Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Filme noi ce nu ne-au placut

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#73
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Lucky- o tentativã subliminalã a companiilor de țigarete sã promoveze iar fumatul. Rușine!Posted Image

#74
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,792
  • Înscris: 17.01.2012
Ocean's Eight.
N-am rezistat pana la final. Sandra Bullock părea mai mult sedată decât cool.

Bullet Head.
Combinație nereușită între Reservoir Dogs și Amores Perros (2 filme foarte bune).

#75
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 23.06.2013
Sunt nou pe topicele privind filmele si serialele,intreb,nu putem face un topic privind filmele vazute ?...nu cele care ne-au placut,stiind ca fiecare are o preferinta si este subiectiv in parea lor despre un film sau serial care ii plac...

Apoi,cum putem aprecia un film daca nu ii puteam da (in fuctie de aprecierea noastra o nota sau un calificativ ?!)...
Altfel,aprecierea unora,precum daca notam un film cu o nota sau facem aprecieri calitative,ei inteleg,hop,este spoiler.
Este o idee gresit interpretata,din pacate,de unii moderatori,care,sigur,nu sunt pasionati de filme...altfel,cum sa aflu ce film este bun de la un coleg de forum,daca acesta nu poate da un calificativ ?!
Pana acum am activat pe topicul NETFLIX (rar,este adevarat,insa datorita faptului ca era un topic plictisitor,fara sugestii sau noutati privind calitatea filmelor si serialelor),am pierdut timpul degeaba,nu am reusit sa aflu nici o sugestie sau parere,in timp ce orice modalitate de a comenta calitatea unor filme si seriale vazute,se lovea de cuvantul SPOILER...adica,scriai o parere,o apreciere sau un mod de a da un calificativ unui film si serial...se lovea de cuvantul Spoiler !!!
Ii transmit pe aceasta cale lui KALMAN (pentru care am cuvinte de apreciere si respect,excluzand aceasta problema),moderatorul topicului NETFLIX,ca,greseste,apreciind spoiler,ORICE apreciere sau notare a unui film sau serial...prin asta el elimininand adevaratii pasionati de filme si seriale...cum poti sa afli cum este un film sau serial,daca cel care l-a vazut nu poate oferi o modalitate de a-ti prezenta calitatea unui film sau serial ?!
Am intrat aici,pentru ca,moderator este megafanro (un om pe care deasemenea il respect),care intelege pasionatii de filme si seriale (asemanator procedeaza si la topicele sportive),lasand libere discutiile,parerile,ideile si sugestiile diferitor pasionati de sport sau filme si seriele...un om care desi uneori criticat,nu tine ranchiuna sau dusmanie.

Astept parerile voastre privind deschiderea unui topic ,,CE FILME A-TI VAZUT...comentarii,aprecieri,calificative...

#76
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 14.04.2005

 marshall54, on 13 septembrie 2018 - 12:45, said:

Astept parerile voastre privind deschiderea unui topic ,,CE FILME A-TI VAZUT...comentarii,aprecieri,calificative...
https://forum.softpe...mul-film-vazut/

#77
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008

 marshall54, on 13 septembrie 2018 - 12:45, said:


Astept parerile voastre privind deschiderea unui topic ,,CE FILME A-TI VAZUT...comentarii,aprecieri,calificative...
Exista topic ,dupa cum s-a zis. Si exista si carti de gramatica.

#78
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007
Cargo.. al n'şpelea film pe subiectul zombi & shit, cu oameni care par turbati se transforma in monstri. Pe bune, are si un nume fenomenul asta?  Cred ca sunt zeci de filme pe tema asta.
Am observat ca exista o tendinta de a copia  filmele, se schimba doar actorii si scenele.  
Pai cum sa mai dai si bani pe bilet la cinema pentru asemenea filme gherlite?

 edigee, on 13 septembrie 2018 - 21:49, said:


Exista topic ,dupa cum s-a zis. Si exista si carti de gramatica.
cine vrea sa invete gramatica, nu intra pe forum


#79
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Ultimele doua vazute sau mai bine spus aproape vazute:
Thor: Ragnarok
Ocean Eight (de fapt un Ocean cred ca era de ajuns!)
si toate filmele cu zombi, super eroi si cu super femei, cu personaje care se bat cu zece malaci o juma de ora si nu au nici pe dracu ci doar o mica zgarietura pe fata (Wtf?) sau filme aparute doar de dragul corectitudinii politice!...si filmele romanesti care au cadre de cate cinci minute fiecare, super-plictisitoare si sunt super premiate la Cannes, genul le nouvelle cinema francais.

#80
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 31.12.2013
Rampage e bun de ceva ? Merită să pierd vremea cu el ?
Dar ultimul din seria Jurrasic ?


#81
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
Rampage l-am trecut la capitolul "filme pentru copii", bun pentru adormit noaptea. Jurrasic tot acolo va ajunge, ca n-am chefvsa pierd timpul cu el.

#82
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 31.12.2013
Îmi recomandă și mie cineva niște filme bune, care merită văzute ?
Nu contează genul, important e să fie captivante, să mă țină cu sufletu´ la gură.
Dacă sunt mai vechi nu mă supăr, la filmele noi adorm de obicei după prima jumătate de oră.

#83
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

 eddy_teer, on 24 septembrie 2018 - 13:04, said:

Îmi recomandă și mie cineva niște filme bune, care merită văzute ?
Nu contează genul, important e să fie captivante, să mă țină cu sufletu´ la gură.
Dacă sunt mai vechi nu mă supăr, la filmele noi adorm de obicei după prima jumătate de oră.
sicario 1&2, apollo 13 (anii '90 dar e bun), "the house" -  comedie misto, the martian,  chestii d'astea.

Eu prefer sa reimprospatez amintirilile  cu filme pe care le-am vazut in trecut, si sa le revad pe tv.
Ma bate gandul sa inceo sa ma uit la filmele cu Chaplin, Stan & Bran.

Apropo- Crucisatorul Potempkin, (Battleship Potempkin) film mut de 100+ ani, mi se pare de kkt, desi este considerat de UNESCO o capodopera.  
https://en.m.wikiped...leship_Potemkin
Niste unii zic ca filmu asta e miezu'
"Battleship Potemkin was named the greatest film of all time at the Brussels World's Fair in 1958.[1][2][3] In 2012, the British Film Institutenamed it the eleventh-greatest film of all time"

Ati ramane surprinsi cate filme bune din trecut, sunt lasate in praful ignorantei,  si se promoveaza filme noi dar proaste.  
Dupa razboi , a fist o perioada cand si in Europa se faceau filme bune.  Dar Hollywood & distribuitorii & mafia nu vrea ca lumea sa stie, sa auda despre filmele "independente".
Filme spaniole, nemtesti, italiene, etc, etc.

#84
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 31.12.2013
Le-am văzut pe toate astea... Posted Image

#85
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 tfmercedez, on 03 octombrie 2018 - 09:13, said:

Apropo- Crucisatorul Potempkin, (Battleship Potempkin) film mut de 100+ ani, mi se pare de kkt, desi este considerat de UNESCO o capodopera.  
https://en.m.wikiped...leship_Potemkin
Niste unii zic ca filmu asta e miezu'
"Battleship Potemkin was named the greatest film of all time at the Brussels World's Fair in 1958.[1][2][3] In 2012, the British Film Institutenamed it the eleventh-greatest film of all time"

Eu nu m-as "emotiona" asa de tare, in anii 50-60-70(de fapt, pana in ziua de azi) cultura in Europa Occidentala era sovietizata puternic... Orice venea de la marea natiune sovietica, vecina si "pretina", era culmea artei si progresului!

 tfmercedez, on 03 octombrie 2018 - 09:13, said:

  Dar Hollywood & distribuitorii & mafia nu vrea ca lumea sa stie, sa auda despre filmele "independente".
Filme spaniole, nemtesti, italiene, etc, etc.

Pt. asta exista institutele culturale straine(apropo de topicul deschis de mine - shameless self-promotion ;)) care mai toate organizeaza saptamana filmului lor sau, ca frantujii in Bucuresti, au cinematograful lor propriu si personal, sau, ca polonejii tot din Bucuresti, merg cu cine-caravana prin tara.

#86
crystygye2019

crystygye2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.07.2018
Am vazut A Star is Born cu lady gaga si chiar a fost bun!

#87
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 I_am_RunninG, on 11 martie 2018 - 15:07, said:

Ultima parte din thor, are glume bune dar doar arat.

- Tu de ce esti in puscarie?
- Am dat o lovitura de stat si nu am printat destule pamflete!

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

 tfmercedez, on 03 octombrie 2018 - 09:13, said:

...apollo 13 (anii '90 dar e bun)...

Din gama asta recomand Salyut 7. Film rusesc bazat pe fapte reale, incidentul fiind considerat cel mai nasol accident spatial. Filmu' ii fain, efecte demne de hollywood, insa are stilu' ala rusesc, gen "epic soundtrack" cand nu e cazu', trairi exagerate, etc...

#88
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,222
  • Înscris: 29.07.2013
Il pun si aici:


https://forum.softpe.../#entry23791186

#89
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Replicas 2018. Îmi place f mult keanu Reeves, dar nu și in filmul asta. Filmul e făcut foarte nașpa

#90
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,222
  • Înscris: 29.07.2013
No Escape Room (2018)
Nu stiu de unde a ajuns cu peste 5 la IMDb. Ideea scenariului e ok, restul ... nu merita pierdut timpul cu el. 3 cu indulgenta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate