Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Servicii nefunctionale nord estul tarii

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Hai, gata cu fotosinteza laudele!

Daca pica un nod din ala reprezentat pe harta de mai jos, va scoate pe toti afara la ranit zapada.

[ https://i.redditmedia.com/3iS1eKGGHlkdcXSh8QKlrCN266ThE7uT5cmX0LaxXto.jpg?w=800 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001
Ia pune si tu imaginea corect cu https sau direct pe forum.

#21
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 catalin22, on 06 februarie 2018 - 12:33, said:

nu ai inteles nimic. intr-adevar, poate aparent am fost acid in exprimare, insa substratul era cu totul altul.
dar cum in ziua de azi nimeni nu se oboseste decat sa citeasca si mai putin sa inteleaga, n-o sa-mi bat
capul sa reiau. scuzele mele distinse domn daca vi s-a parut ca am ceva cu domnia voastra. de laudat
nu e cazul, descriam doar un fapt. poate fi o sursa de inspiratie pentru unii in astfel de situatii, pentru a
le evita pe viitor. buna ziua!

 radu2014, on 06 februarie 2018 - 12:38, said:

Daca pica un nod din ala reprezentat pe harta de mai jos, va scoate pe toti afara la ranit zapada.
hai ca sunt curios. cat despre zapada, 6'C in Bucuresti. cam greu, dar facem rost.

LE: si nu uita de CoC si MoC, ca habar n-am la ce se refera. dar suna misto: coc si moc face poc:)))

Edited by dygey, 06 February 2018 - 12:47.


#22
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 radunic, on 06 februarie 2018 - 12:13, said:

Io zic că remediere în 6 ore e minunat ținînd cont de ce scrie pe site-ul UPC. Pentru cine n-are chef de citit, termenul contractual de remediere e 2 zile lucrătoare.
Iar 2 zile lucrătoare le echivalează cu 3 zile calendaristice.

#23
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Ce remarc eu este interesul cam slab fata de acest subiect (pesemne si datorita numarului mic de abonati, inclusiv subsemnatul din lipsa de optiuni  Posted Image ).
Daca pica rds, telekom pe partea de tv/net, sau  vdf, orange pe partea de voce/net,  cred ca se umpleau pina acum mult mai multe pagini.

Edited by obionekenobi, 06 February 2018 - 12:51.


#24
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

 dygey, on 06 februarie 2018 - 12:44, said:

nu ai inteles nimic. intr-adevar, poate aparent am fost acid in exprimare, insa substratul era cu totul altul.
dar cum in ziua de azi nimeni nu se oboseste decat sa citeasca si mai putin sa inteleaga, n-o sa-mi bat
capul sa reiau. scuzele mele distinse domn daca vi s-a parut ca am ceva cu domnia voastra. de laudat
nu e cazul, descriam doar un fapt. poate fi o sursa de inspiratie pentru unii in astfel de situatii, pentru a
le evita pe viitor. buna ziua!


hai ca sunt curios. cat despre zapada, 6'C in Bucuresti. cam greu, dar facem rost.

LE: si nu uita de CoC si MoC, ca habar n-am la ce se refera. dar suna misto: coc si moc face poc:)))
Scuze, acronimul corect e MoCA.

De unde rezulta ca ce e  moca nu poate fi si bun si stabil.
Cu toate ca teoretic tehnologia suporta si 2,5 Gbps si management, si alimentare si broadcasting P2Gov.
Ca nu degeaba si-au facut chinezii datacentere monstruoase, trebuie sa le umple cu ceva continut.

Edited by radu2014, 06 February 2018 - 12:59.


#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Faptul ca se scrie "pe langa" e dovada ca nu ai ce sa discuti despre aceasta avarie. Daca doresti sa ajungi intr-un anumit punct cu acest topic, informeaza-ne si ne conformam.

BTW, o retea asa cum vrem cu totii 24/24 functionala, chiar daca ar pica meteoritul pe Pamant ar fi prea scumpa.

#26
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

 dorin_2k, on 06 februarie 2018 - 12:42, said:

Ia pune si tu imaginea corect cu https sau direct pe forum.
Poti sa iesi la deszapezit si fara HTTPS.

 Bursul, on 06 februarie 2018 - 12:53, said:

Faptul ca se scrie "pe langa" e dovada ca nu ai ce sa discuti despre aceasta avarie. Daca doresti sa ajungi intr-un anumit punct cu acest topic, informeaza-ne si ne conformam.

BTW, o retea asa cum vrem cu totii 24/24 functionala, chiar daca ar pica meteoritul pe Pamant ar fi prea scumpa.
Tu altfel decat pe ;anga subiect, nici sa vrei nu poti scrie. Sau ai net de la UPC Ro, acolo "in Germania".Posted Image

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003

 radu2014, on 06 februarie 2018 - 12:55, said:

Tu altfel decat pe ;anga subiect, nici sa vrei nu poti scrie. Sau ai net de la UPC Ro, acolo "in Germania".Posted Image
Si cam ce poti sa scrii avand subiectul o avarie care deja a fost anuntata si se lucreaza la remedierea ei?

#28
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 obionekenobi, on 06 februarie 2018 - 12:50, said:

Ce remarc eu este interesul cam slab fata de acest subiect (pesemne si datorita numarului mic de abonati, inclusiv subsemnatul din lipsa de optiuni  Posted Image ).a
pentru ca e lumea la munca. daca era seara, vedeai si pagini umplute. abonati au si astia destui, iar ca optiuni...
trust me, se poate si mai nasol. eu i-as vrea in vreo trei locatii, sa scap de RDS sau de AKTA. sa speram ca nu
intra vodafone cu picioarele in ei si strica sandramaua.

LE: patru locatii chiar. numai ca la una ii pot totusi contracta, pe business, dar la preturi destul de ok (110lei/luna/pachet).

Edited by dygey, 06 February 2018 - 13:02.


#29
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

 Bursul, on 06 februarie 2018 - 12:57, said:

Si cam ce poti sa scrii avand subiectul o avarie care deja a fost anuntata si se lucreaza la remedierea ei?
Nu e avarie.

#30
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Double fiber cut, pentru cunoscatori.
Sau inel plat spre Moldova :)))

Edited by sonnydellmarco, 06 February 2018 - 13:16.


#31
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
E singura companie telecom care in fiecare an are o scumpire de servicii si cel putin o avarie majora (nationala sau regionala). Good job upc!

Edited by wantsome, 06 February 2018 - 13:34.


#32
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

 catalin22, on 06 februarie 2018 - 12:24, said:

Eu nu cred ca isi permit sa tina cateva judete fara servicii pana la 2 zile lucratoare.
Problema de fapt e, nu de ce nu are firma backup si de ce nu au ei o infrastructura de backup care sa preia serviciile nefunctionale.
Dar s-au acoperit legal. Iar același document zice că reparațiile cele mai rapide au durat minim 36 ore în medie...

 Fane, on 06 februarie 2018 - 12:30, said:

care provider se angajeaza sa aiba uptime de 100%?
Niciunul. Diferența vine din viteza cu care repară defecțiunile și lățimea de bandă garantată. Furnizorii pentru uz casnic repară în două zile și nu garantează lățimea de bandă în niciun mod, furnizorii pentru business repară în 4 ore și garantează lățimea de bandă contractată. Evident prețurile diferă serios. Dar dacă afacerea depinde de accesul la net nu iei de la un furnizor casnic. Dacă clientul nu moare de inimă cînd nu dă de tine o zi, două, merge și la ieftinica...

#33
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001
La mine a revenit upc.

#34
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Tichetul se poate inchide.

#35
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Merge si 031.100.1000.

#36
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

 dorin_2k, on 06 februarie 2018 - 13:29, said:

La mine a revenit upc.
#meetoo

GH.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate