Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Țeapă H&M

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009

View Postdan78rom, on 07 februarie 2018 - 18:46, said:

De cind e h&m un "brand renumit"?

de cand "baietii destepti" (acest Ilan in cazul de fata) l-au bagat pe gat romanilor ca fiind asa

https://www.profit.r...noriat-16550401

#20
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postun-simplu-om, on 07 februarie 2018 - 18:33, said:

Sfatul meu e să nu cumpărați nimic online până nu verificați mai bine la Serviciul de clienți (în special calitatea imaginii, culoare și dimensiuni).

P.S: Nu am făcut retur ci am dat-o la un magazin spre vânzare.

Deci nu ai făcut retur, nu le-ai spus de problemă, nimic, dar zici că ai luat țeapă...

Dacă sunteți sălbatici așa, nu știți să comandați, să discutați o problemă, să cereți rezolvare, cumpărații naibii din bazar și nu mai faceți comenzi online.

#21
biancawild

biancawild

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.04.2017
Majoritatea raspunsurilor sunt scrise la misto, abia daca zaresti un raspuns scris cu bun simt, se vede ca e forum romanesc...

@Initiator, greseala ta a fost ca nu ai sesizat acest lucru la departament de relatii cu clientii, acest lucru s-ar fi putut rezolva (cred eu). Dar e bine totusi ca ai facut acest topic, e ca o avertizare pentru cei ce comanda online Posted Image

#22
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Eu zic ca e bine ca ai primit aceeași căciulă dar alta culoare. Poate primeai un chilot de dama si il refuzai tot pe motiv de culoare.

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007
Nu-i nicio tzeapa, cel mai probabil poza e prelucrata gresit sau monitorul prost calibrat.
Oricum se accepta retururi, din acest punct de vedere nu e nimic de reprosat.
Thread aiurea.

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Revin si eu cu o "teapa".

Am comandat 2 bluze (marime S) , am avut una identica M insa era putin mare. Cele noi, chiar daca sunt mai mici, sunt un pic mai inguste insa sunt mai lungi. Cum o marime mai mica sa fie mai lunga ? Nu mai zic, ca din cele 2 bluze primite azi (identice, doar culori diferite), una e cu vreo 2-3 degete mai lunga decat cealalta. Am impresia ca sunt facute pe vapor.
Nu recomand sa cumparati online chiar daca tot au promotii cu transport gratuit. In magazin mi se par mai calitative. Cred ca vor sa scape de toate rebuturile si le vand online...

#25
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
De pe vremea lui Decebal, hainele si pantofii se probeaza la fata locului.
Cand nu exista standarde si cumperi de pe ecran, a comenta... ca e teapa, ca diferenta de culoare, ca mai lunga... parca ati fi la gradinita!

Edited by Quantum, 21 February 2018 - 07:22.


#26
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
A proba hainele si pantofi e sfant. Iar la culori cred ca are scris orice site mira ca si cei de la H&M sa nu scrie ca nuantele si culorile pot diferi din cauza pozelor, monitoarelor, rezoluti, calibrari, etc. Eu unul despre culori am o vorba am ramas cu ea de la proful meu de romana din liceu cand ne spunea despre o cartea de istorie a literaturi pe carea el o vedea galben si ea era mustar, a zis ca el nu e Armani ca sa stie toate nuantele de culori si ca cine vrea sa ii dea 5000$ celui mai sus amintit ca sa ii identifice nuanta respectiva, ca oricum pe el nu il intereseaza culoarea copertii ci cea ce este in ea asa si cu fesul, ai posibilitate de retur foloseste-o ca de aia exista aceasta optiune.

Edited by marius_optimist, 21 February 2018 - 08:59.


#27
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View PostQuantum, on 21 februarie 2018 - 07:06, said:

Cand nu exista standarde
Cum sa nu existe?
De exemplu la blugi marimea se codifica in genul W32 x L32, W34 x L30, si asa mai departe cu variantele slim, regular, loose etc etc
La camasi pot fi numere (40. 42, 44 etc)  sau marimi, S, M, L, XL etc. La fel si la tricouri, bluze etc etc

#28
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostKarhu, on 21 februarie 2018 - 09:14, said:

Cum sa nu existe?
Exista, dar datorita marii varietati de sabloane/ modele/ calapoade + configuratia personala, e posibil ca marimi identice nu se 'potriveasca'.

#29
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Am dat o comanda la HM, mi-a fost livrata comanda, ce sa sa va zic sau cum sa va zic? Putea, mirosea a acru.
Am bagat produsul respectiv la spalat, cand am oprit masina de spalat... mirosea toata a acru.

Deci am mai auzit de produse din china care miros...

#30
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostMaryus89, on 07 februarie 2018 - 18:56, said:

Las-o incolo, dai retur si gata. Suni la curier, vine si ridica produsul de unde vrei tu si gata.

Tu ai plati transportul 25 lei pentru a returna un fes de 30 lei?

Edited by don_dannielo, 21 February 2018 - 09:46.


#31
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View Postdon_dannielo, on 21 februarie 2018 - 09:46, said:

Tu ai plati transportul 25 lei pentru a returna un fes de 30 lei?

Stai chill, am luat 30 pe ea la un magazin

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si ei ce afacere fac? Il vand cu 50 la habarnisti?

#33
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
Teapa e când nu îți livrează marfa iar banii cică i-au deblocat dar de fapt ți i-au tras din cont ! Și nici nu recunosc ! Și nici nu îți da răspuns scris ca sa poți face plângere la banca ta !
I-am recuperat după 31 de zile ... deci dacă mai vreți sa comandați ceva de la ei sa o faceți cu plata ramburs !

Edited by Plusar, 31 October 2019 - 01:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate