Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

adaptor bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
rebelmonk666

rebelmonk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.11.2011
Va salut,recomandati-mi un receptor bluetooth bundle bun spre foarte bun.Ceva cu baterie cat mai buna,doresc sa-l folosesc pe o boxa portabila.Nu conteaza pretul.
Multumesc in avans.

#2
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Vad ca inca nu a raspuns nimeni. As da o parere doar: cauta pe Aliexpress ceva, sunt o gramada de chestii acolo. Electronicele gen "do-it-yourself" sunt in general bune, eu am cumparat multe. Bluetooth adapter nu am luat, deci nu iti pot da vreun model precis, ci doar o informatie generica: cauta ceva (un model) cu pretul nu la limita inferioara, apoi te uiti unde gasesti (la ce vanzatori) acelasi model cu cel mai mic pret combinat luand in considerare si transportul, dar te uiti si la vanzator sa nu fie magazin deschis doar de 3-6 luni, te uiti si la review-urile de 1-3 stele si vezi din ce cauze sunt, si alegi...
Bafta.

Baterie nu vad de ce ti-ar trebui: il alimentezi din bateria boxei, eventual cu o sursa coboratoare dc-dc luata tot de pe ali - aici pot sa-ti recomand modelul asta. pe care eu l-am gasit la cca 25 centi bucata si am luat o multime dupa ce am vazut ca sunt bune. Poate livra safe pana la cca 1.5-1.8A (nu 3A cat scrie chinezul) dar tie o sa-ti trebuiasca probabil cativa mA asa ca...
Cand faci asta, ai grija sa te duci doar cu plusul spre modulul bluetooth; minusul o sa si-l ia prin linia de masa de semnal. Daca ii duci si tu minusul, e foarte posibil sa oscileze (se formeaza "bucla de masa")

Edited by addysoftware, 05 February 2018 - 11:10.


#3
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
mi-am luat io unu mai scump pt masina da inca nu a venit.
acum am unu pt bricheta si e ok dar nu-mi place ca la conectare se aude in englezo-chinezeste: bluetooth device is ready to "pel".

#4
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă am laptop fără aptx, pot conecta acest produs, pe jack 3.5 mm, ca să fac pairing cu boxele?

https://www.emag.ro/...k/pd/D0GWC2BBM/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate