Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

HBOGO pe Smart TV Wellington

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
tonY2k

tonY2k

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.02.2018
Salutare! Am un Smart TV Wellington Full HD 81 cm, si vreau sa iau HBOGO-ul pe el(aplicatia), pentru ca de pe site nu pot sa vad nici un film, pentru ca televizorul, sau browserul, nu pot sa imi dau seama exact, nu suporta playerul cu care ruleaza site-ul(Browserul implicit este Opera). Pe Vewd App Store, App Store-ul instalat implicit pe TV nu am gasit HBOGO, stie careva cum pot face sa instalez aplicatia pe televizor, sau vreo alta solutie sa ma uit direct pe site(exclus HDMI de pe PC, Screen Mirroring, sau alte alternative, vreau sa accesez strict pe TV)? Multumesc mult!

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Nu se poate.

#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Iti cumperi Chromecast. Adica alti bani, alta distractie. Gasesti aplicatia de HBO Go la Samsung si LG, in mod preinstalat, sau la televizoarele Android, dar in cazul lor te cam scarpini cu mana stanga in urechea dreapta ca sa o instalezi.

#4
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
hbo go doar pe LG sau Samsung ! Recomand netflix,am cont pentru ambele aplicatii dar netflix este peste hbo.

#5
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Dacă vrei HBO nu cumperi wellington.

#6
tonY2k

tonY2k

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.02.2018

 Peter Blood, on 10 februarie 2018 - 21:58, said:

Dacă vrei HBO nu cumperi wellington.
Televizorul il am de ceva timp, iar HBO GO l-am primit cadou recent de la UPC.

#7
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Atunci ai nevoie de o sursă externă chromecast, sau alte cutii pentru tv
Găsesti gadgeturi d-astea mai ieftine în magazinele din China, totu-i să ştii ce vrei

#8
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

 Peter Blood, on 10 februarie 2018 - 22:18, said:

Atunci ai nevoie de o sursă externă chromecast, sau alte cutii pentru tv
Găsesti gadgeturi d-astea mai ieftine în magazinele din China, totu-i să ştii ce vrei
Eu am incercat hbo go pe un tv lg, apple tv 2, tv box cu android si nu merge pe nici una din ele . Cei de la suport hbo go mi au confirmat ca nu sunt compatibile (cel putin pana in prezent).
La tv lg cere un cod care acum nu se mai poate gasi in contul hbo go,
apple tv este compatibil doar cu generatia 4 iar
tv box cu android(incercat cu 2 buc) afiseaza doar campul de username fara campul de password.
Singura modalitate de a vede hbo go pe tv a fost un stick windows 10 din browser.
La toate deviceurile de mai sus  netflix merge (la tv lg are subs doar in engleza fiind de generatia 2016)
Deci pentru initiator : cam greu cu vazutul pe wellington a hbo go.

cele bune!

Edited by cstrifu, 11 February 2018 - 08:36.


#9
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Asa cum s-a scris mai sus HBO Go nu merge pe unele tv-uri de marca si tu vrei sa-ti mearga pe un no-name ? Vrei sa ai acces cumperi un mediaplayer cu un sistem de operare nu gluma de Vewd (sau conectezi PC/laptop pe HDMI sau de pe telefon via Chromecast).

Daca te uiti pe pagina HBO Go poti afla usor pe ce OS-uri si device-uri se poate accesa serviciul de streaming

"În prezent, puteți folosi serviciul pe următoarele platforme: PC și Mac, iPhone și iPad, smartphone-uri și tablete Android, Smart TV-uri Samsung, Sony Playstation 3 și 4, Apple TV 4"

Edited by MD, 11 February 2018 - 10:34.


#10
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Un tv box cu android gasesti la 200 ron si instalezi ce vrei tu.P.S. recomand kody

#11
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

 gymy, on 11 februarie 2018 - 20:23, said:

Un tv box cu android gasesti la 200 ron si instalezi ce vrei tu.P.S. recomand kody

Pe android box nu merge hbobgo ; cel putin cel oficial.

Cele bune!

Edited by cstrifu, 12 February 2018 - 07:35.


#12
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,517
  • Înscris: 16.12.2006
Cel mai simplu se rezolva cu Google Chromecast. ;)

Gasesti la 150 de lei Chromecast 2.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu tine de marca, ci de contractele de parteneriat/licenta intre HBO si producatorii respectivi. Daca Netflix functioneaza fara probleme, de ce nu ar functiona HBO Go?

#14
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

 cstrifu, on 12 februarie 2018 - 07:35, said:

Pe android box nu merge hbobgo ; cel putin cel oficial.

Cele bune!
vad ca mai nou merge pe tv box cu android .

#15
nbh2007

nbh2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 14.02.2008
N-am vrut sa deschid alt topic, problema mea ar fi urmatoarea:
Am un smart tv Samsung din 2013 de pe care cum se stie a disparut aplicatia youtube. ca sa am iarasi youtube , am cumparat un Android TV box, ca s-o pot descarca din google play. Numai ca, dupa ce apare meniul TV box-ului, la orice comanda din acest meniu ma arunca automat in smart Hub-ul televizorului.  Ce poate regla cumva, ca sa pot folosi TV Boxul independent , fara sa caute lagatura cu televizorul?

#16
faibox

faibox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.04.2004

View Postnbh2007, on 03 ianuarie 2019 - 15:19, said:

N-am vrut sa deschid alt topic, problema mea ar fi urmatoarea:
Am un smart tv Samsung din 2013 de pe care cum se stie a disparut aplicatia youtube. ca sa am iarasi youtube , am cumparat un Android TV box, ca s-o pot descarca din google play. Numai ca, dupa ce apare meniul TV box-ului, la orice comanda din acest meniu ma arunca automat in smart Hub-ul televizorului.  Ce poate regla cumva, ca sa pot folosi TV Boxul independent , fara sa caute lagatura cu televizorul?

Poti sa ai youtube pe samsung din nou schimband regiunea in meniul smart si gasind o tara in care inca este disponibil. Asta iti va sterge toate aplicatiile existente si va instala aplicatiile existente in regiunea respectiva. Pentru a schimba regiunea in meniul smart apesi ffrwd 289 fbwrd.

#17
nbh2007

nbh2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 14.02.2008

View Postfaibox, on 28 decembrie 2019 - 12:44, said:

Poti sa ai youtube pe samsung din nou schimband regiunea in meniul smart si gasind o tara in care inca este disponibil. Asta iti va sterge toate aplicatiile existente si va instala aplicatiile existente in regiunea respectiva. Pentru a schimba regiunea in meniul smart apesi ffrwd 289 fbwrd.

Nu stiu unde sa reglez regiunea, iar cu combinatia ffrwd 289 fbwrd nu se intampla nimic.

#18
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Am un tv lg din 2015.mai de vreun an-doi aveam hbo go pe tv.acum nu mai am.ce pot face?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate