Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Cum sa castigi 7,3 milioane dolari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,396
  • Înscris: 13.02.2006
Ia uitati ce noroc a dat peste mine!!
Asta am primit azi pe mail:

Buna ziua. V-am contactat după rugăciuni fierbinți și doresc să-mi dea o ureche de ascultare fără a aduce atingere. Mă rog e-mail meu tine si familia ta gaseste bine. M-am un e-mail de contact din jurnalul de Internet. Sunt d-na Saleem de la Damasc Siria. Familia mea este amenințată de președintele Bashar al-Assad pentru sprijinul nostru ferm pentru un adevărat guvern democratic din Siria. Din cauza protestului actualul președinte, Bashar al-Assad în țară. Noi, în Siria merg deși iad. Multe familii sunt difuzate pentru viața lor dragi ca soldați ucid civili, femei și copii. Dacă te uiți la televizor, de asemenea, veți ști că nu ne găsim ușor aici și toți dorim să fugăm de aici într-un loc mai bun până când lucrurile se vor îmbunătăți. Sunt soția unui industriaș sirian târziu și a fost teribil de afectat de război. Mi-am pierdut soțul meu și numai a plecat acum cu fiul meu. Ei merită o viață decentă. De aceea, eu vreau ca ei să crească într-un mediu liniștit. am nevoie de tine să mă ajute să se mute în țara dumneavoastră. vreau să știu de asemenea, dacă vă poate ajuta-mi muta economiile familiei noastre în valoare de 7,3 milioane $ (șapte milioane trei sute de mii de dolari) în țara dumneavoastră pentru o posibilă investiție. poţi sursă un apartament pentru mi-aș dori să cumpăr unul sau să închiriez unul de doi ani. Știu că e-mail meu pentru tine poate servi ca o surpriză, dar într-adevăr este un strigăt de ajutor. Eu vă voi da 10% din suma totală dacă ajutați atinge scopul meu. Te rog, dacă nu sunt mutate la locul de muncă / să mă ajute, cu amabilitate șterge acest e-mail pentru că dacă nu primesc nici un răspuns de la tine după 3 zile, voi căuta o altă persoană. am nevoie de ajutor serios iubit și voi aprecia dacă mi-ați accepta doar cu intenția sufletului de a ajuta umanitatea și să contribuie la bunăstarea omenirii pentru că eu cred că de aceea noi toți plecăm. Voi oferi mai multe detalii cu privire la răspunsul dvs. ([email protected]) Cu respect, Saleem

Oare cine pune botul la asa ceva?
Daca nu am postat bine, rog un moderator sa mute subiectul.

Edited by Barboso, 12 February 2018 - 19:05.
Sters mail, e mai sigur asa.


#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
mai bine l ar sterge...

#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Vad ca esti inscris de 12 ani,n-ai mai vazut subiectul asta?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Norocosule! Sincer, te invidiez.  Se pare ca te-ai facut cu 730 k dolari. Ptiu pe tine!

#5
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Ce mi-aș fi dorit să-mi trimită și mie... Bravo ție.

#6
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
bine ca nu ai primit o oferta pentru un supersonic

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Eu ii trimiteam inapoi si ii ziceam bine boss 2 ani de zile iti inchiriez apartamentul si depui garantie 40k euro pe care ii substitui din cei 10% de la final (750k euro)

Edited by MooF2010, 12 February 2018 - 19:18.


#8
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,396
  • Înscris: 13.02.2006

View PostdaniMMM, on 12 februarie 2018 - 19:00, said:

Vad ca esti inscris de 12 ani,n-ai mai vazut subiectul asta?
Ba da, am mai primit dar asta mi s-a parut cel mai funny, de aceea am vrut sa il postez.

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Foarte serios d-nul Saleem . Il cunosc personal . Ma mir ca nu mi-a trimis mie e-mailul . Poate nu-l mai are .

#10
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
si cum functioneaza teapa?

#11
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,396
  • Înscris: 13.02.2006
Pai probabil ar trebui sa ii trimit numarul de cont si eventual contravaloarea comisionului de depunere, ca o sa imi puna el azi-maine cel tarziu- banii.Posted Image Posted Image

#12
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
pai spune-i ca esti de acord. Sa-ti incarce cu vreo 50 de euro o cartela pre pay pentru a fi credibil, urmand ca dupa-aia sa-i dai si numarul de cont sau ce vrea el. Posted Image

Edited by dan1980_25, 12 February 2018 - 19:38.


#13
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
iti explic yo... asadar din putinul pe care-l ai
trimiti 7,4 milioane de USD la cel necajit...

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postrinaldoparaipan, on 12 februarie 2018 - 18:50, said:

Ia uitati ce noroc a dat peste mine!!
Asta am primit azi pe mail:

Buna ziua. V-am contactat după rugăciuni fierbinți și doresc să-mi dea o ureche de ascultare fără a aduce atingere. Mă rog e-mail meu tine si familia ta gaseste bine. M-am un e-mail de contact din jurnalul de Internet. Sunt d-na Saleem de la Damasc Siria. Familia mea este amenințată de președintele Bashar al-Assad pentru sprijinul nostru ferm pentru un adevărat guvern democratic din Siria. Din cauza protestului actualul președinte, Bashar al-Assad în țară. Noi, în Siria merg deși iad. Multe familii sunt difuzate pentru viața lor dragi ca soldați ucid civili, femei și copii. Dacă te uiți la televizor, de asemenea, veți ști că nu ne găsim ușor aici și toți dorim să fugăm de aici într-un loc mai bun până când lucrurile se vor îmbunătăți. Sunt soția unui industriaș sirian târziu și a fost teribil de afectat de război. Mi-am pierdut soțul meu și numai a plecat acum cu fiul meu. Ei merită o viață decentă. De aceea, eu vreau ca ei să crească într-un mediu liniștit. am nevoie de tine să mă ajute să se mute în țara dumneavoastră. vreau să știu de asemenea, dacă vă poate ajuta-mi muta economiile familiei noastre în valoare de 7,3 milioane $ (șapte milioane trei sute de mii de dolari) în țara dumneavoastră pentru o posibilă investiție. poţi sursă un apartament pentru mi-aș dori să cumpăr unul sau să închiriez unul de doi ani. Știu că e-mail meu pentru tine poate servi ca o surpriză, dar într-adevăr este un strigăt de ajutor. Eu vă voi da 10% din suma totală dacă ajutați atinge scopul meu. Te rog, dacă nu sunt mutate la locul de muncă / să mă ajute, cu amabilitate șterge acest e-mail pentru că dacă nu primesc nici un răspuns de la tine după 3 zile, voi căuta o altă persoană. am nevoie de ajutor serios iubit și voi aprecia dacă mi-ați accepta doar cu intenția sufletului de a ajuta umanitatea și să contribuie la bunăstarea omenirii pentru că eu cred că de aceea noi toți plecăm. Voi oferi mai multe detalii cu privire la răspunsul dvs. ([email protected]) Cu respect, Saleem

Oare cine pune botul la asa ceva?
Daca nu am postat bine, rog un moderator sa mute subiectul.
Si bineinteles, ca dupa ce  l-ai postat aici l-ai sters! In viata ai o singura sansa sa fii fericit sau sa devii bou, bun de  muls! Tu ai ratat aceasta sansa! ..... Nu stiu exact care din cele doua, dar SIGUR ai ratat-o!

#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,275
  • Înscris: 01.12.2001
;(( Daca nu raspunzi tu, scrie aici mailul si ii raspund eu.

Ba ce norocosi mai sunt unii, iar eu ma chinui sa muncesc si sa-mi cresc copiii.
Si mi-am facut inca 5 conturi de mail si verific zilnic ce primesc. Am doar 85 mailuri primite din 2013 (nu am sters niciunul). Ce sa fac sa primesc si eu asa oferta? ;(

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fericitule, daca si arata bine sirianca, esti asigurat. Ce noroc au unii ...si copil gata facut, nu te mai chinui. 3in1.

Edited by MembruAnonim, 12 February 2018 - 20:02.


#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Ca sa primeste aceasta mail trebuie sa nu stii sa citeste.
Sau/si sa ai relatii la Muhammad, sa-i promiti ca tu este baiat cuminte si trimiti la el neste dolarei (macar 50, acolo ...); eventual ii raspunzi la mail tot cu Google translate ... :)

#18
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postdan1980_25, on 12 februarie 2018 - 19:38, said:

pai spune-i ca esti de acord. Sa-ti incarce cu vreo 50 de euro o cartela pre pay pentru a fi credibil, urmand ca dupa-aia sa-i dai si numarul de cont sau ce vrea el. Posted Image
Și in loc de "la revedere" să-i scrie allahu akbar, sigur merge.
Am testat eu! :naughty:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate