Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

My Home Residence Berceni Dealul Cucului

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#55
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017
Fa credit ipotecar. Este mult mai avantajos decat prima casa.

#56
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Cool_kick ...
Diferenta intre creditul Prima Casa si cel ipotecar consta in rata lunara..... la creditul ipotecar spre exemplu rata este mai mica cu doar 50-70 de lei..+birocratia redusa.
La prima Casa ai avansul de doar 5% .....nu toti isi permit sa plateasca avansul de 15% cerut la creditul ipotecar sau pur si simplu prefera sa dea 5% prin Prima casa, ca sa le mai ramana bani si pt mobila,parcare, etc.
E simplu sa spui " Fa credit ipotecar ca e mai simplu/avantajos " .....Problema ramanand ca intotdeauna legata de bani....
Sa inteleg ca ai achizitionat si tu apartament in my home cu noi ? Vom fi vecini...sau... ?

#57
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
A cumparat cineva vreo garsoniera aici? Am fost azi la vizionare si agentul a zis ca mai sunt garsoniere disponibile doar la etajul 5 in ambele blocuri ceea ce mi se pare putin ciudat.

#58
Anamariav

Anamariav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2018
Nu e nimic ciudat, sunt toate vandute . Doar la etajul 5 mai sunt disponibile deoarece acum il construesc :P

Edited by Anamariav, 23 July 2018 - 18:09.


#59
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Pai s-a vandut tot inca din faza de proiect....sau ma rog, cel putin jumatate.....si daca autorizatia pentru etajul 5 dabea a iesit, clar doar pe etajul 5 a ramas nevandut ...Deci de aceea v-a spus ca are doar pe etajul 5  , nu e nicio manevra , asta a fost schema de fapt Posted Image

#60
AdinaRalucaMatei

AdinaRalucaMatei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2018
Salutare! Si eu am cumpărat un apartament (Dealul Cucului nr. 19-21)
Săptămâna trecută am fost "in vizita" si am fost surprinsă sa vad ca se mai construiește un etaj... 👎

#61
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 AdinaRalucaMatei, on 17 august 2018 - 09:38, said:

Săptămâna trecută am fost "in vizita" si am fost surprinsă sa vad ca se mai construiește un etaj... ��
HA HA HA ... mor de ras!!
Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Hamutovski, 17 August 2018 - 09:55.


#62
Anamariav

Anamariav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2018
Te referi la blocul 1?

#63
AdinaRalucaMatei

AdinaRalucaMatei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2018
Da, la blocul 1

#64
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017

 AdinaRalucaMatei, on 17 august 2018 - 09:38, said:

Salutare! Si eu am cumpărat un apartament (Dealul Cucului nr. 19-21)
Săptămâna trecută am fost "in vizita" si am fost surprinsă sa vad ca se mai construiește un etaj... ��

Buna. Si eu am fost la o vizionare acum cateva saptamani si agentul mi-a zis ca initial au obtinut autorizatie pentru 4 etaje iar ulterior au obtinut pentru inca un etaj.
Am observat ca lucrurile astea sa tot intampla, cel purin prin berceni. Nu stiu cat de ok e....

#65
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
De ce sa nu fie ok? Dezvoltatorul a facut rost de bani pentru spaga de la voi. Pana se vand toate, mai strange bani de spaga pentru vreo 2 etaje.

#66
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Asa zisele autorizatii pentru etajul 5 nu se intampla doar in berceni ... ( sa nu fim ipocriti ).....ba mai mult, sunt perfect legale , pentru ca altfel , nu ar mai fi iesit autorizatia , nu ?
Ei au stiut de la inceput ca blocurile vor avea 5 etaje , autorizatia pt inca un etaj aditional ( al 5 lea) fiind doar o formalitate....Este al enspelea bloc pe care-l aud ca va avea 5 etaje ...
De la sfarsitul lui februarie cand am fost prima oara la vizionare, agentul mi-a spus ca in proportie de 99,99 % va mai fi si un al 5lea etaj , stia asta pentru ca dezvoltatorul nu era la primul bloc pe care-l construieste....
.........Cand vulpea n'ajunge la struguri........

#67
elenan90

elenan90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2017
Buna ziua, am semnat si noi antecontractul in Grand Urban Residence bloc 2. Poate se face si un grup pe fb, deocamdata am gasit grupuri create pt celelalte blocuri. Ma anuntati si pe mine, va rog, daca veti crea un grup pe fb pt bloc 2? Multumesc!

 tanaseclaudiuandrei, on 19 iunie 2018 - 19:08, said:

Altcineva care are pe dealul cucului 19-21 ?  Bloc 2 ?
Am creat deja un grup pe facebook,dar din blocul 2 nu ne-am gasit decat 3 familii momentan,mai asteptam si pe ceilalti.
Buna ziua. Si eu am semnat pt o garsoniera in bloc 2. Daca o sa creati un grup pe fb, va rog sa imi spuneti :D

#68
MihaiPe

MihaiPe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2016

 tanaseclaudiuandrei, on 19 iunie 2018 - 19:08, said:

Altcineva care are pe dealul cucului 19-21 ?  Bloc 2 ?
Am creat deja un grup pe facebook,dar din blocul 2 nu ne-am gasit decat 3 familii momentan,mai asteptam si pe ceilalti.

Nu ar fi fost mai ok sa fie facut un grup pentru tot ansamblul MyHome4?

#69
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Lasati-mi mesaj privat care mai sunteti in ansamblu .... ( dar nu in grand urban pentru ca sunt dezvoltatori diferiti, ansambluri diferite.. si este cu totul alta ciorba acolo ) ...ma refer strict pentru cele 2 blocuri din spatele lor....bloc 1 si bloc 2 , cele care sunt in constructie acum....

#70
BOG_FOX

BOG_FOX

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.10.2018
Salut,

Stiti cumva daca mai sunt ceva noutati in legatura cu primul bloc de la Home Residence 4? Ultima data cand am fost faceau etajul 5.
Recent am realizat ca exista un forum pentru acest subiect.

#71
ElenaElena50

ElenaElena50

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2018
Buna seara!Am cumparat si eu o garsoniera in blocul 1.la  etajul1,sper sa fie gata in decembrie.Am trecut pe acolo,pare sa fie aproape gata.interiorul e gata ,cel putin la etajul meu.

Buna seara!Am cumparat si eu o garsoniera in blocul 1.la  etajul1,sper sa fie gata in decembrie.Am trecut pe acolo,pare sa fie aproape gata.interiorul e gata ,cel putin la etajul meu.Posted Image

#72
Agelica-loredana-78

Agelica-loredana-78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2019

 tanaseclaudiuandrei, on 06 februarie 2018 - 09:24, said:

Buna ziua,
As dori sa stiu daca mai este lume care si-a cumparat aici si implicit sa-mi cunosc viitorii vecini Posted Image
Ceva pareri,informatii sunt bine venite.Posted Image
Multam' Posted Image

 MarinelMaxineanu, on 17 martie 2018 - 13:11, said:

Tot cu Prima Casa am achizitionat si eu. Acum asteptam sa termine. Poate mergem intr-o zi sa vedem in ce stadiu sunt lucrarile.

Buna seara! Ma bucur ca am gasit acesta pagina, eu mi-am luat apart cu 2 camere in bl nr 3 , care inca este in construcție.  De ce aici? Simplu: am vrut departe de șosea,  de zgomot, de tramvai,  etc; este gata facut-o nu trebuie sa investesc nimic, are lift, si sper ca vom fi multi tineri si civilizați, sper sa legăm prietenii,  eu mai am de asteptat, al 2 termen este iulie- este doar o chestiune de timp. În privința zonei: in max 5 ani nu va mai fi loc liber,  asa ca: sănătoși sa fim.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate