Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

transferare parole din opera in firefox

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 29.11.2008
Aveti idee daca merge?
Am transferat marcarjele dar mi-a luat doar datele din dial si ce mai era dar parolele nu au fost luate.
Posibil sa nu le pot transfera deoarece am cont opera si parolele se salveaza in contul respectiv?

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
contul opera este una, contul Firefox este alta, iar cel chrome este si mai altceva. fiecare are propriile functii si nu sint inter-operabile.

acuma... presupunind ca nu ai mii de parole, in opera (versiunea curenta, ~50) te poti duce la menu >> settings >> privacy&security >> show all passwords. le gasesti acolo cele din opera, in caz ca nu le cunosti pe toate. le introduci apoi manual in firefox...

#3
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 29.09.2010
Testeaza softuri ca acesta ori alternative similare pentru vizualizarea si salvarea parolelor.
Trebuie sa fie si o cale de a exporta intr-un format compatibil cu un manager de parole, in cazul in care ai zeci/sute etc...
Documenteaza-te putin despre asta in cazul mentionat mai sus, in caz contrar one by one, putina rabdare si ai scapat.
Eu unul iti recomand LastPass daca vrei sa uiti de grija lor.

Edited by Morphinus, 03 February 2018 - 12:26.


#4
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 29.11.2008

View PosttEo, on 03 februarie 2018 - 12:12, said:

contul opera este una, contul Firefox este alta, iar cel chrome este si mai altceva. fiecare are propriile functii si nu sint inter-operabile.

acuma... presupunind ca nu ai mii de parole, in opera (versiunea curenta, ~50) te poti duce la menu >> settings >> privacy&security >> show all passwords. le gasesti acolo cele din opera, in caz ca nu le cunosti pe toate. le introduci apoi manual in firefox...

Da, stiu.
Mi-am facut contul respectiv deoarece folosesc opera pe mai multe calculatoare si se sincronizeaza usor.
Credeam ca raman si in calculator, nu doar in contul respectiv.
Asa o sa fac dar credeam ca este o alternativa mai usoara, am 65 de parole. :)

View PostMorphinus, on 03 februarie 2018 - 12:21, said:

Testeaza softuri ca acesta ori alternative similare pentru vizualizarea si salvarea parolelor.
Trebuie sa fie si o cale de a exporta intr-un format compatibil cu un manager de parole, in cazul in care ai zeci/sute etc...
Documenteaza-te putin despre asta in cazul mentionat mai sus, in caz contrar one by one, putina rabdare si ai scapat.
Eu unul iti recomand LastPass daca vrei sa uiti de grija lor.

Multumesc.
Parolele le pot vedea din opera.
Am incercat sa import parolele cu lastpass si nu am putut.
O sa le bag manual, cand o sa am timp. :)
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate