Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Decizie surprinzatoare din partea LG?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Lasă că nici cu Samsung nu mi-e ruşine, mi-e plin atelierul de gunoaiele lor. Iar de turcismele Beko/Vestel ce să mai vorbim.
Nimeni nu mai are timp şi interes să proiecteze un aparat durabil.

#20
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
"Poate le-ati nimerit dv pe cele asamblate luni ,la schimbul unu". Eu sunt la al treilea tv marca LG din 2005 CRT , 2014 si 2017 si sunt in functionare toate .Va dati seama ca nu-mi trebuie Samsung .

Stiati ca :  Lg a implementat in  2012 primul display full hd pe smartfone 5" ?!
                Sony nu mai produce oficial  gama Vaio ,aceasta fiind vanduta unor concesionari .
                Philips divizia de monitoare, a fost cumparat de un investitor chinez .
                Panasonic cerceteaza si produce Display-uri in colaborare cu Sony.
In industria auto toti sunt cu ochi pe consumurile declarate si softurile "diesel gate" aferente calculatoarelor, dar nimeni nu-si pune intrebarea daca Bosch sau Siemens sunt sau nu implicati (ca producatori mondiali ai componentelor implicate).

Cat despre China , cred ca ar trebui sa copiem si noi cateva autostrazi de la ei.....cel putin.

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: de ce e piaţa smartphone în cădere?   :huh:

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostProfiBv, on 05 februarie 2018 - 23:52, said:

Cat despre China , cred ca ar trebui sa copiem si noi cateva autostrazi de la ei.....cel putin.
Chinezii au vrut să construiască autostrăzi la noi, dar jepcarilor noştri nu le ieşea nimic şi au zis "nu".

Ceva se întâmplă cu telefoanele mobile, la modul general, indiferent de brand. La începutul anilor 2000, mai precis în intervalul 2000-2003, telefoanele mobile aveau personalitate. Vedeai un telefon mobil la cineva în mână şi ştiai imediat marca, modelul şi dacă merită aprecierea sau nu (telefonul, nu neapărat posesorul). Acum toate sunt la fel, nu mai ştii care-i Allview, Eboda, Huawei sau LG, că tot veni vorba. Nici la Samsung nu poţi spune, de la 3 m depărtare, dacă e vorba de S8 sau de Note 8.
Din acest punct de vedere, piaţa e în cădere liberă, în mişcare uniform accelerată.
Sper să se revină la vremurile bune în care telefonul, înainte de funcţii, se impunea prin simpla prezenţă.

#23
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Cei mai mulţi cumpără telefonul pt. funcţionalitate, pe ăştia îi recunoşti că îl ţin în husă şi nu le pasă dacă se vede sau nu. Trebuie să fii puţin prost crescut ca să vorbeşti tare la telefon doar ca să se uite lumea la tine să vadă că ai o emblemă scumpă pe el, şi porţi o cămaşă cu mâneci mai scurte ca să apară de dedesubt ceasul Cartier.
Şi tehnologia a progresat în asemenea hal încât modelele noi apar mult mai des decât e dispusă majoritatea să-şi schimbe vechiul model, atâta timp cât nu oferă mare lucru în plus.

#24
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,500
  • Înscris: 16.03.2004

View PostdreaQ, on 05 februarie 2018 - 11:13, said:

Pai crezi ca te poti bate cu xiaomi, huawei, meizu, vivo, oppo si alti chinezi la ei acasa?

Oppo nu este indian? Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate