Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Sfat cumparare auto

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
Omu' parea serios. El ca si caracter e 0, dar masina e ingrijita, am fost si cu ea la service la niste prieteni si e super ok, trebuie schimbate doar amortizoarele. Daca-l sun si ii zic ca n-o mai vreau, n-are ce sa mai faca cu contractul ala, right ?

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

View PostAlinMR, on 11 februarie 2018 - 09:11, said:

Omu' parea serios. El ca si caracter e 0, dar masina e ingrijita, am fost si cu ea la service la niste prieteni si e super ok, trebuie schimbate doar amortizoarele. Daca-l sun si ii zic ca n-o mai vreau, n-are ce sa mai faca cu contractul ala, right ?
a fost cu el la financiar ? nu. deci valoare 0. iti recomand sa te uiti la alt gen de masini(vezi mia sus) , vag-urile( cu tot cu "neamuri". bmmurile, etc ) sunt samsarite si de asta se profita.
japo, pe de alta parte, nu sunt in "Target"ul lor. vezi si tu, din ce scrii pari un pic "la inceput."
nu uita, banii sunt latine.
la 2000 eur gasesti masina ok, la 3000 deja fitze.
din experianta iti spun(mi-a luat 3 luni sa mi gasesc masina ) , nu te grabi si nu pune botul la "tot priceputul".:)

#21
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
Da, asa e , nu ma pricep in domeniu, doar asa din auzite si din ce am patit cu masina actuala,care tocmai s-a stricat vineri :)) Si chiar daca se duce omul sa scoata fiscalul,tot valoare 0 banuiesc ca are actul ala, atata timp cat eu nu ajung cu el la mine la primarie.

#22
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Pe la 2500-2600 de euro găsești masini ok. Si nu e nevoie sa fie de clasa mica. Eu m-aș uita la Focus 1 sau Astra G. Golf 4 e mult mai greu să găsești una de încredere, pentru că majoritatea sunt f rulate (peste 220-240000 de km lejer) și cu trecut dubios. Nu zic că nu poate fi la fel și cu celelalte. Dar poate că șansele să pățești ceva de genul asta cu ele, sunt ceva mai mici. Cred că Focus sau Astra poți să le găsești până în 160-170000 de km, mai ales că Astra G s-a fabricat mai mult. Deci e pos sa o găsești și ceva mai noua.
Dacă vrei o mașina de clasa mica și cu ceva spatiu... macar in portbagaj, ar mai fi (nu dați cu parul) și Clio Simbol. Am avut săptămâna asta câteva zile unul. Da, nu te da pe spate, e o mașina de clasa mica cu portbagaj. Dar la banii tai chiar poți să găsești una în stare f buna și cu rulaj redus, de sub 100000 de km și la care sa fii sigur că merg toate pe ea, inclusiv aerul condiționat vara, fara sa fii nevoie sa ii bagi tu freon. "Că compresoru merge, boss. Da' n-are freon instalatia." :D

#23
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
@LauCalin Un Clio am cautat initial. Masina pe care o gasisem e un Astra G , 1.7 cdti diesel din 2007, 120000 de km . Mai am un in vizor si un seat ibiza din 2005 , cu care ar trebui sa merg maine la un service.

#24
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

View PostAlinMR, on 11 februarie 2018 - 09:58, said:

Da, asa e , nu ma pricep in domeniu, doar asa din auzite si din ce am patit cu masina actuala,care tocmai s-a stricat vineri :)) Si chiar daca se duce omul sa scoata fiscalul,tot valoare 0 banuiesc ca are actul ala, atata timp cat eu nu ajung cu el la mine la primarie.

Nu e ok asa.fiscalulinseamna ca masina iese de pe rolul lui.sincronizati va.oricum nu e nimeni prost s o scoata daca nu primeste si banii. Sper")

#25
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
Pai iese de pe rolul lui , si pe rolul cui intra ? :))

#26
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cand v-ati inteles sa mergeti la financiar sa-ti elibereze fiscalul ? Dupa ce ai fiscalul cheile , actele si masina dai banii si-ti vezi de inmatriculare pe tine .
Sfat : daca sunteti din acelasi judet , la financiar cand scoate fiscalul , inregistreaz-o pe tine direct ( ca sa nu mai mergi in alta zi ) .
Despre ce masina e vorba ?

Edited by Baxon, 11 February 2018 - 11:26.


#27
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
A ramas ca miercuri sa imi dea fiscalul, masina, actele ei si sa-i dau si banii. El e din Buc, sect 5 si eu din IF .. Opel astra G , 2007, 1.7 cdti diesel. Pai asta e problema , daca ma amana cu fiscalul.. ? Si daca eu nu mai iau masina si ala totusi scoate fiscalul  nu apare ca fiind la mine si nefiind inmatriculata si declarata de mine?

Edited by AlinMR, 11 February 2018 - 11:33.


#28
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ai un exemplar din contract ?

#29
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
Da. A zis ca nu-mi elibereaza fiscalul pana miercuri, ca nu poate , cauta tot felul de motive. Apoi i-am zis ca daca nu imi da pana miercuri fiscalul nu mai iau masina si a fost de acord, mi-a zis ca oricum are alti clienti.

Edited by AlinMR, 12 February 2018 - 14:15.


#30
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca asa pune problema , eu zic sa nu insisti si cand te suna ca are fiscalul ii zici ca ai treaba si va vedeti sambata .. cu asemenea oameni nu e bine sa-ti faci de lucru orice minunatie ar vinde !
Dpmdv mai cauta ca Asta 1,7 cdti nu-s un monument de fiabilitate !

Edited by Baxon, 12 February 2018 - 14:36.


#31
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View PostAlinMR, on 12 februarie 2018 - 14:14, said:

Da. A zis ca nu-mi elibereaza fiscalul pana miercuri, ca nu poate , cauta tot felul de motive. Apoi i-am zis ca daca nu imi da pana miercuri fiscalul nu mai iau masina si a fost de acord, mi-a zis ca oricum are alti clienti.

Atunci baga-ti... ! Nu iti pierde vremea cu aroganti de 2 lei.

#32
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostLauCalin, on 12 februarie 2018 - 14:45, said:



Atunci baga-ti... ! Nu iti pierde vremea cu aroganti de 2 lei.

Si eu zic la fel. Ce naiba, ala vinde  elixirul tineretii vesnice?!t

Acuma vad ca vinde un cacat de seat din 2007. Ala mananca 10 l in oras cu toate ca e 1.2. Basca altele.

Edited by denky, 12 February 2018 - 18:44.


#33
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
Da, am renuntat la ala. Despre Hyundai accent ce parere aveti? Am citit pe un forum, ca singura problema cu ele ar fi cu pompa de servo. Ideea e ca daca imi iau masina pe benzina, o sa-i pun GPL 100%.

#34
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am avut si pot sa-ti zic ca nu ai treaba cu ele , daca prinzi una diesel 1,5 care sa nu fi fost pocanita si birjelita ( taxi sau masina de firma ) , faci o afacere f buna .

#35
AlinMR

AlinMR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.08.2010
Am rezolvat ,mi-am luat o skoda Fabia, 1.2 , 2009, 102.000 de km . :D

#36
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005
15 sec 0-100:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate