Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Eroare Epic Games Launcher - fost "0xc000007b windows 10"

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
TibiBZG

TibiBZG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 17.09.2014
Incerc sa deschid aplicatia Epic Games Launchersi imi da eroarea asta, de cand m-am trezit ma chinui sa rezolv aceasta eroare dar nu am niciun spor.
Am instalat toate versiunele de DirectX, toate MS Visual C++, NET Framework, am luat pack-uri cu dll-uri de pe net, nimica nu merge, aceasi eroare!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
In final am aflat ca imi lipsesc urmatoarele dll-uri
Log file open, 02/03/18 13:38:06
LogWindows: Failed to load 'aqProf.dll' (GetLastError=126)
LogWindows: File 'aqProf.dll' does not exist
LogWindows: Failed to load 'VSPerf140.dll' (GetLastError=126)
LogWindows: File 'VSPerf140.dll' does not exist
LogWindows: Failed to load 'VtuneApi.dll' (GetLastError=126)
LogWindows: File 'VtuneApi.dll' does not exist
LogWindows: Failed to load 'VtuneApi32e.dll' (GetLastError=126)
LogWindows: File 'VtuneApi32e.dll' does not exist
Dar de unde satana le iau?!?!

#2
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
https://www.dll-files.com/

vezi ca-s niste linkuri aici in descriere>
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vlT0N2CX50g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
TibiBZG

TibiBZG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 17.09.2014
Nu merge

Edited by _-_, 03 February 2018 - 19:50.
Regulament, pct. 3., d.


#4
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Ultimul raspuns: https://answers.unre...tml?sort=oldest

SAU

Dezactiveaza antivirus, complet sau ceva legat de jocuri sau....antivirus software BullGuard caused it. Had to uncheck "Allow BullGuard to protect its components against termination"

SAU

Ai facut overclock la procesor ??

SAU


Este vorba de jocul Fortnite ?
Eu nu am fisierul VtuneApi32e.dll, nici in C: nicaieri, nici in D:\ in folderul jocului Posted Image
Nici aqProf.dll nu apare nicaieri......

Edited by mybrandnewmail59, 03 February 2018 - 14:28.


#5
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Unde ai instalat Launcherul?
Daca e in C: sau in Program Files s-ar putea sa fie problema de permisiuni. Incearca sa-l instalezi in D:

Edited by vj_Heaven, 03 February 2018 - 16:18.


#6
TibiBZG

TibiBZG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 17.09.2014

View Postmybrandnewmail59, on 03 februarie 2018 - 14:25, said:

Ultimul raspuns: https://answers.unre...tml?sort=oldest

SAU

Dezactiveaza antivirus, complet sau ceva legat de jocuri sau....antivirus software BullGuard caused it. Had to uncheck "Allow BullGuard to protect its components against termination"

SAU

Ai facut overclock la procesor ??

SAU


Este vorba de jocul Fortnite ?
Eu nu am fisierul VtuneApi32e.dll, nici in C: nicaieri, nici in D:\ in folderul jocului Posted Image
Nici aqProf.dll nu apare nicaieri......
Da este fortnite, nu am oc, e pe laptop, stiu, e ciudat mai am un desktop si am cautat acolo dll-urile dar nu le-am gasit (pe desktop imi merge). O sa incerc si cu antivirusul dar nu cred, mai am Malwarebytes, sa le dezactivez sa vad daca merge.

View Postvj_Heaven, on 03 februarie 2018 - 16:17, said:

Unde ai instalat Launcherul?
Daca e in C: sau in Program Files s-ar putea sa fie problema de permisiuni. Incearca sa-l instalezi in D:
o sa fac si asta. revin cu concluzii.

#7
TibiBZG

TibiBZG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 17.09.2014

View PostTibiBZG, on 03 februarie 2018 - 16:42, said:

Da este fortnite, nu am oc, e pe laptop, stiu, e ciudat mai am un desktop si am cautat acolo dll-urile dar nu le-am gasit (pe desktop imi merge). O sa incerc si cu antivirusul dar nu cred, mai am Malwarebytes, sa le dezactivez sa vad daca merge.
o sa fac si asta. revin cu concluzii.
  
Nimica. si in legatura cu "ultimul comentariu" nu dibui nicicum programul ala Procmon, stie cineva sa-l foloseasca?

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Epic Games Launcher nu este preinstalat in Windows 10, deci eroarea nu tine de Windows 10. Voi muta topicul pe aria "Software". Am modificat si titlul topicului.

Eroarea "The Application was Unable to Start Correctly" cu acel cod de eroare se manifesta pe orice versiune de Windows, de regula, atunci cand instalarea unei aplicatii este compromisa, executabilele sau bibliotecile de functii sunt corupte sau cand aplicatia este creata pentru alta versiune de Windows, alta arhitectura etc.

#9
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Sa dibui CE program cu Procmon ????

Ai si antivirus si Malwarebytes ?!
Cam multe, dupa parerea mea.
Incearca uninstall complet la joc, stergi foldere, eventual cureti registry cu CCleaner.
Apoi opresti temeinic antivirus si malwarebytes - pun pariu ca ai activate 180 de module, inclusiv safe browse, anti-phishing si alte balarii din astea, tot ce ofera astea sint activate la tine, nu-i asa?! :)
Reinstalezi, vezi daca merje. ;)

#10
TibiBZG

TibiBZG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 17.09.2014

View Postmybrandnewmail59, on 04 februarie 2018 - 09:26, said:

Sa dibui CE program cu Procmon ????

Ai si antivirus si Malwarebytes ?!
Cam multe, dupa parerea mea.
Incearca uninstall complet la joc, stergi foldere, eventual cureti registry cu CCleaner.
Apoi opresti temeinic antivirus si malwarebytes - pun pariu ca ai activate 180 de module, inclusiv safe browse, anti-phishing si alte balarii din astea, tot ce ofera astea sint activate la tine, nu-i asa?! Posted Image
Reinstalezi, vezi daca merje. Posted Image

da. au fost active. le-am dezactivat, am ster registrii cu ccleaner, aceasi eroare. eu ma dau batut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate