Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Telekom vs Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Salut!
Am fost un client fidel orange timp de 10 ani dar e timpul sa fac o schimbare. 2GB de net la 12 euro e inadmisibil si nu am primit vreun beneficiu pentru fidelitatea mea.

Ma gandeam sa-mi portez numarul pe Telekom , mobil 13(in mare parte pentru ca vreau si un telefon, telefon pe care urmeaza sa-l fac cadou).
Nu vreau sa fac o greseala si sa sufar 2 ani. Voi ce ati alege ? Digi sau Telekom? ( Mentionez ca stau aproximativ 60% din timpul meu in Bucuresti iar restul prin provincie, orase relativ mari)
Am auzit si lucruri bune despre telekom dar si lucruri rele. Am prieteni care se plang ca nu au semnal la metrou ( am vazut cu ochii mei chiar).

#2
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Daca e asa important semnalul la metrou, atunci digi e de tine. La metrou au semnalul cel mai bun dintre toti operatorii.

#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cam tarziu ti-ai dat seama ca platesti mult si primesti putin.

Ca sa iti dai seama despre cum sta treaba, ai topice pentru ambii operatori.
Iti poti face o parere de acolo apoi poti alege in cunostinta de cauza.

Sau mai bine testezi pe pielea ta: o cartela de la fiecare operator timp de cateva zile ar trebui sa fie de ajuns.

#4
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Mergi pe DIGI.
La Telekom e cel mai rau dupaia la Orange.

#5
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,284
  • Înscris: 08.11.2016
Digi.

#6
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 danutz1, on 12 februarie 2018 - 22:09, said:

Cam tarziu ti-ai dat seama ca platesti mult si primesti putin.

Ca sa iti dai seama despre cum sta treaba, ai topice pentru ambii operatori.
Iti poti face o parere de acolo apoi poti alege in cunostinta de cauza.

Sau mai bine testezi pe pielea ta: o cartela de la fiecare operator timp de cateva zile ar trebui sa fie de ajuns.
Din pacate nu prea am timp sa fac teste..


Daca se poate as vrea si argumente, de ce reteaua x sau y ..

Edited by Robert13x, 12 February 2018 - 22:28.


#7
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Digi.

#8
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
TELEKOM ...Am net nelimitat din ~octombrie..netul merge super bine ...Pe unde am mers eu ...Bucuresti,Dambovita,Arges...DB-AG Targoviste-Gaesti-Autostrada Pitesti .....Am avut 4G PESTE TOT .stau cu telefonul pe youtube si auxiliar in playerul de la masina si nu s-a intreerupt odata ...Am mers prin padure si nu a trecut nici macar pe H+ ..a ramas in 4G...poate cateva episoade de 5-10 sec in care sa oscileze intre E-H+ si 3G in apel ...dar in rest am avut 4g constant ..Sunt extrem de multumit de net ..am facut zeci de GB si chiar si cu limitarea de yt.. nu am intampinat probleme...Am avut si digi o luna (Cartela) ..mergea ok in Targoviste dar cum ieseam ,era praf...La Titu(~35 km de Tgv avem episoade in care si in curte nu puteam vorbi la telefon..in casa semnal inexistent ...chiar si in targoviste aveam episoade de 8-10 sec in care se intreerupea apelul ...

#9
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Eu detin telekom , cu 5 euro am 4g nelimitat , Min nationale nelimitate , 1000 sms nationale si 100 min internationale .

Pt sunat international nu folosesc minutele ca sunt pe skype watsapp etc ... si sunt super multumit .

Locuiesc in imediata apropiere a bucurestiului ... ( cam la cativa km ) si este super ok . Am in casa 4 g semnal 3 liniute , am jucat counter strike cand nu mergea internetul fix .... prin 4g cu lag 26 - 37 ms .

Acum am digi 1gbps pentru internet fix acasa si merge superb (39 ron/luna +routerul lor ala negru ), insa pentru telefonul mobil am ramas la telekom

 costywinner, on 12 februarie 2018 - 22:42, said:

TELEKOM ...Am net nelimitat din ~octombrie..netul merge super bine ...Pe unde am mers eu ...Bucuresti,Dambovita,Arges...DB-AG Targoviste-Gaesti-Autostrada Pitesti .....Am avut 4G PESTE TOT .stau cu telefonul pe youtube si auxiliar in playerul de la masina si nu s-a intreerupt odata ...Am mers prin padure si nu a trecut nici macar pe H+ ..a ramas in 4G...poate cateva episoade de 5-10 sec in care sa oscileze intre E-H+ si 3G in apel ...dar in rest am avut 4g constant ..Sunt extrem de multumit de net ..am facut zeci de GB si chiar si cu limitarea de yt.. nu am intampinat probleme...Am avut si digi o luna (Cartela) ..mergea ok in Targoviste dar cum ieseam ,era praf...La Titu(~35 km de Tgv avem episoade in care si in curte nu puteam vorbi la telefon..in casa semnal inexistent ...chiar si in targoviste aveam episoade de 8-10 sec in care se intreerupea apelul ...

Stiu si eu faza cu digi la mobil , un vecin de-al meu , are digi si daca pune telefonul intr-un anume colt al biroului e ca si cum l-ai pune pe mod avion , e mort ! .  Si el se plange , dar a fost atras de pretul mic pentru abonament

Edited by Power211, 12 February 2018 - 22:47.


#10
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
HAI #NETLIBERARE Posted Image  Internet ''nelimitat'' dar maxim la o rezolutie de 480p in streaming

Edited by YourFan, 12 February 2018 - 23:14.


#11
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Eu am renuntat la cartela de la Digi, internetul mobil de la ei e sublim dar inexistent prin parti si in moduri esentiale.
Am ramas pe o cartela Orange, unde la 5-6 euro lunar nu apuc sa consum gigii oferiti (50 Gb in momentul de fata).
De Telekomu asta nou am auzit de bine, cred o sa imi iau o cartela de backup la Orange.

Edited by Taxon, 12 February 2018 - 22:49.


#12
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Atentie, cartela Digi NU are 4G. 4G la Digi doar pe abonament. In rest, avand in vedere datele problemei, si eu iti recomand Digi.

#13
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 27.10.2007
da cartela orange de ce nu iti convine ? 7 euro, 6 giga , mi se pare ok.
la digi inca mai e problema cu semnalul pe drum. la romtelekom se mai congestioneaza celule prin orasele mari, tot cei doi - portocala si varzafone, sunt baza, daca vrei servicii de calitate.

#14
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Vodafone e varza in jud DB...Parintii mei au vodafone si tre` sa stea la geam sa se inteleaga "la celalalt capat"..eu cu telekomul stau in pat cu capul pe perna si vorbesc...digi am avut cartela..am si mentionat .dar daca nu aveam H in unele zone..probabil ca nu era nici 4G ...idk

#15
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Care e faza cu 1.5mpbs pe video? Chiar isi dau ei seama cand faci streaming video? ( Pe youtube, netflix, etc presupun ca e usor sa monitorizeze, dar in rest?) (Telekom)

Edited by Robert13x, 12 February 2018 - 23:09.


#16
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Da...se face o analiza a pachetelor de date si se depisteaza cele folosite pt. transfer video...Eu n-am avut de suferit de pe urma limitarii..functioneaza ok pe 720p ...dar ,totusi,daca vrei sa scapi de ea..pe aria telekom sunt cativa useri care au ocolit aceasta limitare cu un vpn ..free

#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Culmea ca eu la Orange folosesc optiuni prepay de 5-6euro si am internet de nu stiu ce sa fac cu el, doar luna asta am primit 50GB internet si am dat si la altii 50gb + mai aveam peste 100GB primiti de acum 1 sau 2 luni + cativa GB din optiune + minute nelimitate in retea + alte beneficii.

[ https://image.prntscr.com/image/zGRLkSbsS3eThxcF0tf5fw.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
ReflejoArmado

ReflejoArmado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 25.12.2017
Digi Mobil are cel mai prost semnal dintre toți operatorii de telefonie mobilă. Alegerea e a ta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate