Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Alexandru0343

Alexandru0343

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2018
Salutare! As vrea sa fac dropshipping pe ebay dar paypal-ul ma impiedica sa fac asta. Acum cateva luni mi-am facut un card debit la BCR, fara sa cer si un cont pentru internet banking. Din cate stiu este un card de elevi.. sau ceva de genul. Am incercat sa atasez cardul de paypal cu toate informatiile verificate de zeci de ori.. dar mereu imi afiseaza mesajul: _"We were unable to process your credit card registration at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again at a later date." _ Am vazut ca mai este o optiune, sa adaug iban-ul bancii mele. l-am adaugat iar apoi mi-a cerut un cod pe care ar trebui sa il iau atunci cand bag 1 dolar pe paypal. Am incercat sa folosesc Trustly, pentru a cere 1 dolar.. dar mi-a cerut contul de internet banking al bancii mele pe care nu il am. Am sunat la banca de vreo 5-6 ori si am primit raspunsuri diferite.. ba ca nu stiu procedura, ba ca trebuie sa sun la paypal, ba ca trebuie sa bag 1 dolar pe card si aia e.. Are rost sa merg la banca si sa cer acel cont pentru internet banking ? Daca nu.. v-as ruga sa veniti cu alte solutii ! Multumesc anticipat !

#2
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,998
  • Înscris: 14.03.2013
Paypal-ul nu te blocheaza cu nimic, incearca sa folosesti un card adevarat. Visa daca vrei sa transferi bani din paypal spre contul tau.

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005
in afara de contul de internet banking, nu ti-a cerut si parola?

#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Dacă e card de elevi are probabil opţiuni limitate, nu se poate folosi pt. plăţi internaţionale. Iar internet banking tot aşa, posibil doar contra cost.

#5
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
La cardurile acelea pentru minori nu poti face plati pe internet.

#6
Alexandru0343

Alexandru0343

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2018

View Postjericho, on 07 februarie 2018 - 19:43, said:

in afara de contul de internet banking, nu ti-a cerut si parola?
Da, mi-au cerut username-ul si parola de la cont.

#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005

View PostAlexandru0343, on 07 februarie 2018 - 20:03, said:

Da, mi-au cerut username-ul si parola de la cont.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#8
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010
Hei there, ca sa confirmi cardul introduci iBAN-ul, iar paypal o sa-ti retraga din cont un euro, doar ca sa-ti apara tranzactia pe extras, acum mai ai posibilitatea sa faci aceeasi chestie cu internet banking, unde vezi in scurt timp cine ti-a luat banii ( adica vezi codul ala din 4 cifre, care-ti confirma contul). Apoi Paypalul iti returneaza banii. Acum ca am clarificat asta, unde vrei sa faci dropshipping? :D

#9
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Am așa o impresie că inițiatorul habar n-are în ce se bagă... n-are 5 lei în cont să facă Paypal verificarea, nu înțelege ce i se cere - vezi figura cu contul de internet banking cerut de Trustly, are un card inutilizabil pe 'net și totuși vrea să facă dropshipping.

Sau poate e troll...

#10
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Ceva imi spune ca videoul lui gajukyd e vinovat pentru asta Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate