Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Camera Xiaomi mi a1

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Salutare! Vreau sa.mi cumpar un mi a1 dar am o mica dilema cu camera. Am mai avut un xiaomi mi 4c cu o camera foarte buna din punctul meu de vedere si as vrea sa stiu, dintre cele doua produse, care are camera mai buna?
O alta intrebare, ca sa nu deschid alt topic, voi avea probleme cu reclamele? Acele PopUp-uri enervante..pe care le.am avut la mi4c, asta fiind motivul pentru care am renuntat la el.

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
În ultimele pagini de pe topicul Mi A1 sunt destule mostre cu fotografii, te-ai uitat?
Mi A1 nu are miui cu rom chinezesc în care apar reclame, ci android One.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Uite aici comparatie intre camere.

#4
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Pe mine m.ar interesa o comparatie intre cele doua. Si ma intereseaza si cum se misca camera, de exemplu eu am un samsung j7 2017, iar camera frontala se misca in reluare.. pozele ies bine, dar trebuie sa te chinui putin.

#5
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postnick5roo, on 04 februarie 2018 - 14:05, said:

În ultimele pagini de pe topicul Mi A1 sunt destule mostre cu fotografii, te-ai uitat?
Mi A1 nu are miui cu rom chinezesc în care apar reclame, ci android One.

Ca Androidul stock e peste dpdv al performantei fata de MIUI ( si fata de cam toate interfetele ), e adevarat. Insa MIUI cat timp nu e ceva modificat neoficial, n-are reclame, bloatware sau alte chestii...

Edited by Robiacs, 04 February 2018 - 16:08.


#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
@Robiacs Majoritatea vin cu rom vendor, deci au reclama. Știe el ce știe legat de mi4c!

#7
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View Postnick5roo, on 04 februarie 2018 - 14:05, said:

În ultimele pagini de pe topicul Mi A1 sunt destule mostre cu fotografii, te-ai uitat?
Mi A1 nu are miui cu rom chinezesc în care apar reclame, ci android One.
Mi ui este rom-ul. In niciun rom de la xiaomi nu apar reclame ...ci bloatware. Este cu totul alta mancare de peste. Din ce in ce mai mult in ultimele versiuni aparute scade cantitatea de bloatware.
Iar majoritatea telefoanelor xiaomi vandute la noi au parte de rom international nicidecum chinezesc .
Si daca-l aduci din china ( cum este al meu ) ii pui rom international si ...gata.

On topic : detin ambele telefoane ...mi4c are senzor sony , mi a1 are senzor omnivision. Diferenta intre ele este mica, dar este , in favoarea mi4c care prinde mai multe detalii decat mi a1.

Edited by crisadi75, 28 March 2018 - 17:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate