Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cu ce pot compara doua fotografii?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Pe PC folosesc, de cativa ani, FastStone Image Viewer, ca si aplicatie default pentru vizualizarea imaginilor uzuale (jpg, png, tiff etc.) si, de multe ori, apelez la functia Image Compare, pentru a compara doua, trei, sau patru imagini, in mod split screen. Daca fac drag pe o portiune dintr-o imagine, se muta in acelasi timp si celelalte imagini comparate.

Aveti idee de vreo aplicatie Android care sa execute comparatia a doua imagini, in fel aproximativ identic cu ceea ce am descris mai sus?

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
https://play.google....apps.picperfect
https://play.google.....PictureCompare


#3
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

 nick5roo, on 11 februarie 2018 - 19:25, said:

Prima mi-o detecteaza antivirusul ca fiind malware iar a doua imi da Force Close. Sunt primele pe care le-am incercat inainte sa deschid subiectul.

Edited by cris2d2, 11 February 2018 - 21:12.


#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Scoate antivirus, nu ai nevoie. Îți spune google Play protect care îl ai integrat în android dacă este în regulă!

#5
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Pe langa ceea ce mi-a raportat antivirusul, m-am luat si dupa un comentariu de pe Store, in care cineva scria ca mai multe solutii de securitate au raportat aplicatia ca fiind riscanta si suspicioasa.
Oricum, nu cred ca exista alta aplicatie in afara de asceasta, cara sa compare dinamic doua imagini. Se pare ca nu prea e cerere de asa ceva... De-as fi stiut programare, mi-as fi facut eu aplicatia :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate