Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Paine "fara E-uri" dar cu termen de valabilitate foarte mare

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Paine feliata French Toast K-Touch 600 gr. clasic - Paine

Paine feliata French Toast K-Touch 600 gr. clasic

Ingrediente: faina alba de grau, apa, drojdie, grasimi vegetale nehidrogenate, sare iodata, maia acida, gluten, faina de soia. Contine gluten, faina de soia. Produs tratat cu alcool etilic de origine agricola.

Edited by gumball3000, 03 February 2018 - 21:59.


#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 OPEDI, on 03 februarie 2018 - 21:01, said:

Cum adica?
Nu se consuma cu ambalaj cu tot?
Punga aceea nu-i comestibila?
Protectia consumatorului nu-si face datoria in Romania.Eu acum am aflat asta.
Reclama mincinoasa
Posted Image

Unde se duce plasticul nostru reciclabil...

 effect, on 03 februarie 2018 - 21:17, said:

Am discutat cu producatorul si m-a asigurat ca nu are aditivi, nici macar inclusi in alte ingrediente. O sa incerc sa las o felie la uscat insa nu stiu daca testul e unul "stiintific".
Cel mai stiintific faci o cultura de mucegai pe o piine care mucezeste si apoi ii dai niste piine de-aia, de preferinta proaspata; sau mai bine inmoi piinea de testat in apa, o lasi vreo 20-30 minute si apoi pui apa aia la mucegai. Daca mucegaiul moare sau pur si simplu refuza sa colonizeze piinea cheama OPCul. Pune si pe forum analizele lor. Posted Image

Edited by Dihorul Razboinic, 03 February 2018 - 22:00.


#21
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006

 gumball3000, on 03 februarie 2018 - 21:56, said:

Paine feliata French Toast K-Touch 600 gr. clasic - Paine

Paine feliata French Toast K-Touch 600 gr. clasic

Ingrediente: faina alba de grau, apa, drojdie, grasimi vegetale nehidrogenate, sare iodata, maia acida, gluten, faina de soia. Contine gluten, faina de soia. Produs tratat cu alcool etilic de origine agricola.
Nu e cazul la painea respectiva. Altfel, legea spune ca trebuia sa mentioneze asta pe ambalaj, nu? Oricum, persoana cu care am discutat din partea firmei nu a mentionat alcoolul etilic, ci ambalarea aseptica si maiaua ca factori care contribuie la conservare.

#22
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 effect, on 03 februarie 2018 - 21:17, said:

Am discutat cu producatorul si m-a asigurat ca nu are aditivi, nici macar inclusi in alte ingrediente. O sa incerc sa las o felie la uscat insa nu stiu daca testul e unul "stiintific".




Se face asa. Se lasa 2 felii din sortimente diferite pe masa. Dupa jumatate de ora sau o ora se verifica. Cea care e aditivata mai tare are supafata mai uscata decat cea neaditivata. Test invatat de la un propietar de brutarie.

Edited by PoeOvidiu, 04 February 2018 - 08:11.


#23
Cheech17

Cheech17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.02.2018
Chiar in urma cu 3 saptamani am vazut ceva de genul asta la stiri. Spuneau ca nu exista paine fara E-uri care sa stea pe raftul magazinului si dupa 24h de ore sa fie la fel ca in prima zi - nu exista, toate au ceva in compozitie. Painea "curata" se usuca dupa 1 zi indiferent ca sta ambalata in  punga sau pur si simplu in lada.
Nici nu sti ce sa mai cumperi. Incerc sa renunt la paine dar este dificil aproape spre imposibil. Eu cumpar paine Neptun. O iau astazi calda din magazin si maine dimineata o gasesc uscata, tai prima felie si o arunc dar restul painii este inca comestibil. Dupa doua zile prinde deja miros de ranced si nu ai cum sa o mai mananci.

#24
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Nu incurca uscatul cu intaritul. Painea uscata degeaba o incalzesti ca nu se mai inmoaie. Cea tare se inmoaie cand o incalzesti. Ca dupa racire se intareste la loc e alta treaba.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate