Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Star Wars: Episode IX (2019)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Aici putem sa ne plangem de urmatorul episod SW, ca aprecieri nu mai are rost sa aducem, asa-i? :P Conform Imdb se pare ca regizor e J.J. Abrahams, dar nu stiu daca e batut in cuie.

Intrebarea mea e, ce vor face cu printesa Leia, avand in vedere ca Carrie Fisher a murit. Cred ca producatorii se zgarie acum pe ochi ca nu au omorat-o atunci in spatiu. Ceva pareri?

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
O bagă pe Cruella, că seamănă.

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
O sa fiu curios sa vad care e motivul celor care s-au plans de ultimele 2 episoade, pentru care vor merge sa vizioneze si ultimul episod.

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Sigur va avea si acest film un record de incasari, mai ales ca va fi ultimul (sa speram) din seria originala, inceputa in 1977.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
JJ.Abrams e batut in cuie. De asemena se mai stie ca filmarile vor incepe spre vara - probabil iunie.
In rest nu se stie nimic deocamdata.

View PostBursul, on 07 februarie 2018 - 12:39, said:

O sa fiu curios sa vad care e motivul celor care s-au plans de ultimele 2 episoade, pentru care vor merge sa vizioneze si ultimul episod.

Pai simplu. Ca sa vada toata trilogia.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
N-are rost. De ce sa mergi la un film care nu-ti place? E ilogic. Pierdere de vreme.


#7
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostBursul, on 07 februarie 2018 - 15:51, said:

N-are rost. De ce sa mergi la un film care nu-ti place? E ilogic. Pierdere de vreme.
Ai un like! Zau daca ii inteleg pe astia... Ma cert si eu cu unii pe "seriale" care se uita si spun ca nu le place si tot continua langa pe topic. Cred ca nu au ce face cu timpul si cu banii.
Eu am renuntat la Star Wars. Sunt fan SF dar deja nu mai pot.
La VII – The Force Awakens (2015) am plecat pe la jumatatea filmului si la Rogue One: A Star Wars Story (2016) am incercat sa il vad din fotoliu si m-a luat somnul de doua ori pana la jumatatea filmului asa ca am pus stop.
Ultimul nu m-a mai interesat si nici ce va mai urma nu ma intereseaza decat daca vad ca o sa spuna lumea ca e reusit.
Daca o sa am timpul necesar si mi se va face chef de star wars am ce sa revad. DIn cele 6 initiale 4 sunt bune si 2 asa si asa.

Edited by Seteh, 07 February 2018 - 16:22.


#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Daca primul film a fost prost, al doilea si mai prost, chiar te astepti ca al treilea sa sparga gura targului? In toata istoria cinematografiei nu a existat asa ceva. Iar dupa ce mai pun un ban la incasarile filmului care bate apoi recordul, se plang ca uite s-au dus toti pustanii la film sa umple buzunarele producatorilor.

Edited by Bursul, 07 February 2018 - 16:29.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Eu unul am zis ca o sa le iau, ptr colectie, daca apar pe Blu-Ray.
Nu de alta dar in trilogia asta mai apar caracterele originale.

Problema e ca Disney nu mai vinde Blu-Ray in cateva tari din Europa, Romania inclusa. Au facut insa o exceptie anul trecut cu Rogue One - desi a aparut cu ceva intarziere fata de DVD.
Asa ca daca nu scot Blu-Ray-ul, nu o sa le iau.

#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pana la urma ai creeat un topic unde sa zici ca nu-ti place insa continui discutia aiurea ..
Daca nu iti place ceva , nu te intereseaza si implicit nu discuti , nu ? Da' vad ca te racaie curiozitatea Posted Image

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Eu am venit initial cu o intrebare despre personajul Leia. Doar eiffel a raspuns on topic. Restul ...
Vroiam sa aflu ce credeti sau ce ati prefera, sa se continue cu personajul sau sa fie "omorata"?

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu prea au cum sa continue cu ea. Desi am inteles ca familia si-ar fi dat acordul la un moment dat ptr ceva CGI.
Posibil sa apara cateva secvente, dupa care o omoara. Sau o "trimit" cine stie pe unde.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Ok, au inceput filmarile de ceva timp si avem ceva poze...

Attached Files



#14
byker89

byker89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.08.2018
Cred ca se anunta un final de tot rahatul. Nici nu stiu de ce ar mai trebui sa ma duc la filmul asta fiindca nu prea ma incanta sa ma uit la lupta finala dintre Rey, Finn , Poe si Ren care sunt cele mai proaste personaje create  din serie. Nu-i ajung pe  Luke,  Han, Leia si Darth Vader nici la genunchi.   Total neinteresante si lipsite de entuziasm, iar Ren, fiind batut mar, a demonstrat ca-i un antagonist prost rau de tot. Practic, ce naiba vom vedea in episodul 9?  Si mai multa propaganda feminista SWJ ?


Pana la urma Luke s-a dus, Han Solo s-a dus si el,  Leia e moarta in viata reala, dar mentinuta in viata in film , i-au omorat aiurea pana si pe   Snoke si pe Phasma, fara sa aflam nimic despre ei.
R2, Chewy, C-3PO, BB-8 si Yoda au ajuns personaje demne de circ cu ceva aparitii scurte ici colo doar ca sa mai vanda producatorii  niste jucarii.


La cum sta treaba, cred ca seria s-a incheiat odata cu moartea lui Luke Skywalker de la sfarsitul filmului Last Jedi dupa ce l-a batut mar pe Ren. Un final mai bun pentru el nici nu se putea si cred ca mai bine il lasau sa fie ultimul film.

Edited by byker89, 27 August 2018 - 00:10.


#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Luke apare in continuare si in episodul IX. Probabil ca fantoma, dar e in casting.
Ptr Leia se vor folosi scene din filmul anterior la care s-a renuntat initial.

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Depinde. Ptr cei care au vazut trilogia originala la timpul ei asa este. Prequel-urile au fost mai slabe, ba chiar si trilogia originala remasterizata - cu scene noi  e criticata.
Ptr cei ce au vazut intai prequel-urile si abia apoi au auzit de episoadele originale parerile sunt impartite. sunt destui carora le-a placut.

Jar jar insa e criticat de toti :D


Trilogia nouaare si ea criticii ei, mai ales ca orientata spre alt public - copii.
Episodul 7 a copiat/combinat scenariul din trilogia originala - dar din punctul meu de vedere asta a fost singura problema majora. Filmul e bine facut si merge revazut.
Episodul 8 insa a fost o catastrofa. Rian Johnson a rescris scenariul primit de la JJ Abrams si a facut-o prost. Scene serioase care se termina cu o gluma ( bine ca unele au fost scoase la montaj ca altfel ar fi fst o parodie - de ex scena cand arunca Luke sabia si doi porgi se joaca cu ea, unul chiar apasa butonul si il prajeste pe celalalt. Mark Hamill a insisat ca scena sa fie scoasa catalogand-o ca violenta gratuita. Nu apare nici macar in scenele taiate, dar a avut grija "cineva" sa poata fi vazuta :)
Nu mai zic de final cu Luke evaporandu-se. Scenariul original era altul - cu Luke antrenand-o pe Rey si apoi plecand impreuna cu ea sa-i salveze pe rebeli.
e acum obligat sa modifice si scenariul anterior ptr episodul 9  pe de o parte din cuauza mortii lui Carrie Fisher, pe de alta din cauza situatiei in care se afla acum personajele.
Probabil de-asta episodul 9 se petrece la cativa ani dupa finalul episodului 8.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate