Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Intrebare viteza de internet Telekom vs Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
pastelas96

pastelas96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.05.2014
Buna ! Momentan detin un abonament la Orange si as vrea sa schimb operatorul. Dupa ce am vazut ofertele, am ramas sa ma decid intre DIGI si TELEKOM. Criteriul dupa care o sa aleg intre cei doi operatori o sa fie viteza si netul disponibil. Ambele au pachete cu internet nelimitat insa viteza scade dupa un anumit nr de GB consumati. As vrea sa stiu parerea voastra, care internet mobil e mai rapid si care ar fi alegerea potrivita ?

Stau mai mult in Cluj-Napoca/Alba Iulia, deci calitatea semnalului nu ma prea intereseaza fiind bun la ambii operatori.

Dupa o verificare pe netograf.ro, statisticile celor de la TELEKOM sunt cu mult superioare, insa as vrea sa aflu si parerea utilizatorilor.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Digi sunt mai ieftini. Calitate mai mare, Telekom.

#3
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,165
  • Înscris: 26.12.2013
La Telekom cu 5 euro dacă ai servicii fixe de la ei sau dacă nu cu 7 euro ai nelimitat internet 4G, fără limitare de viteză după un trafic anume, 1000 mesaje naţionale şi nelimitat naţional voce. La 7 euro eu zic că merită.

Despre DIGI nu merită să vorbim, pe parte mobilă mai au încă de pedalat faţă de operatorii care au venit pe piaţa românească mai repede, dar pe parte fixă, DIGI îi bate pe toţi.

Am Telekom Mobil de 5 luni şi sunt foarte mulţumit de el. Fără surprize la facturi.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Telekom are cea mai buna retea fixa si se foloseste de ea pentru interntul mobil
Orange a facut parteneriat cu Telekom ca sa se folosesasca si ei de reteaua fixa pentru interntul mobil.
Probema este ca atunci cand pica reteaua Telekom fixa, nu mai ai nici internet mobil

Edited by pasilla, 11 February 2018 - 23:01.


#5
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

 pastelas96, on 11 februarie 2018 - 22:48, said:

Criteriul dupa care o sa aleg intre cei doi operatori o sa fie viteza si netul disponibil. Ambele au pachete cu internet nelimitat insa viteza scade dupa un anumit nr de GB consumati.
Pai tu trebuie sa te hotaresti aici. Ce oferte ai primit? Dupa cati GB scade viteza? Cat il folosesti?
Eu am 50 Gb 4G inclusi si cel mai mult am ajuns la 40 folositi. In medie am cam 25-30. La viteza nu am simtit nevoia sa am nu stiu cati MB/s. Pe telefon cel mai dificil lucru pe care il fac e sa ma uit la vreun filmulet si sa pun muzica de pe youtube cand sunt prin masina. In rest pe un forum, stirile, whatsapp sau mai stiu eu ce care functionau la fel si cu netul de la Voda de acum 10-12 ani.
Daca in schimb vrei sa rupi torrentii, nu stiu daca poti.

LE: si Waze folosesc, si ala consuma cate ceva. Nu am trecut peste cei 50 niciodata sa stiu cat de mult scade viteza...

Edited by Seteh, 11 February 2018 - 23:03.


#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
De ce vrei sa schimbi Orange? Suna la retentie si vezi ca poate iti face vreo oferta de nerefuzat. Si Digi merge bine, dar nu prea au stickuri pe stoc. Cei mai buni de pe piata sunt Orange si Vodafone (nu conteaza ordinea, e discutabil) si dupaia restul.

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 pasilla, on 11 februarie 2018 - 23:00, said:

Telekom are cea mai buna retea fixa si se foloseste de ea pentru interntul mobil
Orange a facut parteneriat cu Telekom ca sa se folosesasca si ei de reteaua fixa pentru interntul mobil.
Probema este ca atunci cand pica reteaua Telekom fixa, nu mai ai nici internet mobil
Salut, pe ce iti bazezi argumentele cand spui ca Telekom are cea mai buna retea fixa?

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 xeleron, on 11 februarie 2018 - 23:59, said:

Salut, pe ce iti bazezi argumentele cand spui ca Telekom are cea mai buna retea fixa?
Rectific:
"reteaua fixa cu cea mai buna acoperire la nivelul tarii".

#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Aaaaa...asa da.,deocamdata.

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu am internet de la Telekom fix. Cand cade curentul, cade si internetul. Nu stiu de ce Posted Image (nu este vorba despre alimentarea routerului personal)
Am zis ca imi rezolv problema cu Orange. E ok, dar daca nu e internet pe Telekom, nu e nici pe Orange 3g.

P.S. nu sunt intro zona izolata. Este vorba despre cativa zeci de km fata de B, pe un DN.

Edited by pasilla, 12 February 2018 - 00:17.


#11
pastelas96

pastelas96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.05.2014
Multumesc pentru raspunsuri tuturor. Cred ca am luat o decizie :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate