Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Colet de pe Aliexpress intrat in Romania pe 9 ianuarie

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
george9737

george9737

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2013
Buna ziua,

Am facut o comanda pe Aliexpress pe data de 1 ianuarie 2018 iar sistemul de tracking al Aliexpress imi arata ca pachetul a intrat in tara pe 9 ianuarie. Problema este ca numarul de tracking nu apare in sistemul Postei Romane . Care ar fi cauza acestei probleme. Numarul de tracking este
RB440642304SG.

Multumesc anticipat

#2
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
e retinut la BSI si inca nu a intrat in sistemul celor de la posta
rabdare si tutun ca ajunge el

#3
na-alexandru

na-alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.07.2017
Cauza e simpla, BSI-ul ii plin de colete. Cineva trebuie sa-ti ia coletul la mana si scanat. Sunt unii care asteapta si din noiembrie dupa colete, asa ca... mai poti astepta.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai rabdare. Nu a fost inca sortat la BSI.

Dorim ca publicul şi clienţii noştri să ştie că, în octombrie 2017, managementul companiei a găsit solduri (colete) restante în Biroul de Schimb Internaţional, încă din lunile de vară. În prezent, întârzierile nu sunt anterioare lunii decembrie 2017. Cauza principală a întârzierilor prezente este fluxul major din perioada sărbătorilor de iarnă. Soluţiile imediate au fost suplimentarea numărului de persoane care lucrează la procesarea coletelor în BSI, dar şi mărirea programului de lucru la oficiile vamale din Bucureşti.


https://www.posta-romana.ro/a1052/stiri/primesti-colete-din-spatiul-extracomunitar-posta-romana-a-redus-timpii-de-asteptare.html

Edited by pasilla, 03 February 2018 - 15:19.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgeorge9737, on 03 februarie 2018 - 15:07, said:

Buna ziua,

Am facut o comanda pe Aliexpress pe data de 1 ianuarie 2018 iar sistemul de tracking al Aliexpress imi arata ca pachetul a intrat in tara pe 9 ianuarie. Problema este ca numarul de tracking nu apare in sistemul Postei Romane . Care ar fi cauza acestei probleme. Numarul de tracking este
RB440642304SG.
Multumesc anticipat

E intr-un munte de colete la BSI in Giulesti. Pana pe 9 martie se rezolva...

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Am o veste proasta pentru tine: am colete care au intrat in tara la sfarsitul lunii noiembrie si inca nu au intrat in sistemul de tracking, deci reslit vorbind, asteapta-te la ~ 2 luni de la intrarea in tara sa apara in sistemul Postei Romane, apoi inca ~ 2 saptamani sa il prelucreze.

#7
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostAdm, on 03 februarie 2018 - 17:09, said:

Am o veste proasta pentru tine: am colete care au intrat in tara la sfarsitul lunii noiembrie si inca nu au intrat in sistemul de tracking, deci reslit vorbind, asteapta-te la ~ 2 luni de la intrarea in tara sa apara in sistemul Postei Romane, apoi inca ~ 2 saptamani sa il prelucreze.
nu e regula
eu am primit colete comandate pe 5 ianuarie 2018

Edited by adicontakt, 03 February 2018 - 18:34.


#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postadicontakt, on 03 februarie 2018 - 18:21, said:

nu e regula asa cu nu mai posta de aiurea
eu am primit colete comandate pe 5 ianuarie 2018
Probabil ca tu nu ai comandat de la imperialistii chinezi care vor sa submineze economia Romaniei.

Nici macar nu ai citit comunicatul postei, in care chiar ei recunosc ca sunt mari probleme.

Edited by pasilla, 03 February 2018 - 18:28.


#9
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
esti cu capul,ai citi ce am scris? NU e o regula , unele pot veni mai repede
de la chinezi comand de ani de zile
comanda de care zic tot de la chinezi e

#10
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Mie, de exemplu, mi-au venit unele untracked mai repede, dar cele de la sfarsitul lui noiembrie si incepeutul lui decembrie sunt inca "undeva".

Cred ca la BSI e un munte urat, intitulat 11.11 - do not touch!

#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,412
  • Înscris: 25.08.2009
Am comandat pe 29.11.2017, la chinezi figura intrat in tara pe 01.01.2018, l-am primit joi 01.02.2018. L-am luat la intrebari pe chinez acum 2 saptamani si mi-a marit perioada de garantare de 2 ori, acum era pe la sfarsitul lunii februarie.
Deci asa cum s-a mai scris, trebuie sa ai rabdare.

#12
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011

View PostAdm, on 03 februarie 2018 - 18:54, said:

Mie, de exemplu, mi-au venit unele untracked mai repede, dar cele de la sfarsitul lui noiembrie si incepeutul lui decembrie sunt inca "undeva".
Cred ca la BSI e un munte urat, intitulat 11.11 - do not touch!
Am si eu unul din noiembrie care dospeste la BSI. Rusine pentru scartarii astia care trimit majoritatea coletelor la vama.Posted Image

#13
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Aveam o comanda din decembrie si acum cateva zile am primit avizul. 45 de zile a durat toata distractia.
Tot din china, mi-a venit in 20 de zile altadata, tot cu posta romana.

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Era nevoie sa deschizi topic nou pentru o comanda , cand exista un topic cu 650 pagini (PRIMUL IN LISTA) care apare si in care puteai sa postezi ? Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate