranului putin mai mare decat actualul SE datorita bezelurilor mai mici (nu stiu daca am spus bine pluralul la bezel :D ).

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da, dar e cam nasol ca vor sari de la 4" la vreo 6" chiar daca e va arata ca un X. :)
Iar ultimul iOS il va pune cu "botul pe labe" , ideal e sa cumperi un iphone cat este lansat (ca oricum nu prea ii scade pretul in timp) si ai parte 4 ani de updateuri majore. Oricum nu ma deranjeaza ca nu primeste update s6 sau alte telefoane, nu ma ajuta cu nimic. S6 are deja android 7 si e foarte ok, nu ai nevoie de nimic in plus.

#8
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Camera de pe SE e comparabila cu cea de pe S6 Edge ? Are OIS ?

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cauta vs-uri pe youtube ca sunt destule sau cere la prietenu asta iphoneul si faci poze cu ambele in acelasi loc si vezi dupa ce le pui la PC , care sunt mai ok, ziua toate scot ok, pune-le la treaba seara. Ambele camere au fost candva de top.
Daca tot schimbi telefonul, eu m-as uita la un upgrade...

#10
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003
Pana la urma cred ca ma orientez pe S8. Nu vreau sa par off topic, dar dintre Iphone 8 si S8, care scoate poze mai frumoase pe intuneric ?

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
iphone 8 vs s8  cauta pe google si apar o gramada de comparative Posted Image)

Eu as alege S8, iphone 8 arata antic pentru 2018 (un fel de ciorba reincalzita)...

Edited by TruculMagic, 13 February 2018 - 22:01.


#12
andrewyuk

andrewyuk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 24.02.2013

View PostOClaudiu, on 13 februarie 2018 - 21:50, said:

Pana la urma cred ca ma orientez pe S8. Nu vreau sa par off topic, dar dintre Iphone 8 si S8, care scoate poze mai frumoase pe intuneric ?

Clar S8. Sa nu mai zic de design, arata futuristic in comparatie cu iphone-ul. Nu ca as fii eu hater, imi place iOS cat de cat dar telefoanele hardware sunt varzaaaaa.
Pe S8 poti sa pui si Google Camera, are imbunatatirile de la Google
https://www.xda-deve...y-s8-s7-note-8/
O am si eu pe S7 si pozele iese mai bine decat cu camera touchwiz.

Edited by andrewyuk, 13 February 2018 - 22:23.


#13
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 29.03.2010
iphone 8 fara nici cea mai mica indoiala. Superior la toate capitolele

Dar depinde de ce sistem preferi. Daca iti place Android mergi pe Samsung. Daca vrei ios mergi pe iphone

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostR10, on 13 februarie 2018 - 22:36, said:

iphone 8 fara nici cea mai mica indoiala. Superior la toate capitolele


Am asteptari de la tine...

#15
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003
Ca sa nu deschid alt topic, un upgrade la Galaxy S6 la Nokia 8 merita ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate