Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Valabilitate credit cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Stie cineva ce valabilitate are creditul initial de pe o cartela Vodafone? Pe siteul lor e imposibil de gasit aceasta informatie. Numai detalii despre extraoptiuni si alte balarii.

Vreau sa iau o cartela de la Orange sau Vodafone pentru un numar secundar, doar astia au retea veche tip GSM. La Orange am gasit informatia despre valabilitatea cartelei si a creditului (doua luni credit, cartela ramane activa un an), la Vodafone nimic. Care sta mai bine la acoperire 2G in Bucuresti?

Edited by Bibulus, 11 February 2018 - 22:16.


#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Valabilitate e mica la toate companiile. Din cauza asta eu am aruncat la gunoi o cartela cu 36 de euro. Mai nou se poate cumpara valabilitate cu credit.

#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 Bibulus, on 11 februarie 2018 - 22:15, said:

Pe siteul lor e imposibil de gasit aceasta informatie. Numai detalii despre extraoptiuni si alte balarii.
Intr-adevar, chiar imposibil. Nici macar google nu o gaseste.

 Kroghy, on 11 februarie 2018 - 22:25, said:

Valabilitate e mica la toate companiile. Din cauza asta eu am aruncat la gunoi o cartela cu 36 de euro. Mai nou se poate cumpara valabilitate cu credit.
Oh, cat deranj sa mergi pana la cosul de gunoi.

Edited by danutz1, 11 February 2018 - 22:39.


#4
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Ba danutz1, nu ma intereseaza valabilitatea la reincarcare, ma intereseaza valabilitatea creditului initial (adica cel pe care-l primesc la cumpararea cartelei de 5 euro, de ex -- cei 5 euro, coane).

Edited by Bibulus, 11 February 2018 - 22:37.


#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Informatia o primesti accesand *123# sau MyVodafone.

Edited by danutz1, 11 February 2018 - 22:46.


#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Valabilitatea creditului varieaza de la 5 zile pana la 150 de zile
https://www.vodafone...index.htm#tab-2

Attached File  Screenshot 2018-02-11 22:44:04.png   230.76K   50 downloads

#7
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 14.08.2006
ptr. asta cred ca ti-ar fi de ajutor cartelaverde este un produse Vodafone, cauta pe Google.

#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

 Kroghy, on 11 februarie 2018 - 22:25, said:

Valabilitate e mica la toate companiile. Din cauza asta eu am aruncat la gunoi o cartela cu 36 de euro. Mai nou se poate cumpara valabilitate cu credit.
De ce ai da 36 euro pe o cartelă și după aia s-o lași să zacă?

#9
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Pentru ca valabilitatea la incarcare e 1 luna. Am tot incarcat dar nu am folosit creditul. Pana la urma am renuntat la acea cartela.
Acum ca sa nu mai repet povestea, am cumparat o cartela si am cumparat valabilitate pana in mai 2019.

Edited by Kroghy, 12 February 2018 - 10:16.


#10
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 27.10.2007

 Kroghy, on 11 februarie 2018 - 22:25, said:

Valabilitate e mica la toate companiile. Din cauza asta eu am aruncat la gunoi o cartela cu 36 de euro. Mai nou se poate cumpara valabilitate cu credit.
in toate retelele poti cumpara valabilitate cu credit.  la vodafone cu 12 euro poti cumpara 1 an de valabilitate.

#11
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
E cea mai mare prostie sa cumperi valabilitate.

#12
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010

 Kroghy, on 11 februarie 2018 - 22:25, said:

Valabilitate e mica la toate companiile. Din cauza asta eu am aruncat la gunoi o cartela cu 36 de euro. Mai nou se poate cumpara valabilitate cu credit.

in loc sa donezi euro la copii flamanzi sau bolnavi tu ai aruncat-o si ai facut profit de 36 de euro la Vodafone.

#13
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

 super8, on 11 februarie 2018 - 22:46, said:

Valabilitatea creditului varieaza de la 5 zile pana la 150 de zile
https://www.vodafone...index.htm#tab-2
Screenshot 2018-02-11 22:44:04.png
Asa este.

As adauga ca,  la orice incarcare efectuata valabilitatea cartelei se prelungeste.

 andupustiu, on 13 februarie 2018 - 09:01, said:

in loc sa donezi euro la copii flamanzi sau bolnavi tu ai aruncat-o si ai facut profit de 36 de euro la Vodafone.

Pentru a privi si altfel lucrurile, trebuie sa stim ca si Vodafone se implica foarte mult si doneaza destul de mult , chiar daca nu "iese in fata" de fiecare data.
Mai multe detalii aici:https://fundatia-vodafone.ro/.
De altfel, putem sa facem si noi acest lucru ,daca dorim,  aici , ori la orice fundatie care ofera ajutor celor mai putin norocosi decat noi.

#14
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Initial o cartela Vodafone are 2 luni perioada activa si 1 an perioada de gratie.
Asa este si la Orange, cu precizarea ca la Orange perioada de gratie se suprapune cu cea activa.

Chiar si cele 0 euro, asta daca pui mana pe asa ceva, ca sunt din ce in ce mai restrictivi si refuza sa iti ofere, ba chiar te mint in fata ca nu exista asa ceva desi pe birou au teanc de cartele pe care scrie mare 0 euro.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate