Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Ajutor, varza la cuptor

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Mai oameni buni, daca stiam ca un rahat de varza la cuptor necesita atatea cunostiinte teoretice, atata munca, atata materie prima, curent, gaze, oale speciale, futu-l pe ala care mai manca asa ceva!

 ceanu1980, on 12 februarie 2018 - 18:17, said:

la mine se pune varza gata taiata la murat si se numeste verze
m-a pierdut cu piper boabe,nu-l suport
daca vrei sa vezi alt om in mine,ascunde o cacaraza in mancare si te-am rupt de realitate
ce a facut acolo initiatorul este orice,dar nu varza la cuptor
Ba aia este: varza crescuta, coapta, gatita la cuptor si aruncata la ghena!

Edited by myshyk, 12 February 2018 - 20:20.


#56
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Miroase a ars :)

#57
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Tot nu-i gata? Eu cand am ajuns acasa, m-am consolat  cu ce-am gasit!
Si nu, nu era varza calita...................

Edited by altuser09, 12 February 2018 - 21:30.


#58
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Uite, imi pun ceasu´ sa sune maine dimineta la ora cand e gata varza, dar sa fii si tu pe faza! Acum poti sa te duci sa vezi linistit serialu la kanalD.  Nu uita sa reduci temperatura pe undeva pe la 6.5-7°, ca sa nu se arda oala pana dimineta'!

#59
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Gata varza? Nu am putut dormi de pofta! Sunt treaz de la 3.15 si nu am baut decat o cafea cu 2 biscuiti! Acum vreo 2 saptamani, aveam pofta de varza calita, tovarasa nu avea chef. Asa ca m-am dus la carrefour si mi-am luat o caserola. A fost buna! Sau pofta mea prea mare?
Mi-a mai facut cineva pofta de jumari saptamana trecuta, aici pe forum. Si atunci am avut noroc, am gasit unele bune.
Sa va priasca ce veti manca azi, chiar daca e marti si e 13!

#60
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
M-am tot uitat pe stiri, nu a fost nici un incendiu cu mirosb de varza.

#61
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
emi99, e gata varza aia, dom'le ? a iesit buna ?

#62
voma1009

voma1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.07.2014
Faptul ca nu raspunde ..... hmmmm ... nu miroase a bine !Posted Image

#63
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
indigestie?
dar de la ce?

#64
voma1009

voma1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.07.2014
De la smaltul de pe oala ! La cat a fiert-o .....Posted Image

#65
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
Smaltul face doar masaj la plombe...

#66
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 arg, on 13 februarie 2018 - 12:11, said:

indigestie?
dar de la ce?

o fi mancat cu pofta, in nestire, dupa ce s-a perpelit cateva ore bune pe langa cuptor...

#67
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 altuser09, on 13 februarie 2018 - 05:50, said:

Gata varza? Nu am putut dormi de pofta! Sunt treaz de la 3.15 si nu am baut decat o cafea cu 2 biscuiti! Acum vreo 2 saptamani, aveam pofta de varza calita, tovarasa nu avea chef. Asa ca m-am dus la carrefour si mi-am luat o caserola. A fost buna! Sau pofta mea prea mare?
Mi-a mai facut cineva pofta de jumari saptamana trecuta, aici pe forum. Si atunci am avut noroc, am gasit unele bune.
Sa va priasca ce veti manca azi, chiar daca e marti si e 13!

Nu vad oportuna ideea de a cumpara ceva pe care il poti prepara atat de simplu in bucatarie, si aici ma refer la jumari, ai nevoie de carne buna, trebui sa afli provenienta nobilului, adica a porcului, apoi faci rost de ceva carne, poate piept de porc, sa aiba fasiute de carne si fasiute de grasime, arunci intr-un vas de fonta, otel, inox, ce ai prin casa, o cana mare de bere, si cand incepe sa fiarba lichidul, arunci carnea, o asezonezi bine cu sare, piper, cimbru, si ceea ce iti mai pofteste gurita, si o fierbi asa pana scade berea si incepe sa se formeze untura, apoi dai focul mic si astepti, pandesti jumarile sa se faca aurii, trantesti o alta mamaliga, faci un mujdei zdravan cu usturoi de al nostru, si uiti de Auchan

#68
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 Platon, on 13 februarie 2018 - 12:34, said:


Nu vad oportuna ideea de a cumpara ceva pe care il poti prepara atat de simplu in bucatarie, si aici ma refer la jumari, ai nevoie de carne buna, trebui sa afli provenienta nobilului, adica a porcului, apoi faci rost de ceva carne, poate piept de porc, sa aiba fasiute de carne si fasiute de grasime, arunci intr-un vas de fonta, otel, inox, ce ai prin casa, o cana mare de bere, si cand incepe sa fiarba lichidul, arunci carnea, o asezonezi bine cu sare, piper, cimbru, si ceea ce iti mai pofteste gurita, si o fierbi asa pana scade berea si incepe sa se formeze untura, apoi dai focul mic si astepti, pandesti jumarile sa se faca aurii, trantesti o alta mamaliga, faci un mujdei zdravan cu usturoi de al nostru, si uiti de Auchan

ideea nu e deloc rea, doar ca e prea mare deranjul doar ca sa-ti faci o pofta, o toana de moment.
iar daca te apuca pofta cand esti la birou sau prin oras, cine crezi ca mai are rabdare sa astepte pana ajunge acasa, cand mai usor si mai simplu ii este sa cumpere ceva gata preparat ?

#69
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
cred ca a ars varza si s-a suparat pe noi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate