Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Egalitatea dintre sexe, sau absolutul de neatins.

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#1
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Totul a plecat de la răspunsul pe care l-am dat eu unui subiect, postat de cineva pe SP. Plecând de acolo, am dezvoltat și am ajuns la alte chestii, care, am zis eu, merita dezbătute.

Îmbrăcatul sau ma rog, felul in care o faci, de regula implica imitare.
Trebuie sa recunosc ca se lucrează la greu pentru feminizarea bărbatului, pentru pierderea de identitate a acestuia. Massmedia abunda de băieți îmbrăcați feminin și care se și poarta ca atare. Familia a funcționat mereu normal cu bărbatul, bărbat și femeia..ei, ati prins ideea. Acum, femeile se bat, fumează ostentativ, dau palme bărbaților peste fund, ma rog, poate sunt eu mai înapoiat, nu știu. Tinerii, ca aici voiam sa ajung, nu au nicio vina. Asa li se dictează ca este bine, aceasta este realitatea in care ei trăiesc. Ca noi am prins și alte vremuri, este cumva irelevant. Carpe diem, nu?
Si, nu, nu sunt misogin, dar nebunia aceasta cu lupta pentru drepturile femeilor, este o prodtie. Numai frustratii iau partea laturii sexuale din care apartin si...si, foarte important, niciodata nu a existat egalitate intre femeie si barbat, inca de cand femeia a fost numita (uneori, recunosc, nu spre avantajul ei), sexul frumos. Asa ceva nu exista, altfel, lesbienele au facut si ele, alegerea corecta, ele si barbatii straight. Poate nu are noima ce spun.
A, si vorba unui vecin: "violenta domestica a fost alimentata de imaginea femeii batause. Daca o vezi la TV ca se bate, nu-ti mai apre sexul slab si ajungi sa o tratezi legal". Sunt impotriva volentei de orice fel si cred ca barbatii care lovesc o femeie, trebuie pedepsiti. Cred acelasi lucru si despre femeia care face acelasi lucru. Cand vad fatalaii pe la TV care primesc palme de la femei. OK, luni dimineata, probabil ceva dezechilibre hormonale, ma fac sa scriu prostii. Eu nu am luat niciodata o palma de la alta femeie decat mama si acolo, raportul era altfel. Pe femeie sa nu o atingi decat cu o floare. Nu. Sa o atingi, cum te atinge.

De unde a plecat ceea ce veți numi voi nebunie? Am una mic pe care femeie il ciupește de ureche. Nu știu dacă ma înțelegeți: cum le fac stăpânii câinilor, pentru a-i dresa. Cred ca eram cu corasonul pe nitro aseară. Cum zice sau face masculul una, cum pac, îl ciupește de lobul urechii și el da înapoi. Ma opresc. Off topic, scuze.

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
https://www.hotnews....te-mai-bune.htm

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2018 - 10:00, said:

Totul a plecat de la răspunsul pe care l-am dat eu unui subiect, postat de cineva pe SP. Plecând de acolo, am dezvoltat și am ajuns la alte chestii, care, am zis eu, merita dezbătute.

Îmbrăcatul sau ma rog, felul in care o faci, de regula implica imitare.
Trebuie sa recunosc ca se lucrează la greu pentru feminizarea bărbatului, pentru pierderea de identitate a acestuia. Massmedia abunda de băieți îmbrăcați feminin și care se și poarta ca atare. Familia a funcționat mereu normal cu bărbatul, bărbat și femeia..ei, ati prins ideea. Acum, femeile se bat, fumează ostentativ, dau palme bărbaților peste fund, ma rog, poate sunt eu mai înapoiat, nu știu. Tinerii, ca aici voiam sa ajung, nu au nicio vina. Asa li se dictează ca este bine, aceasta este realitatea in care ei trăiesc. Ca noi am prins și alte vremuri, este cumva irelevant. Carpe diem, nu?
Si, nu, nu sunt misogin, dar nebunia aceasta cu lupta pentru drepturile femeilor, este o prodtie. Numai frustratii iau partea laturii sexuale din care apartin si...si, foarte important, niciodata nu a existat egalitate intre femeie si barbat, inca de cand femeia a fost numita (uneori, recunosc, nu spre avantajul ei), sexul frumos. Asa ceva nu exista, altfel, lesbienele au facut si ele, alegerea corecta, ele si barbatii straight. Poate nu are noima ce spun.
A, si vorba unui vecin: "violenta domestica a fost alimentata de imaginea femeii batause. Daca o vezi la TV ca se bate, nu-ti mai apre sexul slab si ajungi sa o tratezi legal". Sunt impotriva volentei de orice fel si cred ca barbatii care lovesc o femeie, trebuie pedepsiti. Cred acelasi lucru si despre femeia care face acelasi lucru. Cand vad fatalaii pe la TV care primesc palme de la femei. OK, luni dimineata, probabil ceva dezechilibre hormonale, ma fac sa scriu prostii. Eu nu am luat niciodata o palma de la alta femeie decat mama si acolo, raportul era altfel. Pe femeie sa nu o atingi decat cu o floare. Nu. Sa o atingi, cum te atinge.

De unde a plecat ceea ce veți numi voi nebunie? Am una mic pe care femeie il ciupește de ureche. Nu știu dacă ma înțelegeți: cum le fac stăpânii câinilor, pentru a-i dresa. Cred ca eram cu corasonul pe nitro aseară. Cum zice sau face masculul una, cum pac, îl ciupește de lobul urechii și el da înapoi. Ma opresc. Off topic, scuze.
Dresaj e ăla ce face cucoana cu amicul.
Aia merită făcut la fel cu ea până se potolește. Ar avea logică numai dacă el ar fi prost rău de tot și aia îl face atent să nu se facă de rușîne.
Amicul tău e o duamnă  și el.

#4
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Dacă n-ar avea barbă, aceşti bărbaţi epilaţi, pensaţi si pudraţi ar fi confundati cu femeile.

#5
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Femeile au aceleasi drepturi ca si barbatii. Si la munca. Majoritatea castiga mai mult decat ''masculii''. Posted Image

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostMizu, on 05 februarie 2018 - 10:12, said:

Adica femeile au vreun handicap? Am vazut pe unele fise, tabele cu categorii numite "grupuri defavorizate" si acolo, trecute femeile. Pe bune?! Mi se pare jignitor inainte chiar de a fi discriminant.

View Postexceswater, on 05 februarie 2018 - 10:16, said:

Ca om, nu e prost, dar ii stie de frica. EL nu era asa. Adica, lol, er anormal. Dar sotia l-a lucrat maxim. Am mai observat o chestie interesanta. Initial, cand el era...mai barbat (a nu se intelege gresit), il respecta mai mult. Ne stim binisor. Ea nu lua decizii fara el, uneori facea cum spunea el, si el mai facea ca ea, erau..echilibrati (mai facea ca ea ins ensul ca "ma duc la meci/Nu te duci./OK". Acum insa, ea nu-l mai respecta deloc. Orice plan isi face ea, se subintelege ca va fi acceptat de el. Practic, familia aceea are un singur cap. Nu stiu cum au ajuns aici. Cred ca l-a facut sa-si piarda respectul de sine. El a fost mai slab, ca si caracter. un om cu inima mare, dar usor influientabil. Uneori cred ca femeile sunt malefice. Adica, nu as aloca atata alergie pentru a-mi prosti partenerul de viata. Libertatea omului de langa mine (pe care nu o controlez eu, c anu am cum), este un atu pentru familia mea.

View PostDJPocaitul, on 05 februarie 2018 - 10:36, said:

Femeile au aceleasi drepturi ca si barbatii. Si la munca. Majoritatea castiga mai mult decat ''masculii''. Posted Image
Este si normal. Dar este si normal sa ramana femei.

#7
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Aberatii s-au mai vazut, din antichitate chiar .Nu se lucreaza "intens " , asta este directia in care se dezvolta societatea. In trecut s-a sesizat acest lucru si s-a intervenit cu niste restrictii de genul : armata  , scoli  , tabere , etc adresate doar unui sex .Fetele erau separate de baieti . Culmea , tocmai asta a dat nastere altor aberatii de genul  homosexualitatii  si multe alte comportamente deviante . Pastrarea identitatii genului se face in prezent pe cai ocolite de teama de a nu fi incadrat in categoria celor " ingusti la minte ". Motivul este ca , statistic , sunt multi deviati comportamental in randul celor cu putere de decizie. Acestia nu fac ce fac pentru ca sunt rai ...o fac pentru ca sunt bolnavi. Nu apar la TV barbati imbracati in femei pentru ca cineva urmareste "pi(*)dificarea"  barbatului ci pentru ca acesta este raportul real , asta este distributia reala in societate a bolnavilor . Suntem o rasa bolnava si fara nici un fel de repere morale.  Nu cred ca exista solutie. Viitorul este sumbru din mai multe puncte de vedere ...acesta pe care il dezbatem este doar o mica parte a dezastrului .

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cum poate fi egal sexul unui "african" cu cel al unei "centuriste"? Posted Image Posted Image Posted Image  Asta e film SF.
Daca vorbim de drepturi si indatoriri, le puem apropia cat de cat, dar fara semnul "egal" intre ele. Poate unele drepturi sa fie confundabile, dar .....
( am fost pe faza Altheea....)Posted Image

Edited by myshyk, 05 February 2018 - 12:32.


#9
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
[ https://2.bp.blogspot.com/-Y4QGp5xMWj4/VvQKqwgL68I/AAAAAAAAAZk/givSceoOAsIq9nqNFfgFVXyQqzUvC1BZw/s1600/tumblr_lklpqrrFB51qjwk1go1_500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Noua specie.
Cand vad cum se imbraca unii adolescenti, ma gandesc ca daca vine un razboi clasic, suntem pierduti.
Vad cate unul pe strada de nu stiu care ar fi cea mai potrivita reactie fata de el: sa-i intind mana sau sa-i arat p..la.

Edited by dan1980_25, 05 February 2018 - 12:37.


#10
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2018 - 10:00, said:

Îmbrăcatul sau ma rog, felul in care o faci, de regula implica imitare.
Trebuie sa recunosc ca se lucrează la greu pentru feminizarea bărbatului, pentru pierderea de identitate a acestuia. Massmedia abunda de băieți îmbrăcați feminin și care se și poarta ca atare.

View Postdan1980_25, on 05 februarie 2018 - 12:31, said:

Noua specie.
Cand vad cum se imbraca unii adolescenti, ma gandesc ca daca vine un razboi clasic, suntem pierduti.
Vad cate unul pe strada de nu stiu care ar fi cea mai potrivita reactie fata de el: sa-i intind mana sau sa-i arat p..la.

Quote

Phoenix
Vremuri
Text: Nicolae Covaci
Hei, tramvai, cu etaj şi tras de cai,
Hei, joben, ce umblai la "Mon jardin",
Hei, bunic, cu monoclu erai şic,
Hei, can-can, cu picioarele-n tavan.
Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat,
Anii au trecut în zbor şi lumea le-a uitat.
Da, da...

Hei, pletoşi, cu pantaloni strâmţi şi soioşi,
Chitarişti, zgomotoşi şi fantezişti,
Minijup, foarte scurt şi strâns pe trup,
Hei, tu şeik, îndrăcit ca un berbec.
Toate sunt la modă-acum şi tot exagerat,
Timpul trece ca un fum, şi tot va fi uitat.
Da, da...

Hei, tramvai, cu etaj şi tras de cai,
Hei, joben, ce umblai la "Mon jardin",
Hei, bunic, cu monoclu erai şic,
Hei, can-can, cu picioarele-n tavan.
Da, da...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X6evLAUbtg8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Comunistii ii puneau pe cei cu plete sa se tunda, voi ce vreti sa le faceti astora care nu se imbraca pe gustul vostru?

Invatati sa-i respectati pe cei care sunt diferiti de voi!

Intelegti ca suntem toti diferiti!

Edited by zartdato1-0, 05 February 2018 - 12:46.


#11
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
parca e o jucărie sexuală cu clipsuri care sunt puse la lobii urechilor și partenerul sau partenera trage de ele asemănătoare unui harnașament.

Edited by zyppster, 05 February 2018 - 12:44.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu înţeleg un lucru: nu mai avem discernământ? Mă refer în general, la noi toţi.
De ce trebuie să punem botul la ceea ce difuzează media, inclusiv cea online?
Nu vreau s-o dau în teoria conspiraţiei, deşi asta este tendinţa. Să rămânem în sfera normalului.
Aşadar, cine ne împiedică să ne îmbrăcăm exact cum ne place? De ce trebuie să adoptăm ţinute pe care "nişte unii" le afişează în media ca fiind etaloane sau mai ştiu eu ce?
Ţinuta vestimentară corectă este aceea în care te simţi bine. Mie, de exemplu, îmi repugnă costumul. Nu-mi place, pur şi simplu. Apreciez, în schimb, un pantalon şi un sacou de calitate, asortate, dar NU costum. Parcă-l văd pe om în sicriu sau pe un câmp, la speriat ciorile (păsările cu acest nume).
Nici măcar la nuntă n-am avut costum, am avut sacou şi pantalon. Fără cravată.
Dacă un zăpăcit se îmbracă în haine de damă, iar o zăpăcită îmbracă haine bărbăteşti, de ce trebuie şi noi să facem la fel? Fiindcă zăpăcitul are, din nefericire, un brand şi zăpăcita la fel?
Atunci, să umblăm cu toţii cu găini pe cap, cu ligheane, să ne punem pe umeri o pisică, doar fiindcă aşa dictează Iulia Albu.

#13
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

View Postdan1980_25, on 05 februarie 2018 - 12:31, said:

Noua specie.
Cand vad cum se imbraca unii adolescenti, ma gandesc ca daca vine un razboi clasic, suntem pierduti.
Vad cate unul pe strada de nu stiu care ar fi cea mai potrivita reactie fata de el: sa-i intind mana sau sa-i arat p..la.

Ala nu s-a imbracata asa sa iti placa tie!
Pune poza aia pe un topic cu multe gagici, sa vezi cate iti vor spune ca le place de el, asta ca sa vezi cat de mult te inseli pentru ca oricum nu priveste pe nimeni cum se imbraca un individ atat timp cat acel individ nu incalca legea sau libertatile cuiva.

#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Ne credem mari oameni inteligenti, dar majoritatea suntem niste idioti.
Moda e si ea o arta. Moda de pe scene, a marilor creatori de moda, trebuie luata in acel context: E doar de mers pe scena si atat.
Unele chestii nu ar trebui aduse si in viata de zi cu zi pentru ca nu se potrivesc.
Sunt destul de deschis la minte, dar ii vad pe unii pe strada zici ca sunt clovni, nu stiu cum de nu se sparge oglinda cand se uita.

Moda e luata orbeste, fara rationament. Si felul cum te imbraci trebuie sa raspunda la niste intrebari de bun-simt: Unde, cand, de ce, cum folosesc imbracamintea pe care o port azi?
Exemplu ca moda e luata orbeste, fara rationament: toamna tarzie, noiembrie. Chiar si decembrie. Cica este o moda sa umbli cu pantaloni cam scurti, sa ti se vada ouale picioarelor. Pe multi am vazut umbland asa in lunile de toamna-iarna. De ce? Ca asa e moda. Nu conteaza ca iti ingheata picioarele atata timp cat esti la moda cica.
Dar ei uita un lucru simplu: moda respectiva se imbraca doar intr-un anumint context, nu oricand. De exemplu vara.

Dar pana la urma, gusturile nu se discuta. Fiecare se imbraca cum vrea.

Edited by bai3tzash, 05 February 2018 - 12:56.


#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2018 - 10:00, said:

dau palme bărbaților peste fund
Mie nu mi-au dat. Posted Image

Edited by Ion_de_la_Raion, 05 February 2018 - 12:57.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostJurasikMan, on 05 februarie 2018 - 11:20, said:

Fetele erau separate de baieti . Culmea , tocmai asta a dat nastere altor aberatii de genul  homosexualitatii  si multe alte comportamente deviante.
Pe un vapor, un tânăr marinar observă un altul mai bătrân "rezolvându-se" în gaura unui butoi. După ce termină, îl întreabă:
- De ce faci asta?
- Păi, ce să facem... Luni de zile pe mare, numai noi, fără femei... ne rezolvăm şi noi cum putem...
A doua zi se duce şi el la butoi, se "rezolvă" şi el...
După patru zile, doi marinari vânjoşi îl iau pe cel tânăr pe sus.
- Hei, unde mă duceţi?
- Azi e rândul tău să stai în butoi...

#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostYOUR_GOD, on 05 februarie 2018 - 10:00, said:

Am una mic

Bine ca n-ai una mica.

#18
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View Postzartdato1-0, on 05 februarie 2018 - 12:53, said:

Ala nu s-a imbracata asa sa iti placa tie!

cu siguranta ca nu s-a imbracat sa-mi placa mie. Mie nu-mi plac dosnicii.
Constatam si eu. Sau e interzis sa-mi exprim parerea vis-a-vis de ceva?
Ma doare fix in palarie cate gagici il considera pe ala cool. Eu spuneam doar ca nu-mi place. Daca tie ti se pare ok, bravo tie. Chiar nu ma intereseaza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate