Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Lista telefoanelor de la Samsung care primesc actualizari de securitate

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Am descoperit ceva interesant zic eu si am zis sa fac un subiect pe tema asta. Pe o pagina ce le apartine am gasit informatii cu privire la telefoanele care primesc in continuare update de securitate lunar si cele care nu mai primesc. Link aici: https://security.sam.../workScope.smsb

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Lista/smecheria asta are mai mult de o luna? Ca sint sigur ca nu toate alea mentionate au primit update-uri in fiecare luna.

#3
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Habar n-am, cautam programul lor de bug bounty si am dat de asta :))

#4
Sky_Way

Sky_Way

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 25.04.2008

View Postf300, on 10 februarie 2018 - 22:12, said:

Lista/smecheria asta are mai mult de o luna? Ca sint sigur ca nu toate alea mentionate au primit update-uri in fiecare luna.
ia uite:

Quote

¹ The list of monthly security update models are subject to change as support period expire.
Also, some carriers may only support quarterly updates for all applicable current models listed above.


#5
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Din cate stiu la Samsung dupa achizitia unui telefon(ex.Note8)ai 2ani update de soft si 3ani update de securitate.In primul an primesti update.ul de securitate lunar(e si telefonul nou :) ),in al doilea la 2luni in al treilea la 3luni sau mai mult iar dupa al treilea an le sisteaza.

Edited by lawrence74, 11 February 2018 - 17:27.


#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostSky_Way, on 11 februarie 2018 - 11:51, said:

ia uite:

Lasa exceptiile la exceptii, ia unul care e inca supported si nu e versiune de carrier. S6 are aproape 3 ani, ia vezi sint 30 (minim) update-uri pentru fiecare regiune/flavor? Vezi pe sammobile sau similar. Sa fim seriosi. Eu zic ca mai sint niste stelute nespuse la "monthly security" ala. Fie ca de fapt a inceput acum foarte putin timp si n-au avut timp sa se prinda ca nu vor chiar sa faca asta fie ca sint CEL MULT monthly, anume doar daca au ceva ce considera ei demn de atentie din "patches for Android OS related security issues released by Google, as well as, patches for Samsung-specific security issues".

View Postlawrence74, on 11 februarie 2018 - 17:26, said:

la Samsung dupa achizitia unui telefon(ex.Note8)ai 2ani

Nu ai cum sa ai de la achizitie, poti sa-ti cumperi acum Note 1 de exemplu, mai ai suport 2 ani?

#7
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Eu m-am referit la un model nou N8 sau atunci cand cumperi un telefon Samsung tine cont de anul aparitiei.Daca e model 2016 atunci ai pana in 2019 update de securitate si pana in 2018 update de soft.

Banuiesc ca ai inteles de la bun inceput ca suportul software se calculeaza din anul aparitiei pe piata si nu al cumpararii utilizatorului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate