Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

My Home Residence Berceni Dealul Cucului

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Buna ziua,
As dori sa stiu daca mai este lume care si-a cumparat aici si implicit sa-mi cunosc viitorii vecini Posted Image
Ceva pareri,informatii sunt bine venite.Posted Image
Multam' Posted Image

#2
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Nu stiu daca o sa-i gasesti pe forum, dar daca iesi in curte cu un gratar plin de mici si vreo 5 navete de bere sigur ai sa-i cunosti

#3
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
@PLATON -  As fi facut asta,daca blocul (sau blocurile din ansamblu ) ar fi fost terminate. Se lucreaza de zor,termenul de finalizare fiind in august anul acesta....Insa nu-mi fac prea mari sperante,sigur vor intarzia...de aceea as fi vrut sa discut cu lumea care detine ceva informatii in speta....viitori vecini...etc..

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
pai si atunci cum sa-si fi cumparat deja apartament? trebuie sa fii extrem de... naiv sa dai bani din buzunar pe o groapa in pamant, niste promisiuni si multe vise frumoase.

#5
Sorinned

Sorinned

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.06.2013
Buna seara. Ce fel de apartament ai rezervat vecine?

#6
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Apartament cu doua camere,etajul 4,62 metrii utili,50 de batrane...
Lasa-mi un pm ceva,sa discutam mai multe....nu prea am folosit softpedia asa des,si e posibil sa ma bata forumu' :)) ..

#7
Ionelia1992

Ionelia1992

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.03.2018
Buna! Eu doresc sa cumpar un ap in complexul de langa..
Dar strada aceea neasfaltata nu ma incurajaza deloc...pe tine voi ce v-a convins??

#8
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Care complex te referi? mai exact? ...
Strada aceea neasfaltata ( Dealul Cucului) daca la asta te refereai, va fi asfaltata si facuta frumos,cand vor termina.
Am o sumedenie de prieteni care au cumparat tot in complex rezidential de genul,si cand erau blocurile in constructie,intrau cu cizmele,pentru ca li se ducea piciorul in noroi,este si normal pentru ca zona este in plina dezvoltare,si tot intra si ies diverse utilaje,camioane cu marfa,etc.
Acum cand merg la ei in vizita,toate aleile de jur imprejurul blocului sunt pavate / asfaltate,arata ca'n vis, cam asa o sa arate si aici cand or termina baietii treaba ( este vorba tot de surdrezidential) ei au luat in metalurgiei park.
Am ales aici din urmatoarele motive :
1 - Pret versus metrii patrati utili foarte accesibil , 50.000  , 62 metrii patrati utili.
2-  Constructie noua si facuta decent ( nu spun foarte bine,dar nici varza cum este spre exemplu in militari residence) . Si aici nu o spun eu,o spune un inginer cu care m-am sfatuit.
3-  Zona in plina dezvoltare,se vor face blocuri noi si alei de jur imprejur si mici parculete pt copii ( n-ar strica sa planteze si un copac ceva...)
4-  Faptul ca apartamentul meu spre exemplu este foarte bine compartimentat,si anume ca pot sa intru pe balcon de oriunde din apartament Posted Image ( mai putin din baie Posted Image  ) de unde tragi concluzia ca este super lung.
5-  Din momentul in care ma voi vedea mutat,nu voi fi nevoit sa zugravesc,sa schimb instalatie electrica,sa schimb tevaraie,gresie,faianta,parchet,etc...Cum as fi facut spre exemplu intr-un bloc vechi.
6-  Are lift ( am vazut blocuri de P+4 care nu aveau )
7 - Ai posibilitatea de a-ti parca masina in subteran,dar bineinteles ca te costa, 3000+ tva , Eu mi-am ales parcare normala care costa 1780 euro cu tot cu tva,printre cele mai bune preturi care pot fi in ansamblurile astea rezidentiale,si peste ceva timp,daca voi da de ceva bani,imi voi vinde locul de parcare de la suprafata si imi voi cumpara in subteran,sau voi face schimb cu cineva care e dispus sa mai faca ceva bani,pentru ca va trebui sa-i platesc o diferenta evident.
8 -  Blocurile sunt mai retrase , departe de sosea,ceea ce iti asigura o anumita liniste,deci nu vei auzi motoarele de masini trecand pe strada,claxonand,tipete etc,decat f putin spre deloc.
9 -  Initial am vrut sa cumpar la etajul 2, ( pentru ca am locuit o buna parte a copilariei la etajul 2) ,insa nu am gasit disponibil decat parter sau etajul 4 din 5 , Am ales etajul 4 ,pentru ca am vrut sa evit aglomeratia care s-ar auzi la parter, cand trantesc taranii usile liftului,faptul ca esti mai expus la diverse inundatii,furturi din apartament etc. La etajul 4 am priveliste,liniste,mult mai putin praf si soarele nu bate decat pana la ora 13,maxim 14,avand in vedere pozitionarea apartamentului.
Bine,aici poate fi o intreaga discutie,insa fiecare o priveste cum ii convine si cum il avantajeaza. In afara tarii ,etajele superioare sunt mai scumpe ( vezi motivele de mai sus) ,dar deh,noi romanii suntem mai altfel,inca ne bantuie parerile si gandurile comuniste.
10 - Si nu in ultimul rand,am ales aici,pentru ca am copilarit in berceni,si mereu am vrut sa ma intorc,sunt si o persoana mai nostalgica si probabil de aceea.
Astept cu interes sa imi explici unde mai exact ai fi dorit sa cumperi,sau ai cumparat deja? zi-mi strada daca nu sti exact numele complexului rezidential.

#9
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
1. Cand am vazut titlul acestui topic, m-a bufnit rasul.
2. Sunt sigur ca exista detui idioti sa-si arunce banii pe asa ceva

#10
MarinelMaxineanu

MarinelMaxineanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2018
Salut! Si eu mi-am luat in acest ansamblu rezidential o garsoniera dubla la parter.

#11
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
MarinelMaxineanu - mai exact la care din blocuri? Vecinul de mai sus,Sorin are in blocul 1,care e aproape construit , iar eu am in blocul 2 unde mai sunt 2 etaje de facut.
Frankie - Tu nici nu contezi in discutia asta , se vede ca bunul tau simt este 0 , am intrebat doar cine si-a cumparat acolo , si tu te-ai bagat ca musca la...sti tu continuarea.
Mai subliniez inca o data,acest topic este adresat doar celor care au cumparat aici ....si cam atat ....Nu ai nevoie de facultate sa intelegi chestia asta,ai nevoie doar de cei 7 ani de acasa,care se pare ca nu toti il au.

#12
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Daca era topic DOAR pentru cei care si-au cumparat acolo, va faceati grup privat pe Facebook. Pana atunci, e topic public si fiecare are dreptul sa-si dea cu parerea. Ca nu e tarlaua ta sa dictezi cine are dreptul sa scrie aici si cine nu.

Frankie, e cam de rahat sa judeci in ansamblu dupa nume. Daca ansamblul se numea FlociiResidence si era in Dorobanti, ce mai ziceai?

#13
MarinelMaxineanu

MarinelMaxineanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2018
In primul bloc am luat eu.

#14
Ionelia1992

Ionelia1992

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.03.2018
Despre Grand Urban Residence este vorba, am inteles ca tot terenul pana la coltul strazii urmeaza sa fie construit..acum asteapta autorizatiile de contructie, zona se va dezvolta, in 5 ani cred ca o sa arate foarte bine, pana atunci macar sa asfalteze strada.

Inca o intrebare, cum ati cumparat imobilul? Cash? Prima casa sau ipotecar?

#15
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Prima casa, Ionelia.
Marinel,daca mi-as fi stiut vecinii,as fi facut grup privat din prima , nu as mai fi postat aici, sa comenteze toti cocalarii.
Chiar daca e public,asa cum am specificat,nu vad de ce ar comenta toti prostii in nestiinta de cauza,din moment ce am specificat foarte clar, si anume doar vecinii.

#16
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017

 tanaseclaudiuandrei, on 16 martie 2018 - 23:52, said:


Chiar daca e public,asa cum am specificat,nu vad de ce ar comenta toti prostii in nestiinta de cauza,din moment ce am specificat foarte clar, si anume doar vecinii.
Am o veste proasta pentru tine, baiete. E topic public si fiecare are dreptul sa scrie.
Daca vrei sa-ti scrie doar vecinii, iti faci tu topic privat unde vrea muschiul tau.
Si daca ai specificat tu, ce? Nimeni nu are datoria sa se justifice in fata ta. Si ar fi bine ca sa te abtii sa ii etichetezi pe ceilalti, ca nu dictezi matale ce sa scriem pe topicul asta.
Sper ca ai priceput.

#17
tanaseclaudiuandrei

tanaseclaudiuandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2013
Leusteanul , nu te agita mai mult decat este cazul , nu cer sa se justifice nimeni cu nimic , atata timp cat nu vorbeste prostii,dar in momentul in care te trezesti aiurea varat intr-o discutie,ma gandesc ca ai datoria cel putin morala de te si justifica , insa daca ramai doar la stadiul de afirmatie nesustinuta de nimic,inseamna ca nu ai altceva mai bun de facut si te trezesti vorbind.Posted Image
Este fix ca si cum ai auzit ca pe unu'il cheama Laurentiu si ai spune ca omul ala e de cacat,doar pt simplul fapt ca nu-ti place numele ( exact cum ai spus si tu mai sus) .
Daca erai un pic atent, am si spus ca as fi facut grup separat daca ne-am fi cunoscut intre noi ( vecinii) , deci exclus sa fac vreun grup privat,cel putin pentru moment .
Sunt sigur ca nu s-ar fi ajuns la discutii de genul,daca copilu'ala mai sus ar fi oferit o explicatie logica pentru care ne-a facut idioti pe toti cei care am cumparat acolo .
Oricum,din acest moment nu voi mai raspunde nici-unui specimen de genul si voi discuta strict despre ansamblu,pentru ca asa cum stim cu totii,padure fara uscaturi nu exista din pacate. Posted Image
Pace !Posted Image

Edited by tanaseclaudiuandrei, 17 March 2018 - 08:00.


#18
MarinelMaxineanu

MarinelMaxineanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2018
Tot cu Prima Casa am achizitionat si eu. Acum asteptam sa termine. Poate mergem intr-o zi sa vedem in ce stadiu sunt lucrarile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate