Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Mercedes VS Renault VS Ford VS Iveco ( 3.5t < ... t )

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
In Franta Renault cumpara patriotii, restul evita. In firma in care lucrez acum ne folosim de un vito anul 2009 v6. E  o placere sa-l conduci fiind si incarcat mort.

Renault nu se pune pe aceeasi balanta cu Mercedes.

#20
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Nu cumva Renault si Mercedes fac utilitare pe acceasi platforma de genul Jumper/Ducato/Boxer? Aceeasi Marie cu alta palarie!

#21
florinppv

florinppv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2010

 DISTRP, on 04 februarie 2018 - 20:32, said:

Momentan nu stiu ce sa aleg dintre Mercedes si Renault, daca ma ajutati voi o sa fie bine, nu vreau sa iau o masina gresita.

https://imgur.com/a/JGrb0
Mrecedes, pare sa aiba un sasiu mai robust. Nu sunt sigur cum e sasiul la Renault, dar de ex. la Ducato/Boxer/Jumper este mai slab decat la Mercedes sau Iveco, ca sa montezi o macara, trebuie ramforsat.

 protecties, on 05 februarie 2018 - 06:47, said:

Nu cumva Renault si Mercedes fac utilitare pe acceasi platforma de genul Jumper/Ducato/Boxer? Aceeasi Marie cu alta palarie!

Nu. Renault le face impreuna cu Opel, iar Mercedes cu VW si MAN.

#22
DISTRP

DISTRP

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.02.2018
Bine, va multumesc pentru raspunsuri :)
Am ales Mercedesul 519 CDI, da, varianta de 5 tone pentru ca cica e mai bun la greutate plus ca m-am razgandit si vreau si o macara pe ea.Multumesc, iar!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate