Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Ajutor Atestat.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Buna am nevoie la atestat de a discuta despre Snapchat si Facebook, dar nu gasesc serviciile pe care le ofera acestea. Aveti ceva voi?

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Cauta pe Google.

What services does Facebook provide?
What services does Snapchat provide?

#3
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Phoo; atestat la facebook! Ce-am ajuns!

Era de aşteptat: cu câţiva ani în urmă se trecea solitaire în CV!

#4
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View Postjobist, on 08 februarie 2018 - 21:39, said:

Phoo; atestat la facebook! Ce-am ajuns!

Era de aşteptat: cu câţiva ani în urmă se trecea solitaire în CV!


Defapt am despre comunicarea online, si acolo zic si eu ca trebuie scris si despre Facebook, oare ce-am ajuns?

#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Prostia este a celor care au băgat "comunicarea online" la atestat. Nu am nimic cu elevii! Ideea e că un atestat dovedeşte că deţinătorul are o pregătire care îi permite să lucreze/producă ceva. Dar pe "comunicarea online" care e produsul? Că ştie să socializeze? Aşa toţi cocălarii au cont de facebook!
Comunicarea online e temă pentru ora de dirigenţie!

#6
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postjobist, on 08 martie 2018 - 14:19, said:

Dar pe "comunicarea online" care e produsul? Că ştie să socializeze?

Serios? Facebook e crucial dacă vrei să dezvolți o afacere în mediul online. Sunt afaceri serioase dezvoltate datorită Facebook sau Snapchat.

Și prezența pe mediile de socializare e foarte importantă și la nivel individual și social. Când eram noi tineri, aveam mIRC. Avantajul la ăla era că erai anonim, iar ce scriai dispărea. Nu rămânea stocat. Acum nu mai e cazul. Ce scrii pe Facebook acolo rămâne. Dacă comentezi o prostie, e posibil ca acea prostie să-ți scadă șansele de angajare. Să nu mai zic de importanța socială pe care o au aceste site-uri de socializare. Ele sunt un element crucial din viața noastră, chiar dacă ție îți place sau nu.

Mi se pare absurd să zici că nu-i important să învețe despre Facebook. E unul dintre lucrurile despre care ar trebui să învețe. Ar fi bine să-i învățăm mai mult despre Facebook și mai puțin despre Alexandru Macedonski.

Înțeleg că părinții sau bunicii noștri au muls vaca, dar tinerii trebuie să învețe lucruri care îi ajută în viața lor, nu care i-au ajutat pe cei dinaintea lor. E mult mai important să știi cum să folosești Facebook-ul decât să știi a înhăma calul.

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Rolul școlii este altul. Despre Facebook (și cum funcționează) pot să învețe singuri că nu e rocket science.

#8
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postjegmihai, on 08 martie 2018 - 20:04, said:

Rolul școlii este altul.

Umplerea elevilor cu informație inutilă care n-o să le folosească niciodată în viață? Funcționează perfect în cazul ăsta.

#9
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postjobist, on 08 februarie 2018 - 21:39, said:

Phoo; atestat la facebook! Ce-am ajuns!

Era de aşteptat: cu câţiva ani în urmă se trecea solitaire în CV!
Vai de noi!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate