Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

cea mai buna canapea extensibila

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Cum se prezinta canapeaua cumpărată?

#38
FlaviaVladescu

FlaviaVladescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2019

 nehotarata, on 05 februarie 2018 - 14:13, said:

Buna ziua,

Sunt in cautarea unei canapele extensibile de 3 locuri. Cea care o va intrebuinta este o domnisoara. Tot caut de cateva zile, insa e greu de ales din bogata oferta de pe piata. La mobexpert am gasit ceva, care are avantajul ca e si la reducere:
https://www.mobexper...fa-anette-26023. Singura mea neincredere in ce priveste aceasta canapea este confortul sezutului, asta e facuta din burete am inteles. Nustiu cat de confortabila este la dormit.
V-as fi recunoscatoare daca ati avea ceva sfaturi, unde as mai putea cauta canapele bune si la preturi decente. Si transportul ar putea fi o problema, nustiu daca orice firma asigura transport in alte localitati decat cea in care se gaseste magazinul. Noi suntem din Bacau.

Fratele meu si-a cumparat acest coltar; https://www.moldwood...napea_epoca.php . De doua luni, doarme in fiecare noapate pe el si se declara multumit.

#39
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
Cu Mobexpert a avut o ruda de-a mea o experienta interesanta.
Prin 2008 sau 2009 a cumparat de la Mbxp un set canapea extensibila si 2 fotolii din piele naturala... o caruta de bani. Obiecte frumoase, nimic de comentat aici. Facut proba cu extensibilitatea, totul ok, platit, livrat si pus in living, garantie 2 ani parca, etc...
La scurt timp, vine in vizita alta ruda, fiind nevoie sa innopteze pentru 1 noapte. Omul cu inaltime si greutate normala de 85kg, fara alte probleme. Asa ca, se extinde canapeaua, se instaleaza culcusul si omul se culca. Dimineata omul isi ia ramas bun si isi vede de drum.
Ei bine... incepe balamucul. Nu se mai putea strange canapeaua. Cand se face o "inspectie" sumara, se constata ca s-au indoit niste parghii, descentrandu-se mecanismul de pliere si inchidere a partii mobile.
Scos actele de garantie si sunat la Mbxp. Explicat situatia cu parghiile si replica lor a fost una super: "Aoleu, da' ce ati facut? Ati dormit pe canapea?"... Si incepe o tevatura, explicau ei ca mecanismul este din aluminiu, desi pe fisa tehnica scria "otel"... Asta a fost singurul argument care a ajutat la inlocuirea mecanismului pe garantie cu unul adecvat, desi a durat ceva. Era gata gata sa nu se poata face nimic.
In concluzie, multi furnizori fac mobilier si canapele doar sa doarma pisica pe ele... si aceea sa nu fie prea corpolenta!

#40
dgalea

dgalea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.04.2008
Pentru cei care cauta design si mecanisme fiabile, recomand canapelele extensibile de la https://pozzi.ro/. Folosesc cele mai bune mecanisme de rabatare/extensie tip ribalta. Productie Italia, materiale textile rezistente, diverse texturi si culori, pentru utilizare intensiva (in regim hotelier). Vin cu huse complet detasabile pentru o intretinere usoara si cu saltea de calitate inclusa. Suporta rabatari numeroase pentru utilizare zilnica.

#41
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Ce parere aveti despre canapelele extensibile care au structura din arcuri Bonell? Sunt precum saltelele tip relaxa? Se preteaza pentru dormit zilnic?
Am mai gasit unele la care scrie "cu arcuri Bonell, cu saltea boxspring". La ce se refera boxspring in acest caz?

Edited by cris2d2, 30 July 2022 - 09:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate