Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Poprire cont si plata prin ghiseul.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Salut,

Azi dimineata am primit notificare de la BT ca mi-au fost popriti 490 de lei. Am vazut ca sunt blocati in cont si am platit cele doua amenzi pe ghiseul.ro.

Din ce vad online, daca ai bani destui in cont, ti-i ia direct fara sa blocheze contul. Eu am crezut ca doar mi-au fost blocati, nu si scosi din cont si de aia am si facut plata.


Pana la urma sunt blocati sau luati? Daca sunt luati, am mai platit odata pe ghiseul.ro, imi vin banii aia inapoi sau pierd x2? Daca am platit din 2 locuri, cu cine trebuie sa vb ca sa imi returneze cei 490 de lei (din 980)?

#2
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,696
  • Înscris: 23.04.2007

View Postkeeekeeess, on 09 februarie 2018 - 13:29, said:

pierd x2?
Ca sa nu pierzi ... mai faci in asa fel sa mai incasezi 2 amenzi si sinteti chit Posted Image

Cu destinataru' banilor trebuie sa tratezi problema ... sau poti incerca si la BT sa ceri "refuz la plata".

#3
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013

View Postadrian_r5, on 09 februarie 2018 - 13:40, said:

Ca sa nu pierzi ... mai faci in asa fel sa mai incasezi 2 amenzi si sinteti chit Posted Image

Cu destinataru' banilor trebuie sa tratezi problema ... sau poti incerca si la BT sa ceri "refuz la plata".
Nu cred ca poti face refuz de plata daca e poprire. Si din ce am auzit ghiseul.ro e o fantezie dubioasa in care au mai platiti si altii si nu s-a vazut in sistem sau au platit alte sume pt. ca era raportat eronat.
Sisteme informatice ale statului, nu ai nici o baza in ele.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu ai ce sa-i faci, trebuie sa astepti sa le ajunga banii si o sa ai plus in sistem - nu iti face iluzii ca iti da cineva banii inapoi, cel mult compensezi cu alte impozite sau amenzi cum s-a zis...

#5
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
What? Eu vreu sa plec din tara dupa ce termin facultatea, nu am de ce sa las statului un bacsis.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postjm2010, on 09 februarie 2018 - 14:56, said:

Nu cred ca poti face refuz de plata daca e poprire. Si din ce am auzit ghiseul.ro e o fantezie dubioasa in care au mai platiti si altii si nu s-a vazut in sistem sau au platit alte sume pt. ca era raportat eronat.
Sisteme informatice ale statului, nu ai nici o baza in ele.

Te inseli. Ghiseul.ro este foarte ok pentru taxele locale. De vreo 3-4 ani folosesc si nu am avut nicio problema.

View Postkeeekeeess, on 09 februarie 2018 - 13:29, said:

Pana la urma sunt blocati sau luati? Daca sunt luati, am mai platit odata pe ghiseul.ro, imi vin banii aia inapoi sau pierd x2? Daca am platit din 2 locuri, cu cine trebuie sa vb ca sa imi returneze cei 490 de lei (din 980)?

Probabil ca sunt luati si din cont. Mai stai cateva zile si urmareste contul, iar daca ai platit de 2x te duci la Directia de taxe locale si depui cerere sa-i restituie una din plati.

#7
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,696
  • Înscris: 23.04.2007

View Postjm2010, on 09 februarie 2018 - 14:56, said:

Nu cred ca poti face refuz de plata daca e poprire.
Eu ziceam refuz de plata la asta:

View Postkeeekeeess, on 09 februarie 2018 - 13:29, said:

am platit cele doua amenzi pe ghiseul.ro.

View Postrosix, on 09 februarie 2018 - 17:43, said:

De vreo 3-4 ani folosesc si nu am avut nicio problema.
never say never ... you never know  ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate