Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Țeapă H&M

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Bună seara !

Cum îmi place să port căciuli tricotate, în special cele cu margine (bej sau gri). În fine, asta nu interesează pe nimeni. Da, deci mi-am comandat de pe site-ul renumitului brand o căciulă, la prima vedere (pe site) foarte frumoasă, dar... când am primit coletul era cu totul altceva.

[ https://thumb.ibb.co/ibijVc/caciula.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Link : http://www2.hm.com/r...0597818001.html

Pe site din câte se vede are culoare gri-deschis așa cum menționează iar în realitate are cu totul o altă culoare (gri-închis). În ceea ce privește dimensiunea, ei menționează că au disponibile numai o dimensiune, nu am găsit niciun tabel standard pe site.

Sfatul meu e să nu cumpărați nimic online până nu verificați mai bine la Serviciul de clienți (în special calitatea imaginii, culoare și dimensiuni).

P.S: Nu am făcut retur ci am dat-o la un magazin spre vânzare.

#2
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Bine ca nu ti-a trimis un fes cu mot.

#3
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
De cind e h&m un "brand renumit"?

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postun-simplu-om, on 07 februarie 2018 - 18:33, said:

Bună seara !
Salutare!

Omule, incearca sa te concentrezi pe lucrurile importante in viata, nu mai pierde vremea cu nimicuri.

#5
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
sa deschizi topic pentru ca ai primit culoare inchisa la un fes de 30 lei....chiar te-a afectat nu? Te asteptai sa arunce lumea cu pietre in h&m ? :)) Da-i retur si gata.
Eu am ceva comenzi date la ei. O singura data am primit un tricou marime gresita si s-a rezolvat simplu prin retur.

#6
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,554
  • Înscris: 23.09.2017
Sa arunci pe geam 30 de lei este un nimic? Azi 30 lei, maine 50, poimaine alti 30 si tot asa. Initiatorul nu cred ca este sac fara fund.

#7
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Care e teapa?

#8
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Nu este un nimic dar nici sa deschizi un topic in care sa arunci cu pietre nu e ok. Las-o incolo, dai retur si gata. Suni la curier, vine si ridica produsul de unde vrei tu si gata. Ai incercat sa iei legatura cu h&m? Eu am luat cand am avut probleme, stii ce de treaba au fost?

Deschideai topic daca nu primeai comanda intreaga, daca le primeai mirosind a transpiratie, rupte....nu pentru ca ai primit o nuanta mai inchisa. Chiar sunt curios, ai o poza?

Edited by Maryus89, 07 February 2018 - 19:04.


#9
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,352
  • Înscris: 21.04.2005

View PostQuantum, on 07 februarie 2018 - 18:51, said:

Salutare!

Omule, incearca sa te concentrezi pe lucrurile importante in viata, nu mai pierde vremea cu nimicuri.
Da, dar cu lucrurile importante din viata nu poti face posturi multe pe aici .

#10
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Credeam ca ti-au trimis hanoracul cu " Cea mai cool maimuta din jungla"  Posted Image

Attached Files


Edited by Mar-zZz, 07 February 2018 - 19:13.


#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postun-simplu-om, on 07 februarie 2018 - 18:33, said:

Pe site din câte se vede are culoare gri-deschis așa cum menționează iar în realitate are cu totul o altă culoare (gri-închis).
Pai poate e inchis si pe site dar a bagat fotograful lumina gramada pe el si s-a deschis ala din poza Posted Image
Nu prea ai cum sa judeci culoarea dupa imagini generice, e o chestie care cere profiel speciale pana si doar ca sa tiparesti ceva ca sa arate ca pe un ecran calibrat... dar sa mai nimeresti si culoarea textilei...

Edited by andreic, 07 February 2018 - 19:19.


#12
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

View Postalex342, on 07 februarie 2018 - 18:55, said:

Sa arunci pe geam 30 de lei este un nimic? Azi 30 lei, maine 50, poimaine alti 30 si tot asa. Initiatorul nu cred ca este sac fara fund.
cine a zis sa arunce pe geam 30 de lei? se face retur in maxim 2 minute... e adevarat, trebuie sa te duca si bibilica, aia pe care pui fesul.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
H&M e un retailer de terminati, aflat in prezent in faliment, din cauza carpelor de proasta calitate, pentru fraieri, vandute in magazine.
Acest retailer de kkt, la care ii dorim un faliment rapid si abrupt, cu pierderi uriase, in loc sa promoveze un stil vestimentar de calitate, bazat pe imbracaminte decenta, pentru tineri.... a vandut ani de zile numai carpe proaste la preturi mari.

@initiator,

Da retur la fesul ala daca nu corespunde cu descrierea si alta data du-te nene intr-un magazin si probeaza sau comanda pe un site in afara, daca iti da mana sa platesti cat nu face pe un fes..

#14
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

View Postdan78rom, on 07 februarie 2018 - 18:46, said:

De cind e h&m un "brand renumit"?
4739 de magazine în 69 de tari nu il face renumit? ah, ca nu e premium si vinde multe carpe, asta e altceva.

#15
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 24.05.2010
Cauta in termeni si conditii. Pe toate magazinele online gasitit propozitia "Imaginile au caracter informativ si nu reprezinta neaparat produsul livrat". Sau propozitii echivalente.

View Postjericho, on 07 februarie 2018 - 19:59, said:

4739 de magazine în 69 de tari nu il face renumit? ah, ca nu e premium si vinde multe carpe, asta e altceva.

Si dragonu rosu este prezent in multe tari....

Edited by MooF2010, 07 February 2018 - 20:02.


#16
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nope, e popular, nu renumit.

Edit:
Renumit este mercedes, a carui sigla este cunoscuta in toata lumea, oricui îi arati o emblema mercedes, stie instantaneu ce-i cu ea, chiar daca n-a vazut vreodata un mercedes de aproape.
Cu siguranta nu-i cazul h&m.


Edited by dan78rom, 07 February 2018 - 20:08.


#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postrosix, on 07 februarie 2018 - 19:57, said:

H&M e un retailer de terminati, aflat in prezent in faliment, din cauza carpelor de proasta calitate, pentru fraieri, vandute in magazine.
Acest retailer de kkt, la care ii dorim un faliment rapid si abrupt, cu pierderi uriase, in loc sa promoveze un stil vestimentar de calitate, bazat pe imbracaminte decenta, pentru tineri.... a vandut ani de zile numai carpe proaste la preturi mari.


Spune-mi un magazin de haine cu preturi accesibile sau mai multe dintr-un mall. ;)
Inseamna ca n-ai vazut ce marfa aduc comerciantii de la noi de prin turcia, china, polonia... la preturi mai mari.

#18
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

View Postdan78rom, on 07 februarie 2018 - 20:03, said:

Nope, e popular, nu renumit.

Edit:
Renumit este mercedes, a carui sigla este cunoscuta in toata lumea, oricui îi arati o emblema mercedes, stie instantaneu ce-i cu ea, chiar daca n-a vazut vreodata un mercedes de aproape.
Cu siguranta nu-i cazul h&m.
in Romania, h&m e primul in topul retailerilor fashion, vorbim discutii...
fac pariu ca si la nivel mondial e printre primii.
cum am mai zis, faptul ca 99% sunt carpe, e altceva.

Edited by jericho, 07 February 2018 - 20:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate