Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

As vrea sa cultiv broccoli

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012

View PostSkyspy, on 12 februarie 2018 - 21:20, said:


LE: la avocado nu ma bag ca stiu ca la clima temperata nu merge.

Nu e vorba de clima, dar am citit ca abia dupa 4 ani vor face fructe. Ma gandeam sa plantez si eu in casa, dar cand am vazut cata bataie de cap este, mai bine ma duc si dau 5 lei pe unul si gata.
Apropo, la Mega au niste saculeti cu 5 avocado la 11 lei cam tot timpul anului, din Kenya.

#38
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostSkyspy, on 12 februarie 2018 - 13:21, said:

Mi-a recomandat medicul sa mananc cat mai mult,intrucat e bogat in vitamine si aminoacizi.Stiti cum va de unde se poate face rost de seminte sau butasi sau din stiu io ce mai cresc.

Seminte gasesti, nu-i o problema, in marketuri/hipermarketuri/internet.
Urmezi instructiunile de pe plic (e bine sa obtii mai intai rasad pe care sa il transplantezi apoi in gradina sau in sera), si o sa ai broccoli.
Daca nu apuci sa iti obtii rasadul propriu, poti sa ai sanse sa gasesti la vanzatorii de rasaduri, dar eu zic sa nu te lasi totusi in baza lor.
Eu te incurajez sa ti-l cultivi singur, ca asa esti sigur pentru cat de "bio" sau "eco" e.

#39
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

View PostEndgegner, on 14 februarie 2018 - 11:21, said:

Eu te incurajez sa ti-l cultivi singur, ca asa esti sigur pentru cat de "bio" sau "eco" e.

Te cred,altfel as lua din supermarket din alea crescute pe soluri artificiale cu ingrasaminte.

Edited by Skyspy, 14 February 2018 - 18:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate