Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Ajutor Outlook

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Am vrut sa scriu un e-mail astazi cu doua documente salvate in computer.Unul in word si altul in pdf.
Cand am inserat documentul word in e-mail mi-a aparut ca atasament,deci nu s-a deschis,apare ca si atasament.Intrebare:cand deschide adresantul mailul ii apare si lui ca si atasament sau apare documentul deschis.Daca nu apare deschis cum sa fac sa apara?

#2
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Apare atasament.
E cel mai simplu, pentru amindoi.
Poti sa ai o versiune online (pe o pagina sau chiar direct in mail - cred), dar e mai complicat si nu are rost sa te chinui.
Nu asa vroiai sa-l trimiti, atasament ?!

#3
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Apare ca si document atasat la cel care primeste mailul. Dar, in functie de versiunea clientului de Outlook (si de setarile de securitate), poate avea o "preview window" atunci cand da clic pe documentul atasat.

#4
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Da,dar e o aplicatie pentru un loc de munca.Inteleg ca CV-ul il trimiti ca si atasament pdf dar omul cand deschide mailul ii apare pagina goala cu 2 atasamente.Il vreau pe primul sa nu apara ca si atasament ci scrisoare.

#5
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
1. Probabil cel care primeste CV-ul nu este retardat.
Stie sa se descurce cu un atasament.
Cam 99,99% din oameni trimit/primesc asemenea chesituni sub forma de atasament.

2. Daca nu vrei sa apara pagina goala, scrii 3 cuvinte: atasat va trimit CV-ul meu bla bl abla....
Nu uita sa te semnezi

3. Scrisoare ?!?!?!
Adica sa apara direct textul CV-ului cind deschide mailul.
Paoi, pune ocntinutul CV-ului direct in mail, copy/paste, nu fisier atatsa.
DAR - citeste punctul 1 mai intii.

Edited by mybrandnewmail59, 13 February 2018 - 13:12.


#6
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
OK.Am reusit,am facut copy/paste la word care era scrisoarea de intentie si atasament pdf la CV.

#7
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Apropo de outlook as avea nevoie de putin ajutor.
Am mutat un mail de pe un outlook 2010 de pe un desktop w7 pe un laptop w10 avand outlook 2016. Practic am exportat .pst-ul si l-am importat "dincolo". Ideea e ca am mailurile dar nu am salvat si adresele, am uitat si nu mai am acces la respectivul sistem (vechi). Exista vreo modalitate de a recompune "agenda" pe baza mailurilor? Ceva care sa extraga adresele sau ceva? Cred ca intelegeti cam ce vreau... :D
Merci

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
O solutie posibila este cea expusa aici: https://www.msoutloo...fo/question/869

Mesaj moderator:
Topicul de fata era pe alta tema, chiar daca topicul are un titlu mai generic. Ar fi trebuit sa deschizi un topic nou...
Daca se prelungeste discutia, atunci o voi muta intr-un topic nou si voi modifica titlul subiectului de fata.

#9
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Bun linkul, am sa incerc. Multumesc.
Cred ca se poate lasa asa,am zis sa nu deschid un alt topic pentru marunta mea problema mai ales ca era un titlu generic. Cum consideri...
Multam!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate