Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Salarii in electronica

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
@initiator: vad ca te framanta tot felu' de domenii, asa ca o sa anticipez putin si o sa-ti spun ca si ca sudor poti sa castigi bine, si ca dulgher poti sa castigi bine, si ca instalator poti sa castigi bine. Trebe doar sa fii bun. Alege un domeniu din asta si apuca-te de el. Un domeniu care iti place, da' alege-l odata!

#20
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postmyshyk, on 03 februarie 2018 - 17:47, said:

Si mai vreo 5-10 ani de munca....
Eu i-am mai recomandat munca ... dar tot revine la succes, repede, IT, programare

#21
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postdorel_acdc, on 03 februarie 2018 - 16:24, said:

Eu sant electronist si programator(liber profesionist) si pot sa confirm ca electronistica e mai grea

Si io is poet.

#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postedy_wheazel, on 03 februarie 2018 - 17:50, said:

@initiator: vad ca te framanta tot felu' de domenii, asa ca o sa anticipez putin si o sa-ti spun ca si ca sudor poti sa castigi bine, si ca dulgher poti sa castigi bine, si ca instalator poti sa castigi bine. Trebe doar sa fii bun. Alege un domeniu din asta si apuca-te de el. Un domeniu care iti place, da' alege-l odata!
Pai asta face : alege domenii. Deocamdata, pe gratis.

#23
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMarianG, on 03 februarie 2018 - 18:00, said:

Eu i-am mai recomandat munca ... dar tot revine la succes, repede, IT, programare

Munca-i pentru negri si tractoristi, stii bine...

#24
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Hehe, initiator.. eu am o viata de electronica, si daca nu m-as fi dus in Africa vreo 8 ani, acum as fi fost probabil aproape muritor de foame in Romanica...
Pe vremuri se faceau bani frumosi din depanare si constructii electronice. Acum, zau ca nu cred ca se mai poate face ceva, independent. Electronica de constructie a ajuns treaba de roboti, iar depanarea nu o mai face nimeni pt ca nu merita. Doar daca prinzi un post bun la vreo intreprindere .... cine stie

#25
justthink

justthink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 22.06.2006
Cauta embedded programming. sunt ceva firme pe la noi mai ales in automotive care se ocupa cu asta. E o combinatie de electronica cu programare, destul de interesant si bine platit daca iti place domeniul. Dar din nou, e cu munca.

#26
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postaddysoftware, on 05 februarie 2018 - 01:31, said:

daca nu m-as fi dus in Africa vreo 8 ani, acum as fi fost probabil aproape muritor de foame in Romanica...
Si in Africa o duci mai bine sau ce?!

#27
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Simpatic baiatu' asta. Are si el un of.. unde se castiga peste 1000 de euro si in cat timp? Posted Image

#28
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Da, da problema ii ca de cat timp face chestia asta ii mai sarac cu vreo 20-30000 euro. Posted Image

#29
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016
Electronica asta e ca programarea. Sau medicina.
Poti sa nu stii ce e cu tine, sa fii multumit cu viata ta si sa ramii in Romania si sa faci 1000E pe luna.
Sau poti sa stii lucruri, sa vrei sa inveti si sa mai inveti vreo 10 ani, sa te duci in California si sa faci tot 1000E, pe zi (brut, slujba full time, nu ma refer la contracte).
Depinde enorm de la persoana la persoana.

Una peste alta electronica e mai grea ca programarea (desi probabil ca gresesc aici, programarea la nivel inalt e grea) si mai prost platita.

Edited by vrajitoruldinoz, 07 February 2018 - 00:34.


#30
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View PostYourFan, on 05 februarie 2018 - 12:36, said:

Si in Africa o duci mai bine sau ce?!
In Africa am facut cat nu faceam in doua vieti aici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate