Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monitor/Display wireless?

De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Mouse CS GO

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
daniel52

daniel52

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.07.2016
Aveti niste idei ce mouse as putea cumpara cu un buget de 70 lei pentru CS GO?
O parere despre acesta? https://m.emag.ro/mo...rch-Action=view
Multumesc Anticipat.

#2
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
In bugetul ala orice mouse ... toate merg la fel.

#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Suplimentează măcar până la un Logitech G203.

Edited by ursamajor, 11 February 2018 - 16:17.


#4
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018
prima data monitor pt cs go, acum mouse, ba, dar, ce e cs go asta de are nevoie de componente speciale? ca eu am jucat jocuri mult mai complexe si complicate decat ragalia asta de joc si nu am avut nevoie de nimic special. Joc mai simplificat decat cs nici nu cred ca exista pe piata.

 daniel52, on 11 februarie 2018 - 15:43, said:

O parere despre acesta? https://m.emag.ro/mo...rch-Action=view
Multumesc Anticipat.
Nu e bun gogule, trebuie unul pe la 500-600 de lei ca sa poti impusca dusmanii in cs.
maine-poimaine auzi ca, iti trbuie facultate si masterat sa poti juca cs go.

Edited by DeathRow, 11 February 2018 - 16:31.


#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 DeathRow, on 11 februarie 2018 - 16:28, said:

Nu e bun gogule, trebuie unul pe la 500-600 de lei ca sa poti impusca dusmanii in cs.
Neaparat sa aiba frecventa de 144hz ca si monitorul!

#6
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 DeathRow, on 11 februarie 2018 - 16:28, said:

eu am jucat jocuri mult mai complexe si complicate decat ragalia asta de joc si nu am avut nevoie de nimic special. Joc mai simplificat decat cs nici nu cred ca exista pe piata.
Habar n-ai. N-are a face cât de complicat e jocul cu aiming-ul. Un mouse bun, înseamnă aiming bun (precizia mișcării bună), indiferent de complexitatea jocului. Iar dacă tu ai mai jucat și doar offline, ciocu' mic. ;)
Senzorii de pe porcăriile de 40-50 lei sunt vechi și impreciși. G203 are un senzor (Mercury) destul de nou și foarte bun și e destul de accesibil.

#7
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018

 ursamajor, on 11 februarie 2018 - 17:27, said:

Habar n-ai. N-are a face cât de complicat e jocul cu aiming-ul. Un mouse bun, înseamnă aiming bun (precizia mișcării bună), indiferent de complexitatea jocului. Iar dacă tu ai mai jucat și doar offline, ciocu' mic. Posted Image
Senzorii de pe porcăriile de 40-50 lei sunt vechi și impreciși. G203 are un senzor (Mercury) destul de nou și foarte bun și e destul de accesibil.
Boss, counter-strike nici macar nu e un joc full, e un mod pentru half life iar cs go nu se abate de la regula, e un joc simplu, un joc arcade, nu ai nevoie de nimic supersonic sa dovedesti adversarii. Incearca call of duty sau battlefield, unde trebuie sa faci multe alte lucruri pentru a nu o mierli constant nu doar sa cumperi o arma si sa pleci la lupta, lupta care in csgo se termina in secunde. Conteaza cum modifici armele, ce abilitati iti alegi, ce soldat iti alegi, ce abilitate de lupta ai, perk pentru cat de repede sa chemi score streaks(roboti avioane si alte cacaturi) atunci ai putea spune ca ar ajuta un mouse sau un monitor bun, cand ceilalti pot fi in avantajul tau deblocand un perk mai tare, dar in cs nu are nimeni nimic in plus fata de tine.
Si apropo, ce ziceai cu offline?

Attached Files


Edited by DeathRow, 11 February 2018 - 18:35.


#8
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Nu prea ai jucat multiplayer la viata ta, nu-i asa? Adica acolo unde inamicii nu sunt condusi de AI simplificati ci de alti jucatori cu nivele diferite si cu hardware diferit.
Orice shooter multiplayer este un joc competitiv, unde cel mai bun castiga ... cel mai bun inseamna 90% skill, 10% hardware care sa completeze skill-ul ...

#9
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Strange bani si ia-ti ceva de calitate.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I5Y0XqXzXME?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate