Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Dilema Automatica sau Politie

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ai foarte mare grija cu Politia,nu toate lucrurile par asa de simple.Am avut cateva cunostinte care au terminat anul asta si dintre ei doar o singura fata a nimerit bine, in sensul ca a nimerit la un post intr-un orasel mic, exista riscul foarte mare sa fi repartizat in salbaticia Romaniei,am un prieten ce a fost repartizat in jud Mures intr-o comuna uitata de Dumnezeu si o saptamana a dormit in masina,plus ca acolo nu este gaz asa ca are de crapat lemne full house fiindca e o cladire veche ce nu tine caldura.

#20
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,683
  • Înscris: 21.06.2016

View PostJump135, on 11 februarie 2018 - 19:17, said:

Nu e ca sunt timid,dar m-a stresat toata perioada asta..inainte de automatica m-am pregatit 1 an de zile pentru medicina dupa care mi-am dat seama ca nu e de mine..

Pari a fi meserias la renuntat dupa o oarece perioada de timp.. medicina nu-i de tine, automatica a devenit grea in 3 luni, nici pentru politie nu ai facut istorie, eu zic sa o pregatesti pe a 4a sa fie in tzeava ca iti garantez ca si de politie te saturi repejor. Si vezi ca aia au contract. Si daca tot esti la asta, si a 5a, si a 6a specializare ca o sa-ti trebue la 28 de ani.
Cine mama naibii renunta la facultate pentru o scoala de soferi ma? Sint sigur ca  mare parte din vina pentru ratarile tale o au parintii tai, acum sa plateasca...

View Postneagu_laurentiu, on 11 februarie 2018 - 20:11, said:

Nu conteaza limbajul in poveste, faptul ca nu s-a adaptat spune multe. Cine are potential nu se incurca in limbaj, cine nu, n-are.

N-are nici o treaba cu potentialul. Omului "i s-a pus pata". Si pun pariu ce vrei tu ca la fel o sa i se puna pata pe urnatoarea specializare, ORICARE AR FI EA.
Aici vorbim de probleme psihologice/educationale, nu tehnice.

Edited by vrajitoruldinoz, 12 February 2018 - 04:43.


#21
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View Postxeleron, on 12 februarie 2018 - 04:03, said:

Ai foarte mare grija cu Politia,nu toate lucrurile par asa de simple.Am avut cateva cunostinte care au terminat anul asta si dintre ei doar o singura fata a nimerit bine, in sensul ca a nimerit la un post intr-un orasel mic, exista riscul foarte mare sa fi repartizat in salbaticia Romaniei,am un prieten ce a fost repartizat in jud Mures intr-o comuna uitata de Dumnezeu si o saptamana a dormit in masina,plus ca acolo nu este gaz asa ca are de crapat lemne full house fiindca e o cladire veche ce nu tine caldura.

Cei care termina cu note mari, isi aleg primii posturile disponibile.
La cuca macaii te trimit ei daca nu-s doritori pentru acolo (de obicei se alege capitala si fiecare alege loc cam de pe unde e) si ai media mica.

View Postsmiley2, on 11 februarie 2018 - 22:28, said:


Altii cred ca in M.A.I deja esti presedintele Americii Donald Trump si ai salar de milioane de dolari dar isi strica sperantele

Salariul nu este mare, iar bonus ai miile de injuraturi primite de la toata lumea care uraste gaborii.
Poate politist in alta tara, aici esti considerat paria societatii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate