Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Viza 457

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
LilianaMocanita

LilianaMocanita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2018
Stie cineva cam cat ar dura pana ar iesi o viza 457? Si care ar fi motivele pentru care mi-ar refuza-o?astept de aproximativ 1 an si momentan nici un rasp.multumesc

#2
onetouch

onetouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.03.2014
Daca nu ai luat-o până acum se poate sa nu o mai vezi deloc. Te vor australienii ca pe Halep.

#3
LilianaMocanita

LilianaMocanita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2018
Eu tot sper sa primesc un raspuns totusi,daca s-ar putea unul pozitiv��.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,793
  • Înscris: 13.07.2011
inseamna ca ceva nu este ok, normal dureaza 4-6 saptamani. Vezi ca din martie 2018 nu o sa mai existe 457le si apare TSS (Temporary skill shortage), intereseaza-te despre asta.

#5
LilianaMocanita

LilianaMocanita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2018
Cand am depus actele,scria pe site ca dureaza intre 4-6 luni pana primesc un raspuns,apoi au aparut ceva modificari in legile lor si am citit ca au marit perioada la 6-10 luni pentru 90% dintre aplicatii.cam care ar fi motivele refuzarii vizei?

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Depinde foarte mult cati "muschi" are sponsorul tau. Daca este o companie mare mai ai sanse..Cu ei ar trebui sa vorbesti, nu cu noi.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,793
  • Înscris: 13.07.2011

View Postpasilla, on 05 februarie 2018 - 18:15, said:

Depinde foarte mult cati "muschi" are sponsorul tau. Daca este o companie mare mai ai sanse..Cu ei ar trebui sa vorbesti, nu cu noi.

exact, despre viza asta se ocupa angajatorul. Deci el este cel care iti depune actele si asa mai departe. Ar trebui sa il contactezi ca el ar trebui sa stie cel mai bine care este situatia.

#8
LilianaMocanita

LilianaMocanita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2018
Am luat legatura si nu are momentan nici un raspuns,i se spune sa astepte.ma gandeam ca poate a mai depus cineva pt viza aceasta si imi poate da mai multe detalii

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Liliano, cat de serios e "sponsoru´"? Si cat de interesat e sa te rezolve?

#10
LilianaMocanita

LilianaMocanita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2018
Destul,din cate stiu...


#11
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Liliana, multumeste-le cretinilor de-alde Peter Dutton si acolitii pentru intarziere. Daca angajatorul inca nu a primit niciun raspuns nu ai ce face decat sa astepti. Multa bafta.

Edited by beastie, 06 February 2018 - 03:18.


#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,793
  • Înscris: 13.07.2011

View Postbeastie, on 06 februarie 2018 - 03:18, said:

Liliana, multumeste-le cretinilor de-alde Peter Dutton si acolitii pentru intarziere. Daca angajatorul inca nu a primit niciun raspuns nu ai ce face decat sa astepti. Multa bafta.

de ce ca Dutton vrea binele tarii si nu doreste refugiati. Este o politica corecta si normala.

Eu am pe cineva care a aplicat la viza 457 si stiu ca a primit viza in 4-6 saptamani dupa depunerea online. Conteaza si cine este sponsorul si daca este serios, trebuie sa se intereseze si el la stat sa vada ce si cum.

#13
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View Postbusiness11, on 06 februarie 2018 - 11:14, said:

de ce ca Dutton vrea binele tarii si nu doreste refugiati.
Usor pui botul la propaganda guvernamentala. Hai sa nu transformam topicul in hate speech, daca ai cumva cum sa demonstrezi ca refugiatii nu sunt oameni cu drepturi de baza te invit s-o faci la cafenea si sa-mi trimiti mesaj privat, o discutam acolo.

View Postbusiness11, on 06 februarie 2018 - 11:14, said:

Este o politica corecta si normala.
La tine in casa poate.

L.E. Nici macar nu am pomenit nimic despre refugiati, Dutton e un nenorocit din multe puncte de vedere, nu doar cand e vorba de blamarea unor amarati.

Edited by beastie, 07 February 2018 - 23:55.


#14
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postbeastie, on 07 februarie 2018 - 23:53, said:

Usor pui botul la propaganda guvernamentala. Hai sa nu transformam topicul in hate speech, daca ai cumva cum sa demonstrezi ca refugiatii nu sunt oameni cu drepturi de baza te invit s-o faci la cafenea si sa-mi trimiti mesaj privat, o discutam acolo.
Musulmanii care vor sa ajunga in Australia nu sunt refugiati ci migranti economici, ca cei aflati in Turcia sau Grecia, Serbia, Macedonia sau Romania  adica in tari stabile, care vor sa ajunga in Germania, pentru ca aceasta este o tara mai bogata ca cele in care se afla in prezent si ofera ajutoare sociale mai consistente.Daca Germania si Europa ar fi sarace, muslimii nu ar dori sa mai ajunga aici.De ce nu doresc majoritatea muslimilor care pretind ca sunt refugiati, aflati in tara noastra sa ramana aici si saptamanal pleaca ilegal in occident?Asa procedeaza un adevarat refugiat de razboi?Asa procedeaza doar migrantii economici.
A te stabili in alta tara nu este un drept ci un privilegiu care ti se acorda  de tara in care vrei sa te stabilesti.Muslimii, in marea lor majoritate, nu doresc sa munceasca si sa se intregreze in societatea tarilor de adoptie, ci sa isi impuna cultura lor arhaica populatiei majoritare din tarile de adoptie.Vrei ca la tine in tara sa ai liniste si sa nu ai probleme, atunci nu primi muslimi.

View Postbeastie, on 06 februarie 2018 - 03:18, said:

Liliana, multumeste-le cretinilor de-alde Peter Dutton si acolitii pentru intarziere. Daca angajatorul inca nu a primit niciun raspuns nu ai ce face decat sa astepti. Multa bafta.
Faci afirmatii false, din motive subiective.
De ce persoana nu a primit raspuns?Probabil pentru ca  sunt multe cereri de procesat sau pentru ca aceasta nu indeplineste conditiile de a primi acea viza.

View PostLilianaMocanita, on 05 februarie 2018 - 17:37, said:

Stie cineva cam cat ar dura pana ar iesi o viza 457? Si care ar fi motivele pentru care mi-ar refuza-o?astept de aproximativ 1 an si momentan nici un rasp.multumesc
De ce nu contactezi autoritatile australiene?Nu ar fi mai simplu asa?Ai internet iar acum sa dai un telefon un Australia nu este ceva deosebit.
Daca ai apelat la un intermediar pentru a obtine viza, contra unei sume de bani, poate ca ai luat o mica teapa.Ti s-au luat banii iar tu poti sa astepti mult si bine.
Nu stii limba engleza?Stiu altii.Pui mana pe telefon, tinand cont de fusul orar si contactezi autoritatile australiene si eventual le trimiti si un email.

Edited by max_01, 07 March 2018 - 21:20.


#15
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postpasilla, on 05 februarie 2018 - 18:15, said:

Depinde foarte mult cati "muschi" are sponsorul tau. Daca este o companie mare mai ai sanse..Cu ei ar trebui sa vorbesti, nu cu noi.

adica si acolo vrei sa spui ca este pe pile ? eu nu cred asa ceva, este o tara civilizata si dezvoltata, coruptie nu exista...

#16
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017
Nicio sansa...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate