Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ISG RESIDENCE 3 fabrica de chibrituri

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018
Buna ziua, vreo parere despre noul proiect al celor de la ISG, din cate am vazut in oferta lor pretul este de 1500 euro mp util.... iar un loc de parcare subteran 10.000...

Cum vi se pare zona? Eu unul tind intre un apartament aici sau la baba novac residence, diferenta pentru 2 camere este destul de consistenta (in jur de 12.000 euro, diferenta care provine din diferenta de mp utili ai apartamentului, la baba novac este tot 1500 euro pe mp util). Practic aici mi-as permite si locul de parcare subteran...

In concluzie tinand cont ca ambele proiecte sunt la stadiul de structura ce parere aveti? Poate e si un inginer pe aici care sa ne dea vreun sfat referitor la structura lor...

Multumesc si o zi buna!

#2
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
E teapa. Tipul asta e tepar de milioane de euro, o recunoaste si el.

Edited by Zark, 13 February 2018 - 11:28.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Loc de parcare, 10.000 euro? Cu banii ăştia am un garaj care se învârte după Soare, cu temperatură şi umiditate constante etc.
Se alege praful de Bucureşti, în 15 ani n-o să mai putem respira nici măcar în parcuri.

#4
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018

 PSC, on 13 februarie 2018 - 12:26, said:

Loc de parcare, 10.000 euro? Cu banii ăştia am un garaj care se învârte după Soare, cu temperatură şi umiditate constante etc.
Se alege praful de Bucureşti, în 15 ani n-o să mai putem respira nici măcar în parcuri.

Din pacate e 10.000 euro fara tva, in cazul in care nu-l poate curpinde in contractul apartamentului pentru a plati tva de 5%, acesta ajunge la 11900 tva inclus Posted Image

#5
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Eu ce ziceam ca e teapa. Cauta niste informatii sa vezi cum au platit altii si nu au primit nimic, iar tipu si-a luat masini scumpe si bautura si gagici.

#6
alexandrucostel29

alexandrucostel29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2018
Salut

A cumparat cineva apartament in acest complex?
As vreau si eu sa stiu daca a intampinat probleme legate de banca sau cu dezvoltatorul?
Pareri despre constructie?

Multumesc

#7
viorel530

viorel530

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.02.2007
Salut!
Nimeni pe aici care a cumparat?
Am vazut ca au in lucru si ISG Residence IV...

#8
ovidiucghe

ovidiucghe

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.11.2022
Buna, eu am cumparat un apartament de doua camere in ISG III din februarie 2020.
Am aflat de ei la un targ imobiliar, a doua zi am semnat promisiunea si apoi antecontractul.Blocul era ridicat pana la et VI cand am semnat antctr (se intampla undeva in aprilie 2019) cu promisiune de finalizare in octombrie 2019.Imi era clar ca nu or sa se incadreze in termen dar nu eram presat.Vanzarea efectiva s-a intamplat in februarie 2020 (deci 5 luni intarziere fata de termenul initial).La finisaje am avut de ales din 3 sau 4 modele din ce imi amintesc.
Tot procesul de achizitie s-a desfasurat fara probleme sau alte "lucruri" din partea dezvoltatorului.La predare totul ok (gaze, ape functionale,centrala montata samd).Pretul a fost 77, k euro apartamentul de 2 camere (49 mp utili) si 7,35 k euro locul de parcare.
Acum daca a fost scump sau ieftin fiecare decide.Pe mine m-a incantat locatiea.Totusi in 17 min se ajunge pe jos la km 0 al Bucurestiului.Dupa cateva vizite in "Titanul nou" si sect 4 Popesti Leordeni, locatia acstui complex chiar m-a atras.
In rest ce sa zic, apartamentul nu sparge avioane dat totul este functional,nu sunt probleme.Cele 2 lifturi fac fata cu brio la cele 9 etaje.
Cu reprezentantii dezvoltatorului m-am intalnit de 4 ori (la promisiune,antctr,ctr si predare).Tot ce am discutat cu ei s-a intamplat (am cerut un anumit tip de parchet,eu negociasem altul,l-au schimbat cu cel ales de mine fara pb).
ISG IV este construit prima faza,acum sunt la faza 2, cred ca au ajuns la et 7 sau 8.
Daca aveti intrebari punctuale incerc sa raspund.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate