Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

My Home Residence Berceni Dealul Cucului

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#37
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Cineva de prin blocul 2 ? Vreo veste ,info , ceva?
De aproape o luna de zile,nu au miscat un pai... :(

#38
BogdanSorocan

BogdanSorocan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.06.2018

View Postiuli_ana84, on 04 iunie 2018 - 19:16, said:

Buna
S-a creat  un grup pe Facebook pentru blocul 1 dacă suntem vecini căutați Grand Urban Recidence Brâncoveanu blocul nr 1.
Zi buna



Astăzi erau cei de la primărie acolo probabil pentru autorizația asta sa speram ca nu mai durează mult

Eu am cumparat in My Home 4. Grupul de facebook de care imi spui este pentru toata zona ?

Duminica am fost in zona. S-a tencuit la interior pana la etajul 2. Iar la etajul 3 au inceput sa puna geamurile. Pentru etajul 5 nici o miscare inca.

Mai am o intrebare. Cei care vreti si parcare exterioara aveti un act ceva. Mie mi-a spus ca momentan nu poate face rezervare la parcare.

#39
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Bogdan , My Home 4 , Dealul Cucului 19-21?

#40
Anamariav

Anamariav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2018
Bună ziua, eu am apartament în blocul 2 dealul cucului 19_21 și ultima data când am vorbit cu agenția mi, a spus ca are termen de finalizare în decembrie....

#41
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Altcineva care are pe dealul cucului 19-21 ?  Bloc 2 ?
Am creat deja un grup pe facebook,dar din blocul 2 nu ne-am gasit decat 3 familii momentan,mai asteptam si pe ceilalti.

#42
Akirox

Akirox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.08.2014
Are cineva idee daca se va prelungi termenul pentru Grand Urban Residence bloc 4? In momentul de fata termenul final este 29 Iunie, blocul este gata, chiar s-au si mutat cateva familii (cei care au achitat cu banii jos), dar din ce am inteles in momentul de fata nu sunt gaze in zona. Din acest motiv este posibil sa amane termenul pana in Septembrie din spusele celor deja mutati acolo. Inca nu am fost contactat de catre agentie pentru semnarea prelungirii iar fata de la credite care se ocupa de dosarul meu este in concediu.

#43
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
@Akirox, putin probabil sa gasesti informatiile solicitate aici, dat fiind faptul ca aici se discuta despre alt ansamblu, dar poate ai noroc si stie totusi cineva.... Pot sa iti zic ca am fost acum ceva timp pe acolo si chiar am vazut niste unii care-si plimbau cateii ( iesind din bloc) prin noroaie, praf, caramizi si var. Eu nu pot sa inteleg cum de s-au mutat oamenii aia daca nu au gaze?... Cat de credul sa fii? In momentul in care te muti automat semnezi si cv-ul si din momentul ala devii proprietar, clar atunci dezvoltatorul numai are nicio obligatie fata de tine, gen sa te ajute cu gaze sau alte utilitati... Nu recomand nimanui schema asta...

Edited by tanaseclaudiuandrei, 21 June 2018 - 01:53.


#44
BogdanSorocan

BogdanSorocan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.06.2018

View Posttanaseclaudiuandrei, on 13 iunie 2018 - 17:06, said:

Bogdan , My Home 4 , Dealul Cucului 19-21?
Dap. My Home 4 Blocul 1

#45
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Bogdan, poti sa vorbesti cu Sorin ,din acest topic....dansul are tot in blocul 1 apartamentul.

#46
Anamariav

Anamariav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2018
Cei din blocul 1 când aveți termenul de finalizare?

#47
Sorinned

Sorinned

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.06.2013
Buna ziua. In cazul meu (blocul 1) termenul de finalizare s-a mutat din 28.06.2018 in 21.12.2018, sper sa fie ultimul.

#48
Anamariav

Anamariav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2018
Hmm... Și la blocul 2 tot decembrie ar fi ultimul

#49
CPetrisor

CPetrisor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.06.2018
Buna ziua, eu am apt la grand urban langa my homme, daca e acelasi dezvoltator sper sa nu aveti aceleasi termene de prelungire ca la noi 3, prelungiri de 9 luni de zile.

#50
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
CPetrisor - Salutare , sunt dezvoltatori diferiti , nu stiu daca va fi cazul si la noi , speram ca nu , oricum termenele date la blocurile noastre respectiv decembrie dpmdv nu sunt reale....dar ma rog, poate ma insel eu  , macar sa fie gata si sa gresesc eu :))
Sa ai o zi buna !

#51
AngelaTene

AngelaTene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2018

View PostSorinned, on 21 iunie 2018 - 13:12, said:

Buna ziua. In cazul meu (blocul 1) termenul de finalizare s-a mutat din 28.06.2018 in 21.12.2018, sper sa fie ultimul.


Buna ziua,
Noi am avut termen initial la 31.08.2018(pentru blocul nr. 1), dar intr-adevar s-a mutat in luna decembrie, desi nu cred ca va fi gata nici atunci.

Edited by AngelaTene, 11 July 2018 - 17:08.


#52
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Inteleg ca la ambele blocuri au fost facute promisiuni pentru luna decembrie si sincer nu inteleg de ce......Este atat de evident ca nu vor fi gata la timp .....Posted Image
Parier ca nici macar un bloc nu va fi gata , dapai ambele ...Posted Image

#53
AngelaTene

AngelaTene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2018
Mie mi se pare ciudat sa dea termene initiale diferite. Eu am fost la vizionare la sfarsitul lunii ianuarie, aproximativ, iar cand ne-au sunat pentru a alege gresia si faianta(luna mai) am dat o fuga si pana acolo. Nu mi s-a parut vreo diferenta la stadiul lucrarilor, in afara faptului ca la parter si etajul 1 erau puse geamurile, dar ce-i drept, nu ma pricep si n-as stii sa zic concret ce au facut si ce nu. Tipul de la gresie si a faianta zicea ca s-au apucat deja sa le puna la parter. Acum vom vedea, dar cred ca ne vom muta prin martie-aprilie!😂😂

Edited by AngelaTene, 12 July 2018 - 18:45.


#54
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Cam ala ar fi termenul mai realist....Martie-Aprilie....Poate chiar mai - iunie .....chiar nu m-ar mira....Problema se pune altfel si anume ca 80% din toti cei care au cumparat ( ca si mine ) Au fondurile garantate pana intrun anumit moment ,eu spre exemplu am pana in august anul viitor si sincer imi fac griji chiar si pt august ....
Trageti voi concluziile ..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate